Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Oblicz koszt polisy OC przez internet – wybierz darmowy kalkulator OC!

› Motoryzacja› Porady 2 miesiące temu    27.01.2020
Artykuł partnera
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Ubezpieczenie OC musi posiadać każdy właściciel samochodu. To polisa, która dostępna jest jednak w różnych cenach u wielu ubezpieczycieli. Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę, warto skorzystać z kalkulatora OC!

 

Polisa komunikacyjna OC, czyli odpowiedzialności cywilnej ma na celu ochronę właściciela samochodu przed konsekwencjami finansowymi wywołanych przez niego szkód. Wówczas odszkodowanie wypłaca ubezpieczyciel.

Warto pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia OC, ponieważ za jego brak grozi kierowcy spora kara. Jest ona nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i może wynosić nawet przeszło 5 tysięcy złotych, gdy właściciel samochodu nie będzie posiadał ważnej polisy przez więcej niż 2 tygodnie. Jedynym sposobem na to, aby uniknąć takiego ryzyka, jest terminowe wykupienie OC.

Takie właśnie ubezpieczenie może zaoferować swoim klientom praktycznie każdy ubezpieczyciel. Warto jednak pamiętać o tym, że chociaż ubezpieczenie to ma zawsze taki sam zakres, to jednak ubezpieczyciele mogą stosować na nie różne wysokości składek.

Co wpływa na koszty zakupu ubezpieczenia OC?

Za ubezpieczenie OC więcej będą musieli zapłacić ci kierowcy, którzy, według towarzystwa ubezpieczeniowego, są bardziej ryzykowni, czyli stwarzają większe niebezpieczeństwo wywołania zdarzenia drogowego.

Wówczas różnica pomiędzy kosztami polis ubezpieczeniowych może być także największa – nawet dla tych samych pojazdów!

Koszty ubezpieczenia OC podwyższają:

  • młody wiek kierowcy

  • niedawno odebrane prawo jazdy

  • samochody określonych marek – Audi. BMW, Volkswagen

  • duża pojemność silnika samochodu

  • mieszkanie w dużym mieście

  • wolny stan cywilny i brak dzieci

  • wywołane kolizje i wypadki

Oczywiście, to tylko kilka czynników, które wpływają na wysokość ubezpieczenia OC, ponieważ jest ich o wiele więcej. Trudno przy tym jednoznacznie wskazać, gdzie za polisę tego typu zapłacimy najmniej. Aby to sprawdzić, konieczna jest dokładna kalkulacja kosztów.

Wysokość składki na OC można sprawdzić samodzielnie!

Kiedyś, gdy kierowca chciał dowiedzieć się, ile zapłaci za ubezpieczenie OC, musiał udać się do biura agenta ubezpieczeniowego. Teraz jednak nie jest to już konieczne – tanie ubezpieczenia OC można znaleźć samodzielnie!

Rewolucją na rynku ubezpieczeniowym okazało się stworzenie kalkulatorów ubezpieczeniowych on-line. To specjalne serwisy, które pozwalają użytkownikom na samodzielne znalezienie taniego ubezpieczenia przez internet – bez potrzeby odwiedzania agenta ubezpieczeniowego.

Kalkulatory w jednym miejscu gromadzą wiele różnych ofert najpopularniejszych ubezpieczycieli, na przykład Proama, Benefia, Ergo Hestia, Link4, Generali, MTU24, AXA, Aviva, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Kalkulacja kosztów pozwala wtedy na jednoczesne sprawdzenie wysokości polis u każdego ubezpieczyciela.

Na takiej kalkulacji można zaoszczędzić naprawdę spore sumy – koszt ubezpieczenia może ulec zmniejszeniu o kilkaset, a w niektórych przypadkach nawet o kilka tysięcy złotych!

Czy za wykonanie kalkulacji OC przez internet trzeba zapłacić?

Wielu kierowców obawia się, że za sprawdzenie kosztów ubezpieczenia w internecie trzeba zapłacić. Nie jest to jednak konieczne! Dobry i darmowy kalkulator OC pozwala na skalkulowanie kosztów polisy bez ponoszenia żadnych opłat. Co więcej, kierowca nie jest zobligowany do tego, aby zakupić jedną z polis wyliczonych w kalkulatorze.

Zatem, jak serwisy tego rodzaju mogą się utrzymywać? Otrzymują one prowizję za pośrednictwo w sprzedaży polis komunikacyjnych, ponieważ za pośrednictwem takich serwisów można także zakupić tanie ubezpieczenia OC i innych typów.

Wobec tego każdy kierowca zainteresowany zakupieniem taniego OC może zrobić to bez wychodzenia z domu – wystarczy darmowy kalkulator OC, z którym koszty polis u różnych ubezpieczycieli można obliczyć w kilka minut!

Sprawdź już teraz koszty swojego ubezpieczenia OC on-line!

Niezależnie od tego, czy ubezpieczenie OC chcesz wykupić pierwszy raz, czy też chcesz kontynuować ubezpieczenie swojego samochodu, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń on-line. Obliczenie wysokości składki jest bardzo proste!

Na polskim rynku działa wiele różnych kalkulatorów ubezpieczeń on-line, na przykład porównywarka ubezpieczeń Porówneo.pl. Warto wybrać taki, który sprawdza jak najwięcej ubezpieczycieli za jednym zamachem. Wtedy można łatwiej wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Aby sprawdzić cenę ubezpieczenia OC, należy wypełnić specjalny formularz, w którym umieszcza się szereg informacji związanych z właścicielem pojazdu, samochodem, a także ubezpieczeniem.

Następnie od razu można zobaczyć oferty składek u różnych ubezpieczycieli i wybrać od razu taką, która będzie najbardziej atrakcyjna. Dodatkowo, można zakupić polisę w wyliczonej cenie całkowicie przez internet. Umowę zawiera się wtedy na stronie internetowej ubezpieczyciela. Za polisę można zapłacić także szybkim przelewem. Już po paru minutach na podany adres e-mail można otrzymać potwierdzenie jej zawarcia.

Podsumowując, tanie ubezpieczenia OC są dzisiaj na wyciągnięcie ręki. Teraz można znaleźć je błyskawicznie także za pomocą darmowych kalkulatorów OC dostępnych w internecie!

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Michał
2 miesiące temu 1
Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji