Najwięcej emocji w Taczanowie

Najwięcej emocji w Taczanowie - Zdjęcie główne

Minionej kolejki nie będą mile wspominać piłkarze z Pieruszyc i Gołuchowa, którzy przegrali swoje starcia. Najwięcej emocji przyniósł pojedynek w Taczanowie. Niestety, nie tylko sportowych, bo po meczu doszło do przepychanek pomiędzy Żakami i Jaskiniowcami.

CZARNI DOBRZYCA – SZCZYT SZCZYTNIKI 4:1

Złe miłego początki w Dobrzycy. Szczyt po indywidualnej akcji Marcina Lesickiego prowadził 1:0 i ten gol dopiero przebudził grających ospale dobrzyczan. Sygnał do ataku dał Gracjan Kowalski, który cudownym uderzeniem w „okienko” doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed przerwą Adam Wojciechowski zdobył gola z rzutu wolnego. Po przerwie znów dał o sobie znać Gracjan Kowalski, a wynik zawodów ustalił Damian Krzyżaniak.

KS KOŚCIELNA WIEŚ – LKS II GOŁUCHÓW 3:2

Zespół z Kościelnej Wsi kontynuuje wiosną udane występy. Po zwycięstwie z Pelikanem i remisie z Prosną wywalczył trzy punkty w derbowym starciu z LKS-em II. Po 78 minutach było już 3:0, bo Kamila Melkę po kontrujących akcjach pokonali kolejno Tomasz Wewiór, Patryk Warszewski i Piotr Maciejewski. Gołuchowianie, którzy tym razem zagrali bez Macieja Marcinkowskiego, dopiero w końcówce zabrali się za solidną grę i wbili dwa gole. Pierwszego zdobył z rzutu karnego Piotr Kapałka, a wynik meczu ustalił Adrian Hajdasz.

ŻAKI TACZANÓW – JASKINIOWIEC RAJSKO 3:3

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Żaków po trafieniu Piotra Szczepaniaka, ale później rywale skorzystali z trzech prezentów taczanowskiej defensywy i po dwóch golach Michała Kaźmierczaka oraz jednym Artura Szymczaka zwyciężali już 3:1. Sporo ożywienia w poczynania Żaków wniósł Marcin Mielcarek, który krótko po swoim wejściu wypracował rzut karny. Jakub Borecki wykorzystał zarówno tę „jedenastkę”, jak i kolejną, podyktowaną za faul właśnie na nim. Problem w tym, że faul miał miejsce tuż przed linią pola karnego, co spowodowało sporo nerwowości. Posypały się czerwone kartki. Jedną z nich obejrzał już po końcowym gwizdku kapitan Żaków, Krystian Młynarczyk.

PELIKAN NOWY KAROLEW – PROSNA CHOCZ 0:5

Miło, lekko i przyjemnie. Prosna nie dała szans zamykającemu tabelę Pelikanowi, „przybijając” mu „piątkę”. Łupem bramkowym podzielili się Tobiasz Górny, Patryk Cierzniak i Dawid Cierzniak, przy czym ostatni z wymienionych zdobył trzy gole.

RKS RADLICZYCE – GLADIATORZY PIERUSZYCE 1:0

Gladiatorzy stoczyli słaby mecz, dając się ograć drużynie z Radliczyc. Jedynego gola stracili już w 3 minucie. Próby odrobienia strat nie były skuteczne. Ostatnich kilka minut pieruszyczanie musieli grać w osłabieniu, bo drugi tego dnia żółty kartonik obejrzał Piotr Grzesiak.