Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nowolipsk. Nie będzie scaleń?

› Aktualności 10 miesięcy temu    5.12.2017
Redakcja
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A

Gmina Chocz. Podczas wczorajszego zebrania w Nowolipsku z ust burmistrza, Mariana Wielgosika padły ważne słowa dla mieszkańców Piły i Nowolipska: scaleń nie będzie.

 

R E K L A M A

Radości nie kryli mieszkańcy, którzy przyjęli tą wiadomość gromkimi brawami.

Wciąż na scalania mają jednak szansę mieszkańcy Kuźni, którzy nie zdeklarowali się jeszcze ostatecznie.

Więcej w kolejnych numerach „Życia Pleszewa”.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ XYZzzzzz
  10 miesięcy temu ocena: 0%  4
  Tak tak ludzie to by pewnie chcieli przy scalenniu jeszcze zarobic albo dostac po 20 hektarow za darmo, wówczas to wszyscy byliby chętni...to jest polityka! Teraz maja po 2,3, 5 hektarow w 5, 10 albo15 kawalkach kazdy na 5 metry szeroki i jest zarąbiscie...mogliby to połaczyć w jeden kawalek,nikt nic nie traci,byłby porzadek ale nie ...bo ludzie ze wsi straciliby sens zycia,nie mogliby sie naparzac o miedze z sąsiadami bo nagle okazaloby sie,ze z 10 miedz maja jedna i juz nie mozna sie z sasiadami klocic i wojować. Po co sobie ulatwiac zycie ?Przeciez musi byc adrenalinka i zabawa...bo innych argumentów przeciwko scaleniu nie ma, po to madrzy ludzie po studiach wymyslili ten mechanizm scalenia,zeby ułatwić życie innym ale profesory i docenty ze wsi wiedza lepiej.Najlepiej to sobie szlabany na tych kawalkach poustawiajcie...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ swójchłop
  9 miesięcy temu 3
  Chyba człowieku nie mieszkasz w tych wsiach co miał dotyczyc ten nieszczęsny projekt scalen, ponieważ tutaj ogromna wiekszość posiada pola po kilkadziesiąt metrów szerokosci, niektóre mają po kilka ha powierzchni. A na Nowolipsku to nawet każdy ma swoje siedlisko i dookoła jego prywatna ziemia za którą przodkowie przelewali litry potu i niekiedy nawet krwi, a teraz ta ziemia miałaby, trafic do " jednego worka" i byc przez jakiegos geodete rozdzielana pomiedzy wszystkich... Po drugie jak juz chcą robic scalenia to niech znowelizują ustawe jej dotyczącą, poniewaz ona jest z 1982 r, a my już niejesteśmy pod czerwonym zaborcą naszczęście. A po trzecie to nikt z rolników nie chcial tego procesu scaleniowego, tylko dzialkowicze i cwaniaczki, wiec jak chcą sobie wytyczyc granice działek to niech idą do geodety i zapłacą, a nie liczą na jałomuzną i psują nerwy rolnikom którzy żyją z tego co zasieją i zbiorą na ziemi ich przodków. Dziękuje, pozdrawiam wszystkich rolników, walczmy o swoje :)
  ~ Mar.
  10 miesięcy temu ocena: 100%  2
  W nowolipsku nie ma co Scalać aby dwie osoby tego chciały.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rolnik
  10 miesięcy temu ocena: 100%  1
  a co. Komu to potrzenbe. XiX wiek
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A