Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nowotwór. Milion chorych Polaków

› Aktualności› Wydarzenia 7 miesięcy temu    10.06.2018
Przemysław Góralczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

W ubiegłym roku ponad 23% zabiegów operacyjnych wykonanych w oddziale chirurgicznym Pleszewskiego Centrum Medycznego to te związane z nowotworami. Poinformowano tym na specjalnej konferencji lekarzy.

Na stół operacyjny trafiło 71 pacjentów z rakiem piersi. To najliczniejsza grupa. Kolejnych 40 z zdiagnozowanym nowotworem złośliwym jelita grubego. A prognozy nie są optymistyczne. W pierwszym kwartale tego roku na leczenie w oddziale chirurgicznym trafiło już kolejnych 18 pacjentów z nowotworem złośliwym piersi i 24 z niezłośliwym.

Częstotliwość zachorowania na nowotwory złośliwe jest wysoka i rośnie z każdym rokiem – mówi Małgorzata Wróblewska, lekarz z oddziału onkologicznego w pleszewskim szpitalu. I tłumaczy: W 2015 roku było ponad 160.000 nowych zachorowań, czyli o 4.000 więcej, niż rok wcześniej. A to były tylko nowe diagnozy. Biorąc pod uwagę wszystkich chorych, to w 2015 roku w Polsce nowotwory miało blisko milion osób. Liczby mówią same za siebie. Jakie nowotwory występują najczęściej? – U mężczyzn rak płuc. Na drugim miejscu jest rak prostaty, a na trzecim – jelita grubego – tłumaczy lek. Małgorzata Wróblewska. U kobiet z kolei wciąż dominuje rak piersi. Kolejno najwięcej zachorowań związanych jest z nowotworem jelita grubego i płuc.

R E K L A M A

Więcej na ten temat w relacji z konferencji, jaką zorganizował pleszewski szpital już wkrótce w "Życiu Pleszewa"

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ azazel
7 miesięcy temu ocena: 92%  1
ten odział już dawno powinien mieć nowego ordynatora takiego jak np doktor matuszczak.a nie takiego jak ma.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A