Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Mamy aż 17 kandydatów. Kto będzie rządził? [SONDA]

› Aktualności 7 miesięcy temu    2.10.2018
Redakcja
komentarzy 55 ocen 0 / 0%
A A A
W najnowszym papierowym wydaniu W najnowszym papierowym wydaniu "Życia Pleszewa" prezentujemy sylwetki wszystkich kandydatów na najwyższy urząd w poszczególnych gminach

Powiat pleszewski. Jest ich 17. Wśród nich tylko jedna kobieta. Wszyscy stoczą bój o władzę, ale wśród zwycięzców będzie tylko sześć osób. Kto ostatecznie będzie rządził naszymi małymi ojczyznami? Komu powierzymy stery? 

 

R E K L A M A

W Pleszewie jest ich aż pięciu. Najmłodszy ma lat 29, najstarszy 52. Kto ostatecznie sięgnie po najwyższy urząd w Pleszewie? Okaże się niebawem. Pewne jest jedno: takiej kampanii nie było tu od dawna. Bardzo, bardzo dawna…

W Gizałkach było trochę zamieszania, ale już oficjalnie wiadomo… Jest trzech kandydatów do fotela wójta. - Czy będzie druga tura? – zastanawiają się mieszkańcy gminy.

W Dobrzycy bój o urząd burmistrza rozgra się między dwoma panami – reprezentantami zgoła odmiennych partii - PSL i PiS. 

Tegoroczne wybory w Czerminie zapowiadają się z kolei na… powtórkę z rozrywki. Kandydaci są bowiem tacy sami jak w poprzednich wyborach samorządowych. Wtedy rywalizacja byla ostra - a różnica głosów nie była aż tak wielka.

Zacięta batalia szykuje się w Gołuchowie. Tutaj o urząd wójta zmierzy się trzech kandydatów. W Choczu z kolei kandydatów jest tylko dwoje: w tym jedyna z całej siedemnastki kobieta.

Kto ostatecznie będzie rządził naszymi małymi ojczyznami? Komu powierzymy stery? Okaże się już 21 października.

Zapraszamy do lektury najnowszego papierowego wydania "Życia Pleszewa", gdzie prezentujemy sylwetki wszystkich kandydatów - w każdej z gmin powiatu pleszewskiego. Gazetę można nabyć także ONLINE

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SONDZIE: CZY WYBIERAJĄ SIĘ PAŃSTWO NA WYBORY?

