Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Miłośnicy Ziemi Pleszewskiej pokazali swoich kandydatów [ZDJĘCIA, WIDEO]

› Aktualności 8 miesięcy temu    19.09.2018
Redakcja
komentarzy 36 ocen 0 / 0%
A A A
Arkadiusz Ptak będzie kandydował na burmistrza PleszewaArkadiusz Ptak będzie kandydował na burmistrza Pleszewa

Pleszew. Miłośnicy Ziemi Pleszewskiej odkryli swoje karty. W środę - na wielkiej konwencji wyborczej w kinie Hel - zaprezentowali kandydatów: na burmistrza, do rady miasta i gminy oraz do powiatu.

 

R E K L A M A

Marian Adamek, Arkadiusz Ptak, Andrzej Jędruszek oraz Olgierd Wajsnis - to "lokomotywy" list Miłośników Ziemi Pleszewskiej w tegorocznych wyborach samorządowych. Dziś w kinie Hel oficjalnie zaprezentowano kandydatów do rady miasta i gminy oraz do powiatu.

Arkadiusz Ptak - co ogłoszono już na początku tego roku, a oficjalnie potwierdzono na dzisiejszej konwencji - ubiegać się będzie z ramienia Miłośników Ziemi Pleszewskiej o urząd burmistrza Pleszewa. Jest on jednak także jedynką listy do rady miasta i gminy w okręgu nr 2.

Liderem okręgu nr 1 w wyborach do rady miasta i gminy jest z kolei drugi z obecnych wiceburmistrzów Pleszewa - Andrzej Jędruszek. A okręg wiejski - nr 3 - otwiera na listach Miłośników obecny przewodniczący rady miasta i gminy - Olgierd Wajsnis.

Obecny burmistrz - Marian Adamek - o czym pisaliśmy już na naszych łamach - znajdzie się na pierwszym miejscu listy do rady powiatu w okręgu 1. Miłośnikom Ziemi Pleszewskiej udało się zarejestrować także kandydatów w okręgu nr 2 (Chocz, Gizałki, Czermin), gdzie liderem będzie Tomasz Górczyński z Chocza oraz w okręgu nr 4 (Gołuchów) - tu listę otworzy Mirosław Maruszewski z Turska.

Podczas konwencji nastąpił czas podsumowań - Marian Adamek "wyspowiadał się" z tego co udało się zrealizować w minionej kadencji - oraz planów na przyszłość - Arkadiusz Ptak przedstawił główne zarysy swojego programu oraz inwestycje, jakie zamierza zrealizować jako burmistrz. Jak zaznaczał, szczegółowy program trafi do każdego z mieszkańców miasta i gminy w formie broszury.

Podczas konwencji nie zabrakło też podziękowań - te trafiły do ustępującego z urzędu burmistrza Mariana Adamka oraz do najstarszego stażem radnego z ramienia Miłośników - Mariana Suski, który był radnym aż dwie dekady i obecnie nie planuje kandydować.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

ZOBACZ WIDEO Z KONWENCJI:

