Open Florentyna u wrót I ligi

Open Florentyna u wrót I ligi - Zdjęcie główne

Jedno zwycięstwo dzieli koszykarzy Open Florentyny od historycznego awansu do pierwszej ligi. Dzisiejszy mecz miał zupełnie inny przebieg niż pierwsza konfrontacja obu drużyn. Pleszewianie zmiażdżyli Sudety żelazną obroną. W drugiej kwarcie dali sobie rzucić zaledwie pięć punktów. Rywalom tym razem kompletnie nie siedział rzut z dystansu, a pierwszą "trójkę" uzyskali dopiero pod koniec trzeciej kwarty, gdy na parkiecie przebywał już drugi garnitur Open Florentyny. Wyrazem frustracji gości z Jeleniej Góry było aż pięć przewinień technicznych, z których dwa otrzymał trener Ireneusz Taraszkiewicz. (ph)

OPEN FLORENTYNA PLESZEW – FOCUS MALL SUDETY JELENIA GÓRA 68:48 (18:10, 26:5, 15:14, 9:19)

PUNKTY:Open Florentyna Pleszew: P. Gacek – 15, J. Szymczak – 12 (3), P. Stankiewicz – 9 (2), J. Dryjański – 8, B. Czarkowski – 7, T. Zyber – 6, M. Ecka - 4, A. Kaczmarzyk – 3 (1), R. Kikowski – 2, B. Gawroński – 2; najwięcej dla Sudetów: M. Matczak – 13 (1), Ł. Niesobski – 11 (1)