Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nowy pomnik stanie na Rynku w Pleszewie 24 listopada

› Aktualności 11 miesięcy temu    12.01.2018
komentarzy 7 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. Dyrektor Muzeum Regionalnego w Pleszewie prezentuje ryngraf, jaki na pomniku chłopiec będzie wręczał ojcu - powstańcowi

Pleszew. Bardzo skromnie – pod względem frekwencji mieszkańców – wypadła publiczna prezentacja pomnika, który ma stanąć na pleszewskim Rynku z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego. 

 

W miniony czwartek w Muzeum Regionalnym zjawiła się zaledwie garstka osób, zaciekawionych wizją monumentu. Podczas spotkania dokładnie omówiono główne założenia dotyczące idei nowego pomnika, zaprezentowano jego makietę oraz przypomniano naszą historię – to jak Powstanie Wielkopolskie wyglądało na naszym terenie.

R E K L A M A

O tym, jak będzie wyglądał pomnik, ile będzie kosztował i kiedy stanie na Rynku piszemy szeroko w aktualnym papierowym wydaniu "Życia Pleszewa".

Przypomnijmy – nowy pomnik będzie prezentował dwie postaci: powstańca oraz żegnającego go syna, który wręcza ojcu ryngraf. Obie posadowione będą na płycie ze stylizowanym brukiem, która zostanie wmontowana w nawierzchnię Rynku. Pomnik ma zostać uroczyście odsłonięty 24 listopada.

Jego budowę sfinansują sami mieszkańcy: Muzeum Regionalne uruchomiło w tym celu specjalne konto bankowe, na które można wpłacać dowolne kwoty, wkrótce dostępne będą także specjalne blankiety, dla osób, które wolą tradycyjne formy przelewu.

Numer konta na który można wpłacać pieniądze:

BS Pleszew 23 84070003 0019 1375 2000 0008 „Zbiórka na budowę pomnika z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego”

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (7)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Tytus
  11 miesięcy temu ocena: 50%  7
  Pomnik jest tak tani, że wystarczy tylko ta garstka zainteresowanych ( co widać na zdjęciach) na jego ufundowanie. Pomniki stawiano za komunę, gratuluję PL. patriotyzmu. Uważam, że wstyd budować jeszcze jeden niepotrzebny obelisk, który będzie przenoszony przy każdej większej imprezie odbywającej się na rynku. Jedyna korzyść to ta, że pomnik będzie miejscem odpoczynku dla strudzonych bezrobotnych i opuszczonych przez najbliższych.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tytus
  11 miesięcy temu ocena: 100%  6
  Dziadek mojej żony był powstańcem, niestety żadna władza nie chciała jemu pomóc w zdobyciu lokum mieszkalnego. A teraz będzie pomnik, przy każdej rocznicy kwiaty i impreza w "Baksie", ty Beniamin też tam będziesz- pierwszy przy korycie. Gratuluję
  ~ Beniamin
  11 miesięcy temu ocena: 0%  5
  Gdyby nie tamci powstańcy to może dzisiaj byś był " Niemcem " 3 kategorii. Kto " podcina swoje korzenie " i nie przekazuje dobrego przykładu następnemu pokoleniu to faktycznie - jak piszesz może zostać opuszczony przez najbiższych
  ~ Ada
  11 miesięcy temu ocena: 50%  4
  W tym mieście są inne potrzeby niż pomnik!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pl.
  11 miesięcy temu ocena: 46%  3
  Ada - tak nie wypada pisać jak ty to czynisz. Pomyśl czy nie zatraciłaś polskich korzeni ? Gdzie twój patriotyzm ?
  R E K L A M A
  ~ Tytus
  11 miesięcy temu ocena: 50%  2
  Po co komu pomnik, mamy Plac Powstańców. Bardzo łatwo wydaje się publiczne pieniądze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pl.
  11 miesięcy temu ocena: 50%  1
  Tytus - nie pieprzy głupot jako że na pomnik wydaje się publiczne pieniądze. Czytaj ze zrozumieniem. Napisane jest, że pomnik powstanie ze zbiórki, na którą złożą się Pleszewianie. Ty nie musisz w niej uczestniczyć. Jeżeli się tobie nie podoba w Pleszewie, opuść go.
  R E K L A M A
  R E K L A M A