Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKRAFT-BOX
R E K L A M A

OHP i Uniwersytet Trzeciego Wieku podpisali porozumienie

› Aktualności 5 miesięcy temu    8.11.2018
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adela Grala-Kałużna z UTW i Andrzej Woźniak z OHP podpisali porozumienie o współpracy

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie podpisało porozumienie o współpracy z miejscowym Uniwersytetem Trzeciego Wieku, którego prezesem jest Adela Grala-Kałużna.

R E K L A M A

Jednym z najważniejszych założeń współpracy jest podjęcie działań związanych z aktywizacją społeczną osób starszych, a także nawiązywanie, utrzymywanie i zacieśnianie więzi społecznych i osobistych członków UTW z kadrą oraz uczestnikami Centrum. Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w Pleszewie od 2010 roku. Przez te wszystkie lata zrzeszał wielu studentów-seniorów, dla których emerytura nie wiązała się tylko z bezczynnym siedzeniem w domu. Dzięki uniwersytetowi nie tylko poszerzają swoją wiedzę, ale i też dbają o swoją kondycję fizyczną, uczestnicząc w szeregu działań sportowo- rekreacyjnych.

- Z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Pleszewie współpracujemy już od dawna. I to na różnych płaszczyznach. Chcieliśmy jednak sformalizować te działania, stąd też podpisanie porozumienia. Zakłada ono m.in. współorganizowanie zajęć dla słuchaczy, członków Uniwersytetu oraz uczestników Centrum, wsparcie podczas realizacji wspólnych przedsięwzięć, współpracę przy konstruowaniu programów, projektów, wniosków i ich realizacji - wylicza Krystian Piasecki, dyrektor CKiW w Pleszewie. Planowana jest również współpraca przy organizowaniu prac badawczych, konferencji i sesji naukowych, głównie dotyczących problematyki kształcenia i wychowania młodzieży oraz kształtowania postaw patriotycznych z uwzględnieniem historii wojska polskiego na terenie ziemi pleszewskie

- To porozumienie ma nam pomóc w łączeniu pokoleń. Chcemy, aby młodzi ludzie mieli kontakt z naszymi seniorami i odwrotnie. Dzięki temu każda ze stron może się od siebie nauczyć czegoś nowego. Będziemy też współpracować przy organizowaniu wykładów, wycieczek i wyjazdów edukacyjnych, a także przedsięwzięć o charakterze kulturalnym i artystycznym - dodaje Adela Grala-Kałużna, prezes UTW. Obie strony porozumienia, które w imieniu UTW podpisała prezes Adela Grala-Kałużna, a CKiW OHP - Andrzej Woźniak, ustaliły również, że na bieżąco będą informowały się nawzajem o podejmowanych działaniach, a raz w roku w ustalonym terminie nastąpi podsumowanie wyników współpracy.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pleszew
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
kiedy rekompensata za wodę obiecana w 2017 roku???????????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ π = 3-1415
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
Fuzja szkół ? Tylko kto kogo wchłonął UTW - OHP czy odwrotnie ? Ale wam przyszło Seniorzy, hufiec z Was zrobiono i to jeszcze ochotniczy. Pokićkało się komuś na maksa.Czekamy na kolejną fuzję: UTW - OSP.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Archniol Gabryiel z Nieba
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
Parskam śmiechem z "koalicji" UTW - OSP, a moze jeszcze UTW z KGW lub z PO
~ studentka III w. n.e
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
TyLKO JEDNO zDJĘCIE >?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A