Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Marian Adamek: - Nie żałuję. Czuję się spełniony

› Aktualności ponad rok temu    23.11.2018
Redakcja
komentarzy 15 ocen 9 / 0%
A A A
Marian Adamek w swoim gabinecie - w ostatnim dniu urzędowania, tuż po sesji, na której oficjalnie przekazał władzęMarian Adamek w swoim gabinecie - w ostatnim dniu urzędowania, tuż po sesji, na której oficjalnie przekazał władzę

Pleszew. Marian Adamek po 21 latach urzędowania w minionym tygodniu oficjalnie przekazał insygnia burmistrza Pleszewa swojemu następcy. Podczas pierwszej sesji nowej kadencji - na której formalnie nastąpiła zmiana władzy - nie zabrakło podziękowań.

 

- Byłem czternastym burmistrzem Pleszewa od 1918 roku - mówił w swoim przemówieniu Marian Adamek.

Czytaj także: Pleszew. Pierwsza sesja nowej rady za nami [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak dodawał, za minione 21 lat na tym stanowisku dziękuje wszystkim - przede wszystkim mieszkańcom, rodzinie, ale także wszystkim osobom, z którymi pracował przez ten czas.

- Był to czas niezapomniany, gdzie udało się nam wspólnie zrealizować imponujące inwestycje w każdej dziedzinie. Oczywiście nie sposób wszystkiego wymienić, ale osobiście najbardziej jestem dumny z przebudowy Rynku, Placu Powstańców, Parku Wodnego i ogromnych inwestycji w szkolnictwo, infrastrukturę sportową - wymieniał odchodzący burmistrz.

- Jedną trzecią życia poświęciłem na kierowanie miastem i gminą Pleszew, więc ciągle jestem pytany czy nie żałuję. Nie żałuję. Czuję się spełniony, pragnę nowych wyzwań i wiem, że pozostawiam to wszystko w najlepszych rękach burmistrza Arkadiusza Ptaka i państwa radnych - dodawał.

Czytaj także: Powiat pleszewski. Są zmiany w radzie i zarządzie [ZDJĘCIA]

Jak zaznaczał, przed nowymi władzami jest wiele wyzwań. - Z jednej strony inwestycje, które napędzają rozwój, ale potrzebna jest też nowa filozofia zarządzania. Same inwestycje nie wystarczą, potrzeba nowej oferty dla mieszkańców. Należy wdrożyć mechanizmy, które zatrzymają mieszkańców na terenie naszej gminy i miasta i zachęcą nowe osoby do osiedlania się w mieście i gminie Pleszew - komentował w swoim wystąpieniu Marian Adamek.

- To bardzo ważne zadanie przed nowym burmistrzem i przed państwem - dodawał, zwracając się do radnych.

Jak podkreślał, wszystkim życzy udanej kadencji - szczególnie debiutantom.

- Niech dobro mieszkańców stanowi zawsze dla nas wszystkich wartość nadrzędną i stoi ponad różnicami politycznymi i światopoglądowymi. Miejcie wizję - mówił na koniec. 

+ 0 głosów: 9 (0%) 9 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ on
ponad rok temu ocena: 100%  15
Jak długo jeszcze?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pleszewianinzdaleka
ponad rok temu ocena: 82%  14
Zaglądam sporadycznie na Zycie ale Adamek od wielu tygodni nie żałuje to znaczy że ma caś za uszami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ok
ponad rok temu ocena: 0%  13
Gratulacje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wczasy gratis
ponad rok temu ocena: 100%  12
a czy drogie lemingi wiedzą po co są tzw. "miasta partnerskie" ?? nie? to wam powiem, ano po to by tracić wasze pieniądze z podatków na wycieczki i luksusowe hotele oraz wysokie delegacje dla wczasowiczów i tak to się kręci, raz się jedzie tu raz tam i publiczne pieniądze wydane, oczywiście przeciętny pleszewianin nic z tego nie ma ani inwestora ani miejsc pracy jak już to trzeba podatek od deszczówki wprowadzić żeby było na kolejne wycieczki do miast partnerskich ha ha ha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiesiek
ponad rok temu ocena: 85%  11
ostatnio szedłem se przez rynek i wdepłem w jakąś kałużę a starsza pani mi zwraca uwagę, żebym po fontannie nie chodził! ja zdziwiony pytam gdzie ta fontanna? jak można po fontannie chodzić? - a ona do mnie - stoi pan na niej.... widziałem w zyciu wiele fontann ale takiej kałuży co się zwie fontanną nigdy, podobno za kilka dysz i pompkę wody zapłacono 400 tyś - czy to prawda?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kowboj Zuzia
ponad rok temu ocena: 67%  10
Prawda.
~ dan
ponad rok temu ocena: 100%  9
Jestem pewny że zostanie zapamietany jako burmistrz za kadencji kktórego pleszew znalazł na liście najbardziej zanieczyszczonych miast.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krowa
ponad rok temu ocena: 100%  8
Prezydent Boleslaw powiedzialby: 'Stłucz pan termometr, a nie będziesz miał gorączki' W wolnym tlumaczeniu powietrze w Pleszewie bylo zle od dziesiecioleci z powodu kiepskiego wegla, niewydajnych piecow i [spekuluje teraz] tradycji palenia smieci. Dzisiaj po prostu mozemy to zmierzyc i porownac z reszta swiata.
~ denis
ponad rok temu ocena: 83%  7
Po co tyle dino w powiacie?.czy to ten planowany rozwuj przemysłu w pleszewski. Jeszcze kilka marketów. I ludzie masowo zaczną wracać z zagranicy do pleszewa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pleszewski
ponad rok temu ocena: 100%  6
Przemysł? Wysoko rozwinięte kraje stawiają na usługi
~ martin
ponad rok temu ocena: 100%  5
Będą się nowi osiedlać ludzie ????. Chyba w wirtualnej rzeczywistości. Pamiętam jak jedna sonia na pewnym portalu zapewniała że nigdy nie wyjedzie z pleszewa i co ni minął rok i już w poznaniu.czemu?.bo pleszew to wiocha zabita dechami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ baranek show
ponad rok temu ocena: 89%  4
za 400000 to się buduje dom pod klucz a nie guwnianom fontannę - ktoś się nieźle odkuł na tej fontannie i na innych rzeczach o których ciszaaaaa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EG
ponad rok temu ocena: 16%  3
To był doprawdy bardzo dobry Burmistrz, na dodatek bardzo inteligentny i mily
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EEEEEEE
ponad rok temu ocena: 82%  2
NU... MARIANEK ADAMEK TO JEST GOSC ...WIECZNIE ZYWY , PRAWIE JAK LEEEEEEEE....
~ Tak ONA
ponad rok temu ocena: 90%  1
Pewnie ze nie żałuję. ... BOGATY czlowiek ODCHODZI hehe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji