Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Obróbka blacharska - krótki poradnik

5 miesięcy temu    10.01.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Obróbka blacharska należy do jednego z ważniejszych elementów wykończenia domu. Wpływa nie tylko na użyteczność, ale i estetykę, zwłaszcza gdy mówimy o obróbce dachu, którego wygląd ma przecież duże znaczenie dla efektu końcowego całego budynku. Ponadto, obróbka blacharska przyczynia się do zabezpieczenia konstrukcji oraz zapewnienia jej szczelności, dzięki czemu unikniemy wilgoci. Gdzie należy ją zastosować i jak właściwie przebiega? 

Obróbka blacharska - rodzaje blach

Obróbkę blacharską wykonuje się przy użyciu specjalnej blachy. Najczęściej do tego celu stosowana jest blacha ocynkowana i płaska. Zazwyczaj wybór pada na ten sam kolor, jaki zastosowano do pokrycia dachu. Sprawia to, że ogólny efekt wygląda zadowalająco. Główne zadanie blachy to pokrycie miejsc podatnych na przemakanie, a co za tym idzie, rozprowadzanie wilgoci. Warto wiedzieć, że dobrze przeprowadzona obróbka blacharska nie powinna być w ogóle widoczna. Tylko wtedy zyskamy pewność, że nasz dach został odpowiednio zabezpieczony przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak, chociażby deszcz czy śnieg. Z tej usługi skorzystać powinien więc każdy, kto jest na etapie wykańczania domu. Wówczas skorzystać możemy z usług firmy zaginamy.pl.

Kiedy stosowana jest obróbka blacharska?
Wspomnieliśmy już, że stosuje się ją głównie do zabezpieczenia dachu, jednak blach nie trzeba kłaść na całej jego powierzchni. Które miejsca wymagają zatem zastosowania obróbki blacharskiej? Na pewno będą to przestrzenie wokół komina, zwłaszcza obszar znajdujący się pomiędzy ścianą komina a pokryciem dachu. Obróbki wymagają również pasy nadrynnowe i podrynnowe. Do ich zabezpieczenia wykorzystuje się specjalną blachę w kształcie litery L. Konkretny typ blachy kładzie się także na szczycie dachy, zwany jest on wiatrownicą.

Obróbka blacharska - jaki rodzaj?
Musimy wiedzieć, że obróbka blacharska dzieli się na konkretne rodzaje w zależności od miejsca, w którym występuje. Najważniejsza jest obróbka szczytowa, czyli ta w najwyższym miejscu dachu. Pełni kluczowe zadanie, ponieważ osłania boczne krawędzie dachu przed zerwaniem przed silny wiatr. Na połączeniu połaci dachu montuje się już zupełnie inną blachę, tzw. rynnę koszową. Jej zadanie to odprowadzanie nadmiaru wody do rynny spustowej. Niekiedy możemy spotkać się także z śniegochwytami, czyli specjalnym zabezpieczeniem rynny, który ma chronić przed jej zerwaniem oraz osuwaniem się śniegu.

Obróbka blacharska dachu jest obowiązkowym etapem wykończenia domu, dlatego decydując się na nią, musimy postawić na sprawdzoną firmę, w której pracują wyłącznie doświadczeni specjaliści. Dach jest zbyt ważnym elementem budynku, aby można było sobie pozwolić na jakiekolwiek niedociągnięcia.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!