Lubinska deklasacja

Lubinska deklasacja - Zdjęcie główne

Pleszewski Kosz zdobył w dwóch pierwszych kwartach prawie tyle punktów, ile jego rywale z Lubina przez cały mecz. Pleszewianie odnieśli najwyższe zwycięstwo w tym sezonie.

Pojedynek od początku przebiegał pod dyktando zespołu trenera Kaspra Smektały, a gospodarze ani przez moment nie byli na prowadzeniu. Już w pierwszej minucie rywali napoczął skuteczną trójką Rafał Urbaniak, a w sumie nasza drużyna oddała 13 celnych rzutów zza linii 6,75 metra przy skuteczności na poziomie 56,5%. Po pierwszej połowie nasz zespół wygrywał już 69:32 i losy meczu zostały rozstrzygnięte. Później zadowolony wysokim prowadzeniem nieco zszedł z tonu, ale i tak po raz drugi w tym sezonie przekroczył barierę 100 punktów. „Setka pękła” na niespełna trzy minuty przed końcem zawodów za sprawą rzutu Pawła Lasoty.

SMK LUBIN – KOSZ PLESZEW 72:103 (14:33, 18:36, 14:12, 26:22)

Kosz Pleszew: Piotr Ziółkowski – 19 (4), Artur Mrówczyński – 18 (1), Rafał Urbaniak – 17 (2), Błażej Pawlik – 13 (3), Paweł Mowlik – 11 (2), Tomasz Zyber – 10, Paweł Lasota – 8, Alan Urbaniak – 3 (1), Dominik Walczak – 2, Mikołaj Serbakowski – 2, Szymon Dekiert - 0