Memoriałowe medale we Wrześni

Memoriałowe medale we Wrześni - Zdjęcie główne

Pięć medali wywalczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych pleszewskiego powiatu w X Memoriale Mariana Głuszka – Mistrzostwach Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce.

Na najwyższym stopniu podium stanął Filip Grad (I LO w Pleszewie), który wynikiem 2:03,62 zwyciężył w biegu na 800 metrów. Srebrne medale zdobyły Adrianna Witkowska (ZST w Pleszewie; w pchnięciu kulą – 10,21m) oraz Anna Klӧtzel (I LO w Pleszewie; w biegu na 1500 metrów). Michał Ratajczak (ZST w Pleszewie) był ponadto trzeci w biegu na 1500 metrów (4:30,27), podobnie, jak Roch Nowicki (ZSPP CKU w Marszewie), który pchnął kulą na odległość 12,87m. Zawody odbyły się dzisiaj we Wrześni i stanowiły imprezę drugiej kategorii Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego Powiatów o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.