Ankieta nie istnieje
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (55)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Marek
7 miesięcy temu ocena: 42%  55
W Choczu liczy się tylko WIELGOSIK. Bardzo dużo zrobił do gminy. Co chwilę nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe. Dużo funduszów pozyskuję.
~ do MARKA
7 miesięcy temu ocena: 75%  54
Mam nadzieję, ze w końcu mieszkańcy Chocza ockną się z amoku i zagłosują inaczej niż Pan myśli!!!! jeśli nie ...to widocznie mieszkańcy cofają się do tyłu i to będzie przykre....
~ Burmistrz
7 miesięcy temu ocena: 100%  53
A najbardziej śmieszy mnie kandydatura Pani Renaty Garsztki na radną, Pani Renato niech Pani najpierw ogarnie ten burdel w wydziale komunikacji bo ludzie godzinami czekają w dusznym korytarzu, żeby przerejestrować auto czy załatwić inną sprawę TO jest kpina z ludzi i brak szacunku do petenta, jak Pani ma wprowadzać takie standardy w radzie miejskiej jak w wydziale komunikacji to Pani już podziękujemy i nie będziemy na panią głosować!
~ tomek
7 miesięcy temu ocena: 100%  52
na Tę chwilę 20:0 w komentach więc nie są to puste słowa. Burdel xle działa wywalmy k.... a nie zmieniajmy firanek :)
~ Burmistrz
7 miesięcy temu ocena: 56%  51
Wszyscy się boją Jenerowicza i namawiają, żeby na niego nie głosować bo szkoda głosu, bo będzie głos zmarnowany np głosuj pan na Ptaka BO szkoda głosu na Jenerowicza... (np Pan Świderski - panie Świderski przestań pan pizdzić za przeproszeniem) Kowcuń z kolei wydaje majątek na plakaty i reklamę w gazecie ale plakaty do urn nie pójdą PLAKATY z każdego płotu, pójdą ludzie i zagłosują - oczywiście na Pana Grzegorza Jenerowicza. On ma poparcie w ludziach, którzy go znają i wiedzą jakim był nauczycielem i dyrektorem a powiem wam osobiście jako jego były uczeń że był zajebistym nauczycielem historii! Jako dyrektor też spisał się wyśmienicie, nowa hala sportowa, remont szkoły itd... Jest to bardzo zaradny człowiek.
R E K L A M A
~ Świderski
7 miesięcy temu ocena: 100%  50
Cisza wyborcza się zakończyła, więc odpowiadam ,,BURMISTRZOWI". Nazywam się Świderski i nigdy nie namawiałem do NIE głosowania na pana Grzegorza Jenerowicza kandydata na burmistrza. Nigdy nie namawiałem do NIE głosowania na innych kandydatów. Proszę nie kłamać pisząc takie głupoty pod moim adresem. Szkoda, że można anonimowo pisać kłamstwa w internecie czując się bezkarny.
~ ff
7 miesięcy temu ocena: 0%  49
Chyba bardzo dawno był Pan tym uczniem...Remont szkoły??? To chyba jakaś kpina! Głęboki PRL pod każdym względem.
~ Rąsiarąsie
7 miesięcy temu ocena: 88%  48
Gdyby Wybory organizował pleszewski SPORT to Ptak wygrywa już dzisiaj !
~ Ociec
7 miesięcy temu ocena: 100%  47
Tą łapówkę na stadionie to działacze przecież zorganizowali ! Taki nasz swojski " piłkarski poker " i ustawki co niedziela ....! Nie ma się co dziwić bo widział kto kiedy lewaka uczciwego ? I masz rację , tu u nas rąsia rąsie myje a nawet liżą sobie nawzajem !
~ Obiektywny
7 miesięcy temu ocena: 69%  46
Jak można napisać żeby głosować na kogoś takiego jak Marciniak... słuchając to w debacie można było płakać że śmiechu. Gdy go pytali o drogę s11 i jak chce pomóc ludziom odpowiedział " mamy wariant A B C zwany wariantem 1, 2 i 3 a On wybralby wariant D" no proszę Was głosować na kogoś takiego. Podobnie z Jenerowiczem. Nie wyszło w szkole to pcha się do polityki. Słabo. Myślę że Kowcun i Ptak maja tylko szansę.
~ brrrrrrrr
7 miesięcy temu ocena: 88%  45
Marciniak ł. to etatowy kandydat w każdych wyborach i w żadnych dot. nie odniósł sukcesu To jakiś chyba człowiek UFO z kosmosu, no bo kto zna jego osiągnięcia, chyba tylko to jedno, że jest szefem pleszewskiej Platformy Obywatelskiej - donosicieli do Brukselki na Polskę i demokratycznie wybrany rząd.
