Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Od 15 czerwca koniec roamingu. My zyskamy, firmy stracą

› Aktualności ponad rok temu    16.06.2017
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Porozumienie w sprawie zniesienia roamingu w UE było negocjowane od dawna, w końcu 1 lutego ogłoszono informację o jego zawarciu. Warunki negocjowały kraje unijne oraz Parlament Europejski.

R E K L A M A

Zniesienie roamingu najbardziej odczują mieszkańcy krajów wspólnoty. Bowiem za połączenia z wakacji np. w Hiszpanii do Polski zapłacimy zdecydowanie mniej. Co ważne porozumienie jednak nie dotyczy tylko cen połączenie, ale również, ale również transferu danych.

Od 15 czerwca maksymalna stawka hurtowa opłaty za rozmowę telefoniczną w roamingu spadnie z 0,05 euro za minutę do 0,032 euro. Stawki za SMS zostaną obniżone z 0,02 euro do 0,01 euro. Z kolei za 1 GB transferu danych zapłacimy 7,75 euro, nie jak dotychczas 50 euro.

Poszczególne stawki i ceny mogą się różnić u każdego z operatorów, w zależności od posiadanego abonamentu lub limitu na karcie przedpłacowej. 

Co prawda porozumienie na temat roamingu w UE 2017 zawarte przez negocjatorów, musi być formalnie przyjęte przez Parlament Europejski oraz rządy krajów członkowskich Unii Europejskiej, to jest to jednak tylko formalność.

Jak podaje portal onet Biznes, z raportu EY wynika, że polscy operatorzy telekomunikacyjni stracą rocznie 180 mln zł przychodów.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A