Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nauczyciele: Jesteśmy tu po to, żeby edukację naprawić

› Aktualności miesiąc temu    24.04.2019
Redakcja
komentarzy 49 ocen 3 / 33%
A A A

Pleszew. Na pleszewskim Rynku odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego manifestowano solidarność ze strajkującymi nauczycielami. Ogłoszono także oficjalne utworzenie Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego na naszym terenie.

 

R E K L A M A

Wiec odbył się we wtorek - 23 kwietnia - na pleszewskim Rynku. Spotkanie zorganizowane zostało spontanicznie. Monika Matyjaszczyk, z komitetu rodzicielskiego pleszewskiej „trójki” oraz jedna z organizatorek całej akcji podkreślała, że zależy jej na szkole, w której program będzie dostosowany do realiów.

- Jako mama mam już serdecznie dosyć odrabiania lekcji do 22.00. A nauczyciel - przy tej ilości godzin nie jest w stanie realizować podstawy - wyliczała, podkreślając swoją solidarność z nauczycielami, którzy domagają się podwyżek i zmian w oświacie.

Na spotkaniu na Rynku głos oddano także absolwentce pleszewskich szkół: „trójki” i LO - Joannie Bołuńdź, która dziś jest studentką edukacji wczesnoszkolnej. - Jestem córką nauczycieli i wiem jak naprawdę wygląda ten zawód. Dzięki nim zrozumiałam, jak ważna jest edukacja, gdy na swoich barkach nieśli przyszłość setek dzieci - mówiła. Dziękowała też nauczycielom za to, co robią na co dzień.

- Zawsze będę pamiętała wasze zaangażowanie i ciężką pracę, którą mnie zainspirowaliście. Chciałabym uczyć w takiej szkole, o jaką teraz walczycie - dodawała.

Piotr Kowalik - prezes ZNP w Pleszewie - dziękował organizatorom wtorkowej akcji - za wyrażane głośne poparcie dla postulatów nauczycieli.

- Dziękujemy rodzicom, dziękujemy uczniom. W tym wszystkim jest ta jedność - mówił.

Głos zabrał również Bronisław Bołuńdź, nauczyciel z 28-letnim stażem. - Zaczynałem w 1991 roku i wydawało mi się, że będzie tylko lepiej. Ktoś nas oszukał - komentował wprost. Poinformował jednocześnie oficjalnie o utworzeniu w Pleszewie Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego. - Jesteśmy tu po to, żeby edukację naprawić - mówił. Jak zaznaczał strajk nie jest wstrzymywany, choć zgodnie z decyzją nauczycieli - na czas klasyfikacji - protest został w Pleszewie chwilowo przerwany.

- Decyzja jest taka, żeby młodzież była klasyfikowana. Później nauczyciele znów wracają do strajku. Do matury pozostały dwa tygodnie. Mam nadzieję, że rządzący naprawdę się zastanowią. Bo to jest granie dziećmi i młodzieżą - twierdził.

Na spotkanie przybyli także zaproszeni samorządowcy. Izabela Świątek, wiceburmistrz Pleszewa odpowiedzialna właśnie za edukację, podkreślała, że samorząd - w tym całym sporze - nie jest - niestety - żadną stroną.

- W sporze pracowników oświaty z rządem - jako jednostki samorządu - jesteśmy władzą wykonawczą. Funkcjonowanie między młotem a kowadłem nie jest komfortowe - komentowała wiceburmistrz.

- Każdy samorząd boryka się z tymi samymi problemami - potwierdzał również zaproszony na spotkanie wicestarosta powiatu pleszewskiego Damian Szwedziak.

- Jesteśmy - jako samorząd - w tym pomijani, choć jesteśmy organami prowadzącymi jednostek. Nie możemy jednak wyjść ponad pewne przepisy, które narzucają nam kajdany. Na pewne akty prawne nie mamy wpływu. Na chwilę obecną - trzymamy kciuki - mówił w stronę zebranych na Rynku.

Izabela Świątek - która sama przez dwie dekady była nauczycielem - przyznawała ponadto, że problem oświaty jest szeroki - związany nie tylko z niedofinansowaniem, ale również z generalnie - systemem. Solidaryzowała się z nauczycielami, apelując jednak również, by strajk nie popsuł relacji międzyludzkich.