~ Oglądający debatę
7 miesięcy temu ocena: 100%  44
Obiektywny ty tak na poważnie?
~ Nie jestem za PO i PSL
7 miesięcy temu ocena: 18%  43
Pan czy też Pani "Nie dla PO i PSL" - cytuję: "Broń nas Panie Boże przed tchórzami, którzy wstydzą się przynależności do swojej parti" mam nadzieję, że nie chcę Pan/Pani głosować na Jenerowicza, bo to przecież pierwszy tchórz, który boi się jednoznacznej przynależności politycznej :D
~ Nie dla PO i PSL
7 miesięcy temu ocena: 77%  42
Marciniak ? - to przebieraniec. Broń nas Panie Boże przed tchórzami, którzy wstydzą się przynależności do swojej parti matki czyli PO. Podobnie jest z nijakimi: Gorzelińskim, Kusiakiewiczem, Kaczmarkami i im podobnymi
~ Wyborca
7 miesięcy temu ocena: 83%  41
Pan Artur Wieczorek obejmie urząd burmistrza w Dobrzycy. Pan Jarosław Pietrzak w odstawkę. Adieu stara skostniała władzo i wszystkie jej marionetki!
~ KUBA
7 miesięcy temu ocena: 17%  40
Napewno wygra stary pies, jeszcze nam takiego debila brakuje...przeciez wiadomo ze do policji normalnych nie przyjmuja
~ server
7 miesięcy temu ocena: 58%  39
Tylko jeden z piątki kandydatów na burmistrza Pleszewa nie jest przebierańcem. To pan Grzegorz Jenerowicz z PiS, bo pod tym szyldem występuje otwarcie. Pozostali na czas wyborów przebrali się z barw PO i SLD i założyli ubrania stowarzyszeń czy klik o lokalnych nazwach. To jest bardzo nieuczciwe, a wręcz chamskie postępowanie.Takim kandydatom nigdy nie zaufam. Uważajmy zatem i to bardzo na kogo głosujemy.Mam mieszane odczucia co do rządów PiS, ale kierując się uczciwością oddam właśnie głos na przedstawicieli PiS.
~ WTF
7 miesięcy temu ocena: 50%  38
A czy pan Jenerowicz jest członkiem PiS ?
~ Mieszkaniec Pleszew
7 miesięcy temu ocena: 25%  37
Z tego co pamiętam pan Jenerowicz nie do końca chwali sie,ze idzie z Pisu,tylko ciagle podkreśla,ze jest bezpartyjny kandydatem popieramy przez PiS. Myślę,ze tez do końca nie chce być utożsamiany z ta partia. Pewnie tez wolałby iść ze stowarzyszenia
~ b. sympatyk PO
7 miesięcy temu ocena: 67%  36
Pan Jenerowicz nie zataja, że kandydatem PiS i za taką postawę zagłosuje moja rodzina i znajomi, z których wielu przekonałem do niego.
~ brawo
7 miesięcy temu ocena: 74%  35
server ma rację.
~ zrozum
7 miesięcy temu ocena: 44%  34
jest kandydatem niezależnym z poparciem PIS równie dobrze mogą go popierać lewacy i wyznawcy różowej tęczy - rozumiesz?
~ Ryszarda
7 miesięcy temu ocena: 64%  33
Rzeczywiście , mowę ciała miał najlepszą Jenerowicz ! Inni dosłownie dłubali palcami w nosie !
~ Oglądający debatę
7 miesięcy temu ocena: 33%  32
Co do debaty to brawo za końcową prezentację dla Pana Marciniaka. Czytanie z kartki trochę słabe...
~ Mania
7 miesięcy temu ocena: 79%  31
Nie głosuję na ludzi o poglądach PO i lewackich typu Ptak, Kowcuń i Marciniak.
~ S11
7 miesięcy temu ocena: 68%  30
Debata odczytana tylko na podstawie gestów i ruchów tułowia daje bezapelacyjne pierwsze miejsce Jenerowiczowi ! Inni się spalili !
~ observant
7 miesięcy temu ocena: 33%  29
Mowa ciała, pozycja na krześle, ubiór - najlepiej wypadł Ptak, nieźle wypadł Gorzeliński, z kolei totalnie zawalił drapiący się po twarzy i bełkoczący Kowcuń. Natomiast lepiej słuchało się głosu Jenerowicza, pod tym względem słabo wypadł mlaskający i stylizujący się na mędrca Marciniak.
~ mieszkaniec
7 miesięcy temu ocena: 21%  28
Ptak i Marciniak w II turze. Najlepsi w dzisiejszej debacie
~ Aleksander
7 miesięcy temu ocena: 66%  27