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (36)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
  ~ Jolanta
  7 miesięcy temu ocena: 100%  36
  Miłośnicy a jaki wy macie Program ? Taki sam jak do tej pory ?
  ~ TomekW
  7 miesięcy temu ocena: 100%  35
  Jestem za wypierd.....m dosłownie starej ekipy bo miasto może i wygląda coraz ładniej ale za to coraz mniej osób chce tu mieszkać tak Panowiei Panie tak jest nie samą kostką wszędzie człowiek żyje. Młodzież ucieka gdzie indziej bo perspektywy się kurczą jedyne co to markety się rozwijają na potęgę . Pleszew w tej chwili to estetyczna ładna Umieralnia dla emerytów. Dlatego pójde na wybory i zakreślę krzyżyki tylko przy tych nazwiskach które zobaczę poraz pierwszy niebędę tutaj podawał nazwisk na które zagłosuję ale napewno Marianie ani panie Ptak nie na was niestety nie zasługujecie na mój głos głos!
  ~ Bronekajman
  7 miesięcy temu ocena: 100%  34
  Te wymienione typy odzyskają dopiero jako taką wiarygodność jak ich CBA ABW NIK i Skarbowy prześwietli i zweryfikuje !
  ~ Poinformowany
  7 miesięcy temu ocena: 100%  33
  zwłąszcza sprawę ziem gdzie jest PK to taka wisienka na torcie tego jest wiecej duzo wiecej ale pewnie doczekam się by poczytać jak z bransoletkami na rękach co niektórzy opuszczają swoje biura czy to w ratuszu czy w jakiejs juz firmie na cieplej posadce w dowód wdzięczności.
  ~ Ypsala
  7 miesięcy temu ocena: 100%  32
  NIE "miłośnicy ziemi" tylko MIŁOŚNICY STOŁKÓW I CIEPŁYCH POSADEK ! N I E R O B Y i R O P N E W R Z O D Y ! Jeden lepszy od drugiego ale warci siebie nawzajem ! W S T Y D dla Pleszewa tylko przynieśli ! Wszędzie się z nas śmieją ZA NICH ! Totalna porażka ! Chcecie ich znowu ?
  R E K L A M A
  ~ Pleszewianin
  8 miesięcy temu ocena: 100%  31
  Zmienic rzadzacych wstyd zeby w pleszewie nie bylo dworca autobusowego ani kolejowego co to za burmistrz oni dbaja tylko o swoja kieszen a ludnosc pleszewa i okolic niech stoi i moknie czekajac na autobus na co nowa biblioteka mogl byc dworzec ale wladze maja to gdzies im jest cieplo
  ~ XYZzzzzz
  8 miesięcy temu ocena: 100%  30
  Patrze na tego kandydata i zastanawiam sie...pan Ptak, razem z Adamkiem rządzil Pleszewem wiele lat, wiele kadencji...i co zrobili dla nas,mieszkanciow,konkretnie? Czytam sobie artykuł na forsal.pl i mamy tam najnowszy ranking zarobkow w powiadach (zrodło GUS) ina którym miejscu jest powiat pleszewski....255 na 300 miejsc ze srednia 3621 zł brutto, to 80% sredniej krajowej...jednym slowem, żenada! Tyle lat a jeteśmy gdzies na samym koncu w polsce na poziomie jakiegos podkarpackiego , na poziomie polski C bo polska B to juz nas wyprzedziła...brawo !
  ~ Tomek Z
  8 miesięcy temu ocena: 8%  29
  Tylko „Miłośnicy” !!! Jestem Za!!!! Nie można dopuścić nieudaczników i karierowiczów do władzy !
  ~ tomekw
  7 miesięcy temu ocena: 100%  28
  a ktory z miłośników to nie karierowicz jeżdzają i sie chwalą czego to niezrobili .sorki ale do k...nędzy to my zrobilismy ja ty pan pani z naszych podatków nie oni...... ale medale każdy umie sobie przypisywać
  ~ jestem za zmianami
  8 miesięcy temu ocena: 56%  27
  Marciniak albo Kowcuń. Jedyny słuszny wybór.