- Jesteśmy małą miejscowością. Kiedyś będziemy mogli powiedzieć, że jest po strajku. Ale żebyśmy mogli też jednak spojrzeć sobie potem w oczy - dodawała, apelując tym samym, by unikać konfliktów, których przy okazji strajku dziś nie brakuje.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (49)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
  ~ ???
  28 dni temu ocena: 82%  49
  A TYM PANIOM TAM NA RYNECZKU TO WSTYDU BRAK CZY WYOBRAŹNI ???
  ~ mama z trojki
  29 dni temu ocena: 88%  48
  Jeżeli od września szkoła w której uczą się moje dzieci będzie strajkowała to przenoszę dzieci do innej szkoły, gdzie nauczyciele nie przystąpią do strajku...i koniec.
  ~ tt
  28 dni temu ocena: 100%  47
  Zapewne się ucieszą.
  ~ Mietek
  miesiąc temu ocena: 88%  46
  Rezygnuję z pracy w szkole i przechodzę do policji. Mam stopień kaprala więc na starcie zarobię dużo więcej, poza tym, mnóstwo realnych, a nie mitycznych dodatków i względny spokój po pracy.
  ~ Prawnik, ojciec ucznia
  miesiąc temu ocena: 74%  45
  Skoro burmistrz nie wyciągnie konsekwencji wobec strajkujących dyrektorów szkół, złamie prawo. Będziemy śledzić sprawę.
  R E K L A M A
  ~ Prawnik, ojciec ucznia
  27 dni temu 44
  Wer - nie pan a pani. Lepiej podpisać się prawnik niż "nauczyciel".
  ~ Wer
  28 dni temu ocena: 50%  43
  Po co pan zaznaczył, że prawnik. Ktoś ma się przestraszyć? Dziwne.
  ~ Nostradamus
  miesiąc temu ocena: 76%  42
  Pan burmistrz na pewno ustosunkuje się do podnoszonego na forum zarzutu,że dyrektorzy podległych jemu szkół strajkują i ustami pani rzecznik powie tak: Państwo Dyrektorzy oświadczyli mi, że wcale nie strajkują, wręcz przeciwnie uczą dzieci i bez przerwy nawołują nauczycieli do podjęcia pracy. To,że uczestniczyli w manifestacji pod ratuszem, wcale nie oznacza, że popierają strajk. Dyrektorzy tylko na manifestację ich przyprowadzili nauczycieli z racji obowiązku opieki nad nimi, tak jak nauczyciel opiekuje się dziećmi, gdy udają się na wycieczkę do ZOO lub do Zakopanego.
  ~ llllllll
  miesiąc temu ocena: 89%  41
  ciekawe czy ci z parti nowoczesnej dbają o te krzaczki posadzone kilka lat temu np podlewaja pielą itp czy patrza by pracownicy sport pleszew robili to za nich w plantach
  ~ czerwony płaszczyk
  29 dni temu ocena: 100%  40
  o kuż.... a ja myślałem, że planty są pod opieką Nowoczesnej. To N sprzedała planty czy wydzierżawiła miastu ? - oki
  ~ oki
  miesiąc temu ocena: 40%  39
  Planty są już pod bezpośrednią opieką gminy-warto wiedzieć co się w mieście dzieje...
  ~ kilkoro
  miesiąc temu ocena: 75%  38
  Żyjemy w stałym stresie, nie możemy się wycofać ze strajku, zostaniemy poniżeni i zdeptani.
  ~ jarock
  miesiąc temu ocena: 81%  37
  Zapytaj Broniarza co dalej , bo zbliżają się wakacje.
  ~ Rodzic
  miesiąc temu ocena: 74%  36
  Panie Burmistrzu, czy wydał Pan zgodę na strajk podległych Panu dyrektorów? To jest skandal! Jak teraz mamy im zaufać i oddać pod ich opiekę nasze dzieci?
  ~ Peda Gog
  miesiąc temu ocena: 61%  35
  Absolutnie jest nie do pojęcia jest fakt, że dyrektorzy placówek szkolnych również strajkuje.Oni powinni być natychmiast zdymisjonowani. Czekamy na reakcję burmistrza. Jeżeli tego nie uczyni, poswiadczy, że w mieście żyje ośmiornica. No jak może strajkować szef firmy z pracownikami ! ! !W głowie się nie mieści
  ~ K -
  miesiąc temu ocena: 76%  34
