LKS zapomniał o Skalmierzycach

LKS zapomniał o Skalmierzycach - Zdjęcie główne

LKS Gołuchów zrehabilitował się za słaby występ w Nowych Skalmierzycach i pokonał na własnym boisku Stainer Polonię Leszno.

Trener Maciej Dolata mocno przemeblował swój zespół. Do składu powrócili Grzegorz Kuś, Tomasz Szymkowiak i Dawid Guźniczak, Paweł Stempień przeszedł na skrzydło, a na pozycji numer 10 wystąpił Krzysztof Czabański. – Cieszę się, że przy tej wąskiej kadrze udało się dobrać graczy na poszczególne pozycje. Powrót Grzegorza Kusia sprawił, że obrona była bardziej stabilna. Kibic widzi, jak ważnym elementem naszej układanki jest Dawid Guźniczak. Dzisiaj zaskoczyłem wszystkich Krzysiem Czabańskim, którego postawiłem na „dziesiątce”. O ile przez dziesięć minut w pierwszej połowie biegał bez mapy i GPS-u, to później spełnił oczekiwania. Wygrywał nam głowę z przodu, czego zabrakło w Skalmierzycach, utrzymywał piłkę i sprostał zadaniu – ocenił trener Maciej Dolata. Wynik meczu otworzył się w 14. minucie. Mateusz Górkowski sfaulował w polu karnym Konrada Chojnackiego, a „jedenastkę” wykorzystał Krystian Benuszak. Napastnik LKS-u skompletował dublet w 32’. Wykorzystał dośrodkowanie Konrada Chojnackiego i głową pokonał Kacpra Tobołkę. Niestety, meczu nie dokończył i ze względu na zbitą kostkę przedwcześnie opuścił boisko. Pojedynek ostatecznie zakończył się wynikiem 2:1, bo Paweł Majusiak pechowo zmienił tor lotu piłki, kopniętej przez Eryka Morysona, czym zaskoczył Tomasza Szymkowiaka. - Odrobiliśmy zadanie domowe, zrehabilitowaliśmy się. Mecz mógł się podobać, a przez tę bramkę samobójczą stał się ciekawy. Dopisujemy sobie trzy punkty i jedziemy pełni nadziei na mecz do Winograd i miejmy nadzieję, że zakończymy go zwycięstwem – podsumował trener LKS-u.

LKS GOŁUCHÓW – STAINER POLONIA LESZNO 2:1 (2:0)

LKS Gołuchów: Tomasz Szymkowiak – Paweł Majusiak, Grzegorz Kuś, Marcin Wandzel, Michał Grzesiek, Dawid Guźniczak, Maciej Mikołajczyk, Konrad Chojnacki, Krzysztof Czabański Ż (75’ Mateusz Szkudlarski), Paweł Stempień (67’ Jakub Szymkowiak), Krystian Benuszak (78’ Michał Marciszak)

1:0 – Krystian Benuszak (14’ z karnego)

2:0 – Krystian Benuszak (32’ głową)

2:1 – Paweł Majusiak (51’ gol samobójczy)