Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nauczyciele skorzystają na obniżeniu wieku emerytalnego

› Aktualności 11 miesięcy temu    18.06.2017
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Przepisy obniżające od 1 października wiek emerytalny, to zmiany również dla nauczycieli, wydłuża się bowiem okres ubiegania się o emeryturę z Karty Nauczyciela. W wyniku zainteresowania środowiska nauczycielskiego zmianami, ZUS podjął decyzję o organizacji dla tej grupy zawodowej lokalnych konsultacji merytorycznych.

R E K L A M A

Ustawa obniżająca wiek emerytalny wydłuża możliwość przejścia na emeryturę nauczycielską bez względu na wiek. Dotyczy to nauczycieli, którzy spełnili szczególne warunki określone w Karcie Nauczyciela oraz przed dniem wejścia w życie ustawy zmieniającej nie osiągnęli podwyższonego wieku emerytalnego, ale osiągnęli wiek wynoszący 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, bądź wiek ten osiągną od dnia wejścia w życie ustawy zmieniającej (tj. 1 października 2017 r.) do 31 sierpnia 2018 roku. Dodatkowo rozwiążą do 31 sierpnia 2018 roku, na swój wniosek, stosunek pracy, albo stosunek ten ulegnie rozwiązaniu lub wygaśnięciu w konkretnych okolicznościach określonych w Karcie Nauczyciela i oczywiście zgłoszą wniosek o emeryturę do 31 sierpnia 2018 roku. - Z myślą o środowisku nauczycielskim, w związku z obniżeniem od 1 października wieku emerytalnego, zorganizowaliśmy dla tej grupy zawodowej 16 szkoleń – informuje Donata Szopińska-Frąszczak, dyrektor Oddziału ZUS w Ostrowie Wielkopolskim. - Spotkania ekspertów ZUS z nauczycielami cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i wzięło w nich udział prawie 500 pedagogów - dodaje. Szkolenia przeprowadzone zostały w: Pleszewie, Konarzewie, Brzezinach, Borku Wielkopolskim, Ostrzeszowie, Nowych Skalmierzycach, Gostyniu, Jutrosinie, Benicach oraz w Ostrowie

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A