Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aklak
R E K L A M A

Ogień na wysypisku. Zagrożony las

› Aktualności› Na sygnale 2 miesiące temu    9.08.2018
Przemysław Góralczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KP PSP Pleszew

Pożar na wysypisku. Z ogniem walczyło 35 strażaków.

W środę po godzinie osiemnastej dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o pożarze, który powstał na wyłączonym z eksploatacji wysypisku śmieci w Gizałkach.

- Na miejsce zdarzenia zadysponowany został zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Gizałek, Wronowa, Rudy Wieczyńskiej, Szymanowic, Białobłot oraz Wierzch. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że pożarem objęta jest część wysypiska a bezpośrednio zagrożony był las znajdujący się w sąsiedztwie - mówi kpt. Paweł Mimier z KP PSP w Pleszewie. - W pierwszej fazie działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów gaśniczych w natarciu na źródło pożaru oraz w obronie przyległego lasu. Po opanowaniu pożaru w celu upewnienia się, że nie ma już ukrytych zarzewi ognia przy użyciu koparki przerzucono spalone odpady komunalne i dokładnie dogaszono. W działaniach trwających ponad sześć godzin udział brało 35 strażaków - relacjonuje funkcjonariusz.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ olo
  2 miesiące temu 1
  "...na podaniu prądów gaśniczych w natarciu na źródło pożaru oraz w obronie przyległego lasu..." To wodą już się nie polewa?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A