  ~ Przyglądający się...
  8 miesięcy temu ocena: 71%  26
  Osobiście uważam że Pleszew powinien się zebrać i postawić na zmiany... szanuję Bardzo Pana Ptaka, ale szanse chyba największe ma Pan Kowcuń i Marciniak, więc pokażcie Pleszewianie że można i dajcie szanse wykazać się nowemu rozdaniu... Podobnie uważam jeżeli chodzi o Powiat... oczywiście jeżeli wygra w mieście Pan Ptak, a starostą zostanie Pan Adamek to może być korzyść dla miasta...może???? Ale czy ten układ nie rządził już jakiś czas?? Na pewno trzeba się mocno zastanowić... Pan starosta Wasielewski powinien pozostać na tym stanowisku ponieważ sprawdził się idealnie, wystarczy zapytać ludzi mu podległych i wszystkich współpracujących z powiatem na różnych szczeblach... Osobiście postawiłbym na Pana Kowcunia...widać jak pozyskuje pieniądze i realizuje projekty i wierzę że zrobi to w mieście... Zegar tyka - już niecały miesiąc!!! Życzę powodzenia Kandydatom!!!
  ~ Uczciwi
  8 miesięcy temu ocena: 69%  25
  Nigdy nie oddamy głosu na p. Ł. Marciniaka /PO /i innych ze stowarzyszenia "Pleszewianie" oraz na p. E. Kowcunia /lewica/. Oboje grają wyborcami i to skrajnie nieuczciwie, bo jak można ich inaczej oceniać,skoro zatajają fakt do jakiej partii należą. Wstyd im wystąpić pod ich szyldem, bo wiadomo czym by to się skończyło.Tacy kandydaci nie są dla ludzi uczciwych partnerem. Feee....
  ~ Edek.b
  8 miesięcy temu ocena: 44%  24
  Jaki rozsądny człowiek odda głos na Kowcunia?? Proszę Was...
  ~ Joanna
  8 miesięcy temu ocena: 42%  23
  Także optuje za Panem Kowcuniem. Bardzo duże doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy europejskich na pewno przydało by się w PPL.
  ~ Pleszewianka
  8 miesięcy temu ocena: 30%  22
  A ja za głosuje na P. Marciniaka jak wygra bedzie mogl sie wykazac skoro teraz wytyka bledy innym to jak on zostanie burmistrzem pokarze na co go stac. Bedzie mial 4 tata na zrobienie wszystkiego czego nie zrobila obecna wladza.... Bo wytykac kazdy umie
  ~ pleszew
  8 miesięcy temu ocena: 83%  21
  najlepsze to te gwiazdy z fecb co to tak przez ostatni rok się na nim udzielały.i narzekały na wszystko. a wszystko to by dostać się do koryta jako radni.
  ~ gftgf
  8 miesięcy temu ocena: 70%  20
  a myslicie ze jak bedzie ktos inny to nie beda pomagac swoim szukac pracy, mieszkan itp... haha naiwniacy...
  ~ krwawyFeliks
  8 miesięcy temu ocena: 83%  19
  Rozumiem, że Dom Kultury innym komitetom udostępni również salę kina na prezentację swych kandydatów. Nasuwa się pytanie na jakiej zasadzie została udostępniona sala Miłośnikom? Chciałbym poznać stawkę za wynajem poszczególnych pomieszczeń w DK. O fakturę za wynajem sali się nie pytam, bo pewnie gdzieś jest ;) Tak toczna kamandir
  ~ Pelagia Marchewka Schpinack
  8 miesięcy temu ocena: 47%  18
  zakrwawiony Felusiu - czy ty też chcesz zorganizować konwencję Stowarzyszenia Pleszewianie ? - tylko za co ? - buchachacha
  ~ A.
  8 miesięcy temu ocena: 50%  17
  A ja głosuję na pana Marciniaka albo Kowcunia. Po tylu latach trzeba w końcu coś zmienić.
  ~ skwar
  8 miesięcy temu ocena: 55%  16
  A co oni umieją robić /Marciniak i Kowcun / ?
  ~ pleszew
  8 miesięcy temu ocena: 94%  15