Jestem mieszkańcem Gminy Czermin i mam nadzieję, ze wybory wygra Wójt Spychaj. Jest mieszkańcem naszej gminy zna ludzi i teren, a i dużo się zmieniło za jego kadencji. Wystarczy przeczyć jego sprawozdanie ile pieniędzy zostało pozyskane i ile zostało zrobione, zresztą to widać w każdym sołectwie. A tego Pana kontrkandydata bardzo proszę żeby raz na zawsze się od naszej Gminy odczepił. Skoro tak go ciągnie do władzy czemu nie wystartował w Pleszewie skoro jest jego mieszkańcem ? Bo nie miałby szans. Panie Wójcie życzę powodzenia i mam nadzieję, że mieszkańcy naszej Gminy w większości podzielają moje zdanie.
~ tak
7 miesięcy temu ocena: 65%  26
Jedyny solidny kandydat to Jenerowicz. Reszta to karierowicze i politykierzy. Aby się cisną żeby stołek mieć, nic sobą nie reprezentują.
~ Otwórzcie oczy
7 miesięcy temu ocena: 11%  25
Cienki nauczyciel, cienki dyrektor, jeszcze cieńszy kandydat na burmistrza!
~ Powiat PPL
7 miesięcy temu ocena: 73%  24
W Pleszewie wygra Jenerowicz,ponieważ już pora na zmiany. Co do Gizałek to nie byłbym taki pewien, z tego co słyszę mieszkańcy już też mają dosyć, jak nie jednego to drugiego. Myślę, że Gizałki chcą zmian i to radykalnych, W Gołuchowie na pewno pozostanie bez zmian.
~ Nie ma szans :D
7 miesięcy temu ocena: 40%  23
Jenerowicz? Za słaba osobowość do polityki!
~ wyborca
7 miesięcy temu ocena: 25%  22
Pleszew - Ptak Kowcuń II tura w której liczę że Pleszew się zepnie i postawi na Kowcunia Dobrzyca - Pietrzak (wygrana w cuglach) Czermin - Spychaj (po walce) Gizałki - Łoza powinien się wybronić Chocz - Raczej Wielgosik, ale Pani Kruk jest również Mocnym kandydatem (młodym, prężnym, ambitnym, ze swoim elektoratem na pewno zawalczy) Gołuchów - wszystko wskazuje, że Pan Zdunek, ale czy będzie niespodzianka?? Moim zdaniem rozstrzygnie się w I turze.
~ MIeszka I
7 miesięcy temu ocena: 100%  21
Czas skończyć z Miłośnikami Ziemie Pleszewskiej którzy dla własnego interesu chcą poprowadzićS11 przez Pleszew........
~ Oliva
7 miesięcy temu ocena: 82%  20
DO ROBERT - " czego Jaś się nie nauczył tego Jan nie będzie umiał ! " .Jako nauczycielka Kowcunia wiem jakim ziółkiem był i pamiętam jak ta ławka się nazywała gdzie siedział ! Teraz domyślam się jakim jest i co może jeszcze nawyprawiać a że mu szwidle z unią europejską wychodzą ... ale to do czasu bo dzban wodę nosi dopóty mu się ucho nie urwie !!!
~ Robert
7 miesięcy temu ocena: 20%  19
Mam także nadzieję, że wygra Pan Kowcuń, który bardzo dobrze radzi sobie w biznesie. Nie potrzebne nam "memeje" samorządowe jak Pan Ptak czy Jenerowicz. Ludzie oderwani od rzeczywistości, chyba wiecznie na posadach państwowych? Jak mogą znać problemy przedsiębiorcy, pracownika? CO do reszty kandydatów się nie wypowiadam bo nie znam :-)
~ do wyborca
7 miesięcy temu ocena: 67%  18
W Gołuchowie Zdunek? Przecież Zdunek nie ma żadnych szans na reelekcję. Czarny PR nie przyniesie mu zysków, raczej straty.
~ Lisek
7 miesięcy temu ocena: 67%  17
Jenerowicz i nie będzie II tury !
~ Pleszewianin
7 miesięcy temu ocena: 21%  16
Kowcun pozamiata tak mi się coś wydaje
~ wyborca
7 miesięcy temu ocena: 29%  15
Potwierdzam!!!!!!! I namawiam wszystkich żeby poszli i oddali głos na Pana Eryka Kowcunia bo jest szansa coś zmienić tylko trzeba się zmotywować i do urn... Trzeba zrobić wszystko żeby była druga tura która da szanse Pleszewowi!!!!
~ hmmm
7 miesięcy temu ocena: 66%  14
On ma tylko dużo plakatów ale nikt na niego nie zagłosuje, za to Pan Grzegorz Jenerowicz ma duże szanse i to jest jedyny słuszny wybór.
~ beton - komuch
7 miesięcy temu ocena: 44%  13
A 5 LAT temu gdzieście byli jak adamek sam startował - żenada
~ Tomekw
7 miesięcy temu ocena: 69%  12
5 lat temu to było 5 lat temu co ma piernik do wiatraka?
~ CCC
7 miesięcy temu ocena: 71%  11
