Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Mieszkańcy Pleszewa wydali średnio 506 zł za OC w kwietniu 2019. Czy można płacić jeszcze mniej?

› Motoryzacja› Porady 9 miesięcy temu    9.05.2019
Artykuł partnera
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Według danych opublikowanych na portalu ubea.pl, w kwietniu br. mieszkańcy Pleszewa zapłacili za swoje OC 506 zł. To sporo mniej, niż na przykład kierowcy z Ostrowa Wielkopolskiego (643 zł), Konina (749 zł) czy Słupca (976 zł). Oczywiście mowa tu o wartościach uśrednionych - być może Ty za swoje OC zapłaciłeś kwotę wyższą lub niższą, jednak najprawdopodobniej możesz wydać na tę polisę jeszcze mniej, a my podpowiemy Ci dzisiaj, jak to zrobić.

 

Najlepsze OC na rynku?

Jeśli w przeszłości zdarzyło Ci się usłyszeć od innych kierowców, że mają najlepsze OC na rynku, prawdopodobnie nie mieli oni racji, bo trudno stwierdzić, że dane OC faktycznie jest najlepsze. Wynika to z jednej prostej przyczyny - zakres tej polisy reguluje ustawa, a jej działanie jest zawsze takie samo, bez względu na towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym OC zostało nabyte. Z tego tytułu, decydując się na zakup polisy, powinieneś kierować się przede wszystkim ceną - im będzie ona niższa, tym lepiej. Jeśli już koniecznie chcemy mówić o najlepszym OC, należy za takie uznać to, na którym da się zaoszczędzić najwięcej.

Jak obniżyć składkę OC?

Na ostateczną cenę OC wpływa wiele zmiennych. Ty z kolei masz zwykle szansę skutecznie wpłynąć na część z nich. Oto przykłady:

Twój samochód

Jeśli w najbliższym czasie zamierzasz kupić lub zmienić auto, sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie dla samochodów różnych marek. Pamiętaj, że na wysokość składki OC wpływała będzie w szczególności pojemność silnika samochodu (jego moc również, ale w mniejszym stopniu). Kupując auto w salonie liczyć możesz ponadto na oferty specjalne (tzw. pakiet dealerski).

Twój współmałżonek (lub współwłaściciel auta)

Osoby tworzące związek małżeński mogą nawzajem korzystać ze swoich zniżek. Jeśli jesteś singlem, możesz z kolei znaleźć dla swojego auta współwłaściciela - wówczas również będziesz miał możliwość obniżenia swojej składki OC, korzystając ze zniżek tej osoby.

Twoje towarzystwo ubezpieczeniowe

Być może, niejako z przyzwyczajenia, od wielu lat kupujesz OC w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym i nawet nie próbowałeś sprawdzić, jakie oferty polisy mają inne TU. Jeśli tak jest - koniecznie to zmień. Istnieje spora szansa, że znajdziesz dla siebie tańsze OC. Pamiętaj także, że nie ma obowiązku posiadania OC i AC w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym. Choć kupowanie ich razem (w pakiecie) często się opłaca, niekiedy lepszym rozwiązaniem będzie wykupienie najtańszego OC w jednym, a najlepszego AC w drugim TU.

Twoje roczna składka

Większość towarzystw ubezpieczeniowych umożliwia swoim klientom płatność za OC w ratach, jednak jest to rozwiązanie mało opłacalne, bo zazwyczaj za swoją polisę zapłacisz wtedy więcej. Jeśli masz taką możliwość, opłać całą roczną składkę z góry. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale też nie będziesz musiał pamiętać o zapłaceniu kolejnej raty.

Twoja bezwypadkowa jazda

Jeździj ostrożnie i ciesz się kolejnymi, przyznawanymi corocznie zniżkami. Zwykle oscylują one wokół 10%, zatem już po sześciu latach masz szansę otrzymać rabat maksymalny, który wynosi aż 60%. Jeśli z kolei Twoje TU odebrało Ci zniżki z powodu wypadku czy kolizji, pamiętaj, że możesz wykupić OC w innym towarzystwie, które będzie miało dla Ciebie bardziej korzystną ofertę.

Twoje miejsce zameldowania

Wysokość Twojej składki OC w dużym stopniu zależy od tego, gdzie jesteś zameldowany. Jeśli masz taką możliwość, wybierz miejscowość, w której możesz kupić polisę taniej - różnica w wysokości składki może być naprawdę spora.

Twoja porównywarka

Jeśli masz dużo cierpliwości, możesz szukać najtańszego OC, sprawdzając po kolei każde z towarzystw ubezpieczeniowych i wypełniając na ich stronach formularz kalkulatora ubezpieczeń. Niestety to bardzo czasochłonne rozwiązanie i dużo lepszą metodą będzie skorzystanie z zaawansowanego narzędzia, jakim jest porównywarka ubezpieczeń.

Jeśli chcemy znaleźć atrakcyjną ofertę polisy OC czy AC naprawdę szybko, porównywarka ubezpieczeń będzie nieoceniona. Wystarczy wypełnić krótki formularz, aby po chwili otrzymać nie jedną, ale co najmniej kilka (a czasem kilkanaście) propozycji ze sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych. Potem wystarczy już tylko porównać je ze sobą i wybrać tę najbardziej atrakcyjną, a następnie kupić ją przez Internet, bez wychodzenia z domu - mówi doradca klienta z serwisu ranking-oc-ac.pl

Porównywarka ubezpieczeń - sposób na tańsze ubezpieczenie

Jeśli skorzystasz z porównywarki ubezpieczeń, prawdopodobnie zaskoczą Cię niskie ceny za polisy. Nie obawiaj się - nie ma w tym żadnych przysłowiowych haczyków. Towarzystwa ubezpieczeniowe dodatkowo premiują klientów, którzy decydują się na taką formę nabywania polisy, a także przygotowują dla nich wiele okresowych promocji i ofert specjalnych, zwiększając tym samym własną konkurencyjność.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pleszewiak
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
Oszczędzili na OC , więc mają pieniążki na mandaty. Czy tylko ja mam wrażenie,że straż miejska coraz bardziej wkręca się w wystawianie mandatów? Nie dość,że miasto likwiduje darmowe miejsca postojowe , a w zamian buduje płatne parkingi, to jeszcze wysyła swoich ludzi by karać mandatami za byle co. Co jest z tym miasteczkiem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji