Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nocny pożar stodoły. Strażacy: To było piekło...

› Aktualności 11 miesięcy temu    29.05.2017
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Łunę ognia było widać z kilku kilometrówŁunę ognia było widać z kilku kilometrów fot. A. Majewski

U sąsiada. Całą noc strażacy walczyli z ogromnym pożarem stodoły w Magnuszewicach (gm. Kotlin). Ogień zauważono tuż przed północą w niedzielę. Informuje o tym portal jarocinska. pl.

Pożar bardzo szybko zajął niemal całą powierzchnię budynku. Łunę ognia było widać z kilku kilometrów, co relacjonowali nam mieszkańcy. - Normalnie piekło. Ściana ognia - powiedział portalowi jeden z uczestniczących w akcji strażaków. - W stodole były składowane baloty słomy, w ilości około 800 sztuk. Z uwagi na warunki pogodowe pożar był bardzo intensywny. Promieniowanie cieplne oddziaływało na budynki sąsiadujące. Nasze działania było prowadzone w dwóch kierunkach - obronie pobliskich zabudowań i gaszeniu pożaru wewnątrz stodoły – tłumaczy dyżurny PSK. Żywioł stwarzał zagrożenie dla linii energetycznej średniego napięcia, która przebiega niedaleko objętego pożarem obiektu. W pewnym momencie szczyt budynku przewrócił się uszkadzając linię energetyczną. Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne. - Jednostki zostały wtedy wycofane z uwagi na niebezpieczeństwo porażenia prądem - relacjonuje dyżurny. - Pogotowie sprawdziło, czy energia jest rzeczywiście odłączona i zabezpieczyło linię. Wtedy ratownicy wrócili do gaszenia. Cały czas na miejscu pozostaje 7 zastępów straży, które dogaszają pogorzelisko. Nie oszacowano jeszcze strat.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zenon
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
tragedia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A