Niestety mimo tak wielu kandydatow mysle ze niewiele po wyborach sie zmieni. Nastepca Adamka przez niego namaszczony zapewne wygra a to nie wrozy nic dobrego dla miasta...jak bylismy dziura tak nia pozostaniemy, obiecywano nam przez 2 kampanie wyborcze Specjalna Strefe Ekonomiczna i nowe fabryki, pytam sie gdzie te fabryki, gdzie te setki miejsc dobrze platnej pracy? Ja wiem gdzie one sa...w Popowku, tam swietna robote robi wojt Goluchowa. Nasi rzadzacy nie potrafia zrobic nic poza chodnikamie zrobi i, placami zabaw na wsiach i salami wiejskimi bo tak najlatwiej pozyskac wyborcow. Wszyscy ambitni ludzie juz stad wyjechali...zostal kto zostal...Nie widac tu nowego zbawcy Pleszewa. Wioska Goluchow rozwija sie, sciaga inwestorow a powiatowe miasto Pleszew buduje parkingi w srodku miasta i markety...nie tedy droga.
~ do Gołuchowianin
7 miesięcy temu ocena: 100%  10
Tak, Gołuchowianin, masz rację w tym, że powstały tam dwa duże zakłady pracy nie ma zasługi władz Gołuchowa, ale władze w Gołuchowie chcą żeby to było poczytane za ich sukces. Ludzie nie są w ciemię bici i doskonale zdają sobie sprawę z tego, że gdyby nie krajówka i bliskość Kalisza te zakłady by tam nigdy nie powstały. To tylko zasługa uwarunkowań geograficznych, a nie politycznych.
~ do CCC
7 miesięcy temu ocena: 70%  9
Dowiedz się lepiej ile Famot poszukuje ludzi do dobrze płatnej pracy? I przestań opowiadać głupoty o strefach ekonomicznych i nowych fabrykach. Z tego co wiem to w Popówku też jest problem z pracownikami. Lepiej sprawdź ilu w powiecie jest bezrobotnych, odpowiedź znajdziesz na stronie PUP. Chcesz być burmistrzem, a takich elementarnych rzeczy nie wiesz? Jeżeli chodzi o ludzi, którzy pracują w krajach zachodniej Europy - ich nie przekonasz wynagrodzeniami polskimi żeby tutaj wrócili, oni w kwartał zarabiają tyle ile ty przez cały rok.
~ CCC
7 miesięcy temu ocena: 60%  8
do Czarek - moze nie zauwazyles o czym pisalem albo celowo udajesz greka, napisalem DOBRZE PŁATNEJ PRACY a to diametralna roznica w stosunku do "jakiejkolwiek pracy".Oczywiscie masz racje, pracy a raczej ROBOTY jest w Pleszewie i okolicach bliskich i dalekich (np Kalisz, N.Skalmierzyce) od groma, bezwzgledni kapitalisci, nowobogaccy cwaniacy szukaja ograniczonych zyciowo i czesto intelektualnie roboli, ktorzy nie majac wyjscia zgodza sie pracowac za najnizsza krajowa albo za kwoty w okolicach 2 tys pln netto z tego trzeba dojechac,wyzywic sie, ubrac sie itd czyli do dyspozycji zostaje polowa. Czy to jest dobra, uczciwa oferta? Nie sadze biorac pod uwage koszty zycia. Gdyby oferty pracy w kochanym Pleszewie byly na poziomie 4-5 tys pln netto np w sklepie spozywczym, zakladzie kotlarskim itd to ludzie z Holandii, Niemiec i GB by tu wracali a teraz powiedz mi Czarek dlaczego nie wracaja ??? Odpowiedz znamy wszyscy...
~ Czarek
7 miesięcy temu ocena: 80%  7
Narzekasz na brak pracy? Wolne żarty.Ja zadałbym raczej pytanie, gdzie pracownicy, a nie gdzie fabryki. Pracownika w Pleszewie nie uświadczysz...
~ POwyginany
7 miesięcy temu ocena: 70%  6
CCC pytasz "gdzie te fabryki" ? Zbudujmy obwodnicę Pleszewa daleko od miasta, wtedy inwestorzy będą jeszcze bardziej się pchali, nawet oknami i drzwiami.
~ xxx
7 miesięcy temu ocena: 94%  5
Fakt że władze PPL powinny się zmienić ale nie zazdrość firm z Gołuchowa bo to wielka żenada , warunki pracy kiepskie a pensje głodowe
~ Goluchowianin
7 miesięcy temu ocena: 91%  4
To że dwie firmy są w Gołuchowie to zasługa bliskości Kalisza i drogi krajowej, a nie lokalnych władz.
~ mieszkaniec
7 miesięcy temu ocena: 100%  3
żaden z nich nie powinien "nami rządzić"! każdy z nich powinien rządzić dla nas!
~ wojtek
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
a gdzie informacje z Chocza. Chyba go jeszcze nie zaorali
~ Choczka
7 miesięcy temu ocena: 80%  1
Właśnie. No jak tam wy w tej redakcji, lekceważycie Chocz.
R E K L A M A
R E K L A M A