Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Operator dostarcza ci za wolny internet? To narzędzie pomoże

› Aktualności 5 miesięcy temu    30.11.2018
Redakcja
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.uke