  "Mamy poparcie społeczne" - zabeczał Broniarz i dalej orał nauczycieli.. - To widać, słychać i czuć - po komentarza zamieszczonych poniżej jakie jest to PO Parcie.
  ~ jarock
  miesiąc temu ocena: 74%  33
  Naprawę edukacji trzeba zacząć od likwidacji komunistycznego reliktu- Karty Nauczyciela. To jest absurd aby za strajk dostać jeszcze na koniec roku "trzynastkę" !!!
  ~ obywatel x
  miesiąc temu ocena: 90%  32
  Skoro pleszewscy dyrektorzy i ich wiece popierają strajk to dlaczego nie zrezygnują ze swojej funkcji?!!! Przysłowiowy "Stołek" nie jest do nikogo przyklejony.
  ~ Rodzice
  miesiąc temu ocena: 91%  31
  A co ma do powiedzenia pan Burmistrz jako pracodawca dyrektorów szkół ? Skoro dyrektorzy również strajkują, to rozumiemy, że wynagrodzenie za czas strajku im się nie należy. Sprawę prosimy traktować bardzo poważnie. Będziemy do niej wracać
  ~ Zażenowany
  miesiąc temu ocena: 86%  30
  Chcecie więcej zarabiać to zrozumiałe, każdy chce Ale jak wycenić pracę nauczycuela z wycieczkami z urlopami i innymi ulgami z których tak pysznie korzystacie A co z klasą robotniczą która pracuje czesto na 3 zmiany dostajac najniższą krajową ledwo wiążą koniec z końcem a teraz dodatkowo mają problem bo nie mogą zaprowadzić dzieci do szkoły bo się w glowach przewraca. Zapytajcie juz emerytowanych nauczycieli ile pracowali. 2 razy tyle co teraz każdy tylko płacze jak to ciezko jak wam nie odpowiada szkolnictwo to na etat produkcyjny dostaniecie obroty to nie bedzie czasu myśleć o strajkach
  ~ Biznesmen z Pleszewa
  miesiąc temu ocena: 77%  29
  ale oni są nauczeni że im się wszystko należy bo budżetówka a klasa robotnicza do roboty po 12 godzin u prywaciarza za najniższą krajową i bez bonusów
  ~ pracodawca
  miesiąc temu ocena: 81%  28
  jak nie pasuje praca w szkole to zapraszam do mnie, oferuję pracę w szklarni 12zł/h chętnie zatrudnię tych biednych nauczycieli, mam też wolny etat w sklepie spożywczym - za najniższą krajową, bez 13 - pensji, bez jubilatek, bez gruszowego, bez premii kwartalnych i całej reszty o której nie wiem aha i urlop jest 26 dni a nie 3 miesiące.
  ~ Eryk
  miesiąc temu ocena: 100%  27
  Dlatego masz te etaty wolne ha ha
  ~ mama z trojki
  miesiąc temu ocena: 81%  26
  Na tych zdjeciach z Rynku brakuje prawdziwych nauczycieli...tych z powołania. pewno nie strajkują, tylko ucza nasze dzieci. Brawa dla nich! Ciekawe co robią tam dyrektorki z trójki - przecież niby nie strajkują. Wystepuja przeciwko swojemu ministerstwu? Fuj!
  ~ skomplikowane?
  miesiąc temu ocena: 79%  25
  No to do roboty! Praca u podstaw! Zacznijcie zmiane od siebie! będzie git.
  ~ Nika
  miesiąc temu ocena: 72%  24
  Do nauczycieli po wojennych wam daleko nie zdziwi mnie jeżeli uczeń nie będzie miał do was szacunku zacznijcie pracować 8 godzin dziennie to nie będziecie brać pracy do domu a i jeszcze kasę za korepetycje opodatkujcie a później narzekajcie
  ~ wnuczka Aśka
  miesiąc temu ocena: 100%  23
  Oto zapamiętane przez moją babcię nazwiska prawdziwych nauczycieli lat powojennych: Państwo Bator, panie Miecznik, Myszke, Starczewska, Kołtuniewska, Hoffman, Włocławkowa, Jabczyńska, Budasz, Blandzi, Cieślewicz, Wilczyńska,Kubacka, Nafalska..., z panów: Jacorzyński, Zimmer, But, Krawczyk, Komorski, Bródka, Jabczyński,,Beker, Cieślewicz, Zawieja,
  ~ Antyterrorysta
  miesiąc temu ocena: 67%  22