  Myślę, że już pora na zmianę, układy, układziki, trzeba już z tym skończyć
  ~ Tom
  8 miesięcy temu ocena: 92%  14
  Nie głosuję. Moja rodzina też nie. Jesteśmy za zmianami
  ~ Pleszewianin
  8 miesięcy temu ocena: 79%  13
  Miłośnicy i owszem. Ale koryta !!!
  ~ PPL
  8 miesięcy temu ocena: 76%  12
  Myślę, że przydałoby się wietrzenie urzędów i urzędników. Wybierając Pana Ptaka wybieramy to co teraz, czyli nudę, marazm, bylejakość i kolesiostwo. Według mnie to miasto ma potencjał, tylko trzeba go uwolnić, a obecna władza wiele razy udowodniła, że tego nie potrafi zrobić.
  ~ bibi
  8 miesięcy temu ocena: 100%  11
  Dokładnie, najwyższy czas na nowe spojrzenie, a Pan Ptak w równym stopniu co swój szef odpowiada za to że Pleszew stał się miastem, w którym dobrze żyje się tylko kolesiowskiej bandzie, a reszta społeczności skazana jest na marazm albo......ucieczkę. Naprawdę po tylu latach trzeba odświeżyć władzę i wizerunek Pleszewa. Czas na nowe osoby i nowe pomysły.
  ~ zwykły człowiek
  8 miesięcy temu ocena: 89%  10
  Właśnie, przewietrzenie urzędników, ich także powinna obowiązywać kadencyjność, szczególnie tych na kierowniczych stanowiskach.
  ~ pleszew
  8 miesięcy temu ocena: 78%  9
  jak ktoś 20 lat jest w ratuszu i jest jak jest to raczej nie nadaje się na burmistrza.cuż z tego że miły skoro program wyborczy moim zdaniem ma marny.
  ~ bibi
  8 miesięcy temu ocena: 100%  8
  Ja wogóle nie słyszałem o jakimkolwiek programie wyborczym Pana Ptaka.
  ~ jan
  8 miesięcy temu ocena: 72%  7
  jak to kryszak kiedyś zaśpiewał marionetki marionetki
  ~ Pijak
  8 miesięcy temu ocena: 69%  6
  Osoby, które mogłyby faktycznie coś zmienić nie startują bo nie mają parcia na szkło, nie ciągnie ich do władzy i polityki...
  ~ krycha
  8 miesięcy temu ocena: 91%  5
  Pleszew to miasto, które nie ma własnej komunikacji. Dworzec autobusowy został zlikwidowany, PKP-kolejka - też. Przez Pleszew przejeżdża już tylko kilka autobusów linii Kalisz-Poznań. Coraz dalej od świata...
  ~ bibi
  8 miesięcy temu ocena: 100%  4
  I pan o którym jest ten artykuł wraz swoim szefem jest głównym sprawcą takiego stanu rzeczy.
  ~ Vito
  8 miesięcy temu ocena: 78%  3
  Brawo Tamara !!! Trafiłaś w samo sedno pleszewskich problemów. Patrząc na Krotoszyn czy Jarocin hmmm szczerze Pleszew potrzebuje zdecydowanej zmiany władz i MOŻE za 10 lat będziemy na tym samym etapie co dwa wcześniej wymienione miasta (przy założeniu, że one z rozwojem zatrzymają się w miejscu). Pozdrawiam
  ~ Tamara
  8 miesięcy temu ocena: 85%  2
  Przy rządzeniu miastem i gminą Pleszew w następnej kadencji przez ekipę Miłośników Ziemi Pleszewskiej na czele z p. Adamkiem i Ptakiem nadal będzie tu marazm jak był. Proszę pojechać do Krotoszyna i zobaczyć jak miasto wygląda. Wyłożenie brukiem granitowym prawie pół Pleszewa w centrum to pójście po najłatwiejszej linii oporu. Proszę zobaczyć jak w ościennych miastach działają placówki kulturalne, a jaka jest "waga" podejmowanych tam inicjatyw w dziedzinie np. muzealnictwa, jakiej rangi bywają koncerty itp. Nawet w roku wyborów tutejsze imprezy kulturalne miały niestety charakter prowincjonalny.
  R E K L A M A
  R E K L A M A