Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOZNY A1

Marsz równości - łączy i… dzieli? [SONDA]

› Aktualności 3 miesiące temu    16.08.2019
Redakcja
komentarzy 31 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fot. strona internetowa: mnw.org.pl

Marsze równości, które odbywają się w różnych miastach Polski wzbudzają sporo emocji. A Wy? Co o nich sądzicie?

 

Choć sama idea marszów równości jest z założenia pokojowa, to  - jak widzimy na przykładzie różnych miast  w Polsce, gdzie się odbyły - nie brakuje przeciwników wspomnianych akcji. Dość przypomnieć dramatyczne sceny choćby z Białegostoku, gdzie doszło do ataku przez grupę kontrmanifestantów.

O tym, że marsze równości wzbudają skrajne emocje można przekonać się nie tylko obserwując same akcje w poszczególnych miastach, ale także przysłuchując się wypowiedziom - zarówno zwolenników jednej jak i drugiej strony. 

A warto zaznaczyć, że w naszym regionie również odbędzie się - i to całkiem niedługo - marsz równości.

Na 22 września zaplanowano bowiem pierwszy Kaliski Marsz Równości. Jak zapowiadają organizatorzy chodzi - podobnie jak w przypadku innych tego typu wydarzeń w kraju - o zamanifestowanie poparcia dla szeroko rozumianej "grupy osób wykluczonych i dyskryminowanych”.

A WY? CO SĄDZICIE O MARSZACH RÓWNOŚCI? ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA I UDZIAŁU W NASZEJ SONDZIE:

 

Czy popierasz marsze równości?

ankieta dodana 16.08.2019, ilość wszystkich głosów: 263
TAK
41%
NIE
51%
TAKIE INICJATYWY SĄ MI OBOJĘTNE
8%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (32)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tomasz
3 miesiące temu ocena: 33%  32
Taki jest przepis na wychowywanie dziecka. ..... żeby nie widziało dwóch pierdolonych psychicznie gejów liżących sie i obsciskujacych na ulicach. Bo co powiesz dziecku jak takie coś zobaczy? Dla mnie to są dziwadła!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ urbach
3 miesiące temu ocena: 41%  31
Szanowna redakcjo, chciałbym jeszcze dodać prośbę o to abyście zorganizowali sondę na temat tego czy Adam Michnik powinien pozdrowić brata - to bardzo ważne dla mieszkańców Pleszewa, podobnie jak problematyka objazdowego cyrku znanego pod nazwą "marsz równości". A tak na poważnie to czytając poniższe komentarze naprawdę odnoszę wrażenie, że wypowiadający się tutaj poza małymi wyjątkami to kretyni - zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy tego typu akcji. Więcej argumentów, dyskusji i faktów zamiast wpisów opartych na emocjach, obrażających itp.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ urbach
3 miesiące temu ocena: 38%  30
Prawda jest taka, że nie chodzi tutaj o tolerancję czy też jej brak. Osoby o odmiennej orientacji zawsze były w jakiś sposób tolerowane. Problem polega jednak na tym, że zmienia się znaczenia pojęć i w dzisiejszych czasach tolerancja nie oznacza tego czym w rzeczywistości oznacza czyli wywodzącego się z łaciny określenia "tolerare" odnoszącego się do spokojnego i cierpliwego znoszenia odmienności. Obecnie lewactwo uważa, że tolerancja jest czymś w stylu dajcie nam wszystko bo nam się należy, a my będziemy każdego kto nas ignoruje, nie zwraca na nas uwagi, a przede wszystkim nie robi z nich świeckich świętych obrażać, niszczyć czy tez wyzywać. Generalnie to bardzo szeroki problem, gorąco polecam zapoznać się z wypowiedziami Pana Krzysztofa Karonia zajmującego się m.in. problematyką marksizmu w przestrzeni publicznej. W każdym razie dla tego typu marszy mówimy stanowcze NIE. :) https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janusz
3 miesiące temu ocena: 42%  29
Niech sobie te osoby są, mam na nich wy....e tylko po co mieli by np z całej polski zjeżdżać do Pleszewa i manifestować? to samo się działo w Płocku, rodowitych mieszkańców było tam kilkunastu reszta zjechała z całego kraju i udawali że są miejscowi - pytam po co? Ile takich ludzi jest w Pleszewie? Kilkunastu? Kilkudziesięciu? Czy oni chcą coś manifestować? Raczej wątpię
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ urbach
3 miesiące temu ocena: 36%  28
Bardzo słusznie prawisz. Znam jednego geja, chodzi na siłkę, normalny spoko koleś do pogadania. Generalnie pała wielką nienawiścią do tych wszystkich manifestujących ponieważ twierdzi, że psują mu reputację i są generalnie "miętcy".
~ Robert
3 miesiące temu ocena: 96%  27
Nikt z Was nie wspomniał, że Bóg stworzył takie osoby. Wychowanie nie ma na to wpływu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ urbach
3 miesiące temu ocena: 37%  26
Oczywiście, że ma i to wielki. Jest wiele czynników wpływających na to czy jest się homoseksualistą czy też nie i tak jak mówisz - jedni się z tym rodzą ale też powstają pewne zmiany w psychice spowodowane dalszym rozwojem jednak teraz o tym nie wolno mówić bo panuje nowoczesna dialektyka i nowa prawda czasu.
~ Rolnik
3 miesiące temu ocena: 88%  25
Demokracja polega na tym, żeby wykazać tolerancję wobec tych osób. Im będzie większa nagonka na takie marsze, tym bardziej będą one przybierać na sile i agresji. Pozwólcie tym ludziom się „wyhuczeć”, aż w końcu dojdą do wniosku, że nikt poza nimi nie jest zainteresowany ich ideologią. Przecież zjawiska definiowane przez LGBT nie istnieją od dzisiaj, były w przeszłości i będą. Natomiast prawa tych ludzi, dotyczące legalizacji ich związków, ustanawiajmy na podstawie długofalowych badań, pozwalających rzetelnie stwierdzić, czy te związki pozwalają na stworzenie zdrowych jednostek społecznych, jakim to związkiem z całą pewnością jest tradycyjnie i prawnie rozumiana rodzina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ urbach
3 miesiące temu ocena: 33%  24
Tak jednak jest jedno ALE - ma to być kulturalne, z zachowaniem dobrego smaku w przestrzeni publicznej etc. Można pozwalać na tego typu marsze bo na tym właśnie polega demokracja i każdy może sobie protestować lub manifestować to na co ma ochotę (nawet gdyby miałby być to jedno osobowy marsz) jednak nie w takiej formie w jakiej obecnie się to robi na zasadzie zwożenia ludzi z innych miast, z wulgarnymi okrzykami, hasłami itp.
~ Polak
3 miesiące temu ocena: 44%  23
Każdy "marsz równości" to większe poparcie dla Zjednoczonej Prawicy. Miałem zamiar głosować na PO, ale ze względu na ich poparcie dla deprawacji społeczeństwa zagłosuję na PiS.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ urbach
3 miesiące temu ocena: 33%  22
Pierdolicie Hipolicie z tą propagandą partyjną. PiS to taki sam syf jak PO, może jedynie trochę lepszy bo dzieli się z ludźmi tym co ukradnie. :)
~ oooooo
3 miesiące temu ocena: 36%  21
Tylko wartości naturalne, rodzina to kobieta i mężczyzna......cała reszta to tylko mydlenie oczu ......nie dla LBTG.......oni powodują rozpad człowieczeństwa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytelnik
3 miesiące temu ocena: 80%  20
A może miał na myśli Urbach twoich idoli np: "demokratów i wolnościowców" spod znaku falangi?
~ urbach
3 miesiące temu ocena: 38%  19
Rozumiem Lloo, że mówisz o siepaczach ze związku sowieckiego? A może nie wybiegaj tak daleko w przeszłość, przypomnij sobie co robili w okresie PRL komuniści. Akcja Hiacynt coś Ci mówi?
~ Lloo
3 miesiące temu ocena: 85%  18
Byli już tacy, którzy dzielili ludzi na lepszych i gorszych. 80 lat temu doprowadziło to do tragedii. Nie powielajcie ich błędów.
~ Czytelnik
3 miesiące temu ocena: 85%  17
Marsze Równości są "ohydne" dla prawicy ale pedofilia w Kościele już prawicy nie brzydzi bo wtedy dzieci są winne. Jeżeli naziolki, bandyterka stadionowa i cała polska prawica to symbol cywilizacji życia to ja serdecznie dziękuję za taką cywilizację A może niektórych frustratów razi w oczy ludzkie szczęście i miłość?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maja
3 miesiące temu ocena: 33%  16
A czy PIS bądź inne ugrupowanie prawicowe poradzi sobie z pedofilią i LGBT wśród duchownych? Nie miejmy złudzeń. Nie poradzi sobie, ponieważ ten problem jest praktycznie nie do rozwiązania. Jednorazowa akcja władz polegająca na rozliczeniu incydentów, które miały miejsce z udziałem duchownych w przeszłości to mrzonki i działanie zmierzające do pozyskania i ugruntowania popularności wśród wyborców. Problem ma znacznie głębsze podłoże, a wiele przestępstw seksualnych popełnionych przez osoby duchowne nigdy nie wyjdzie na jaw. Ogólnie rzecz ujmując struktury i sposób funkcjonowania kościołów i związków wyznaniowych są sprzyjające dla osób LGBT, dlatego te osoby często wykazują zainteresowane duchowieństwem w przekonaniu, że posiadając wysoki autorytet moralny, a także względnie wystarczające środki materialne i finansowe, będą mogły bezkarnie dotrzeć do swoich ofiar i urzeczywistnić swoje pragnienia i potrzeby seksualne. (Są też i tacy, którzy w byciu osobą duchowną upatrują swoją szansę
~ Czytelnik
3 miesiące temu ocena: 85%  15
Pierdolisz Urbasiu to ty ten twój Karoń to typowy dyletant na utrzymaniu rodziny jak większość zwolenników Korwina. Argumenty z Michnikiem są już zdarte jak stara płyta. Michnik przenosił pedofilów w sutannach z parafii na parafię? Lustrację blokuję prawica żeby nie runęło kilka prawicowych "autorytetów". Skoro Michnik ma przeprosić za brata to niech J. Kaczyński przeprosi za swojego wuja, Korwin za karierę w PZPR-owskich przybudówkach. Z twoich komentarzy wynika, że jesteś typowym korwinowym socjopatą. Jakoś nie widać żeby prawicy przeszkadzała pedofilia w kościele.
~ urbach
3 miesiące temu ocena: 40%  14
Myślę tutaj o nauczycielach (nawet w Pleszewie znalazłoby się kilku takich co zdradzało takie skłonności w przeszłości), politykach (wiesz co się działo na dworcu centralnym w Warszawie na początku lat 90?), a nawet wśród tzw. tęczowych jest tego całkiem sporo - jak wybuchła afera pedofilska w Słupskim ratuszu to gdy zapytano o to Biedronia, ówczesnego prezydenta tego miasta stwierdził, że pytający dziennikarz jest homofobem. Od tak to właśnie wygląda więc nie graj na emocjach posługując się śmiesznymi frazesami o szczęściu i miłości bo doskonale wiesz, że nie o to tutaj chodzi.
~ urbach
3 miesiące temu ocena: 43%  13
Pierdolisz wuja. Jedynymi winnymi pedofilii w kościele i nie rozliczeniem ludzi za to odpowiedzialnych jest właśnie dzisiejsza pro europejska koalicja wraz z naczelną gazetą Michnika. To właśnie ich reprezentanci wraz z Szechterem nigdy nie pozwolili na otwarcie teczek i przeprowadzenie pełnej lustracji. Dlaczego o tym piszę? Każdy się jara filmem Sekielskiego ale nie bierze pod uwagę tego ilu z tych opisywanych księży było TW za PRL. Aby służby mogły kogoś zwerbować potrzebowały odpowiednich haków, którymi właśnie były przede wszystkim skłonności pedofilskie u księży. Dlatego właśnie Michnik, Pawlak, Wałęsa zwany również Bolkiem i inni mają na sumieniu wszystkie ofiary księży pedofili. Widzisz można powiedzieć, że jestem reprezentantem tzw. prawicy i mi jakoś pedofilia w kościele przeszkadza ale również patrzę na inne grupy społeczne i jakoś nie widzę aby pośród nich również prowadzono jakąś zorganizowaną akcję zwalczania tej ohydnej dewiacji.
~ MM
3 miesiące temu ocena: 46%  12
A widział ktos aby hetero seksualne osoby organizowaly marsze .moze marsz alkoholikow warto by zorganizowac.poniewaz sa oni dyskryminowani przez spoleczenstwo jakie zabrania spozywania alkoholu w miejscach publicznych.podobnie z palaczami tytoniu Sa homo to niech beda ale we wlasnym gronie.nie ma.nie bylo i nie bedzie tolerancji dla zbokoli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwerty
3 miesiące temu ocena: 100%  11
Jaki jest przepis na wychowanie dziecka hetero? Jakie to błędy w wychowaniu popełnili rodzice dzieci homoseksualnych? Może nas oświecisz?
~ Zdrowe Społeczeństwo
3 miesiące temu ocena: 22%  10
To, że dziecko jest o innej orientacji, jest błędem rodziców w jego wychowaniu..
~ Teddy
3 miesiące temu ocena: 71%  9
Życzę zatem, abyś miał dziecko o innej orientacji, może wtedy w głowie się rozjaśni i zrozumiesz, że to nie zboczenie.
~ Dziękuję za uwagę
3 miesiące temu ocena: 100%  8
Już z artykułu widać tendencyjność wypowiedzi, po której stronie jesteście.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polak
3 miesiące temu ocena: 50%  7
Rozumiem, że masz na myśli redakcję Życia .Pleszewa. To widać, słychać i czuć.