  To co czynią nauczyciele jest najnormalniejszym terroryzmem, bo jak to inaczej nazwać, skoro blokują młodzieży dostęp do nauki.
  ~ Rodzic
  miesiąc temu ocena: 35%  21
  Ludzie!!! Nie pamiętacie już, że nauczyciele strajkowali przy każdej zmianie wprowadzanej przez rząd??? Tylko zawsze w taki sposób, że mogliście zaprowadzić swoje dzieci do szkoły. Dlatego, że nauczyciele zawsze mieli na uwadze uczniów. Teraz też mają. Czara goryczy się przelała. I dlatego ich protest wygląda tak, jak wygląda. Aż chce się powiedzieć: Nareszcie!!! Trzymajcie się nauczyciele! Walczcie o dobrą edukację dla naszych dzieci!!!!
  ~ Do Roboty !
  miesiąc temu ocena: 60%  20
  Obrzydzenie mnie bierze na słowo nauczyciel Ferie.....
  ~ Tn
  miesiąc temu ocena: 68%  19
  Nie podoba się to biuro pracy czeka. Na wasze każde miejsce czeka 10.
  ~ anty
  27 dni temu 18
  ja widzę nie 10 a setki chętnych, który jesteś w kolejce?99?
  ~ Ja
  miesiąc temu ocena: 67%  17
  Komentarze mówią same za siebie, te same twarze kodowskie i nic poza tym
  ~ Rodzic 2
  miesiąc temu ocena: 68%  16
  Niby 3 duże szkoły w Pleszewie i jedna w Kowalewie strajkują a na Rynku jakoś mało nauczycieli i te same twarze...dajcie ludziom żyć i albo wracajcie do pracy albo zgłoście się do biura pracy po kuroniówkę. szkoła na tym zyska.
  ~ Do Roboty !
  miesiąc temu ocena: 59%  15
  Więcej lokalnych polityków, dyrektorów z małżonkami i staruszków peda gogów niż nauczycieli. Najgorsze jest to, że niektórzy z komitetów rodzicielskich w jedną trąbę dmuchają z tymi p.gogami
  ~ obserwator
  miesiąc temu ocena: 65%  14
  Macie parcie na zmianę rządu a nie na poprawę edukacji. Kto uczy nasze dzieci? - wstyd. Dla dobra społecznego odejdzcie z zawodu. czemu nie strajkowaliscie jak w Sowinie i Kuczkowie robili stowarzyszenia, a wam ministerswo dołozyło 2 karciane i mnóstwo papierologii.
  ~ Pleszewianka
  miesiąc temu ocena: 67%  13
  Trzeba dodać, że w tych stowarzyszeniowych szkołach nauczyciele zarabują dużo mniej niż w publicznych, a mimo to pracują, bo chcą.
  ~ Danka
  miesiąc temu ocena: 67%  12
  Dyr. 1 też strajkuje ! Szok do kwadratu.Makabra
  ~ Matka
  29 dni temu 11
  Zaden z pleszewskich dyrektorów nie strajkował. Kto wymyśla takie brednie?!
  ~ dyro
  miesiąc temu ocena: 82%  10
  Widać, że dyrektor Szkoły Podst. nr 1 bardziej jest politykiem niż nauczycielem.
  ~ prawnik
  miesiąc temu ocena: 82%  9
  Jeżeli strajkuje dyrektoriat szkoły, tzn.że występuje wobec swojego pracodawcy, którym jest starosta czy burmistrz. Rozumiem, że wszczęta zostanie procedura odwołania ze stanowiska.
  ~ Rodzic
  miesiąc temu ocena: 70%  8
  Nie pieprzcie głupot, że macie poparcie społeczne.Jestescie wichrzycielami spokoju w kraju.Nie mam dla takich ludzi szacunku. Brzydze się takimi ludzmi
  ~ Mama
  28 dni temu 7
  Takie zdanie o nauczycielach .... A potem w święto edukacji z kwiatkami żeby się podchlebiać... obłuda....
  ~ Absolwent
  miesiąc temu ocena: 74%  6
  Przestańcie się kompromitować i nie utrudniajcie życia innym.
  ~ Gość
  miesiąc temu ocena: 78%  5
  Od dawna trzeba było tę edukację naprawiać, a nie teraz się obudziliście bo rok wyborczy? Broniarz ma was głęboko w poważaniu i przekonacie się niebawem. A za szantażowanie uczniów nie przejściem do następnych klas głowy powinny polecieć.
  R E K L A M A
  R E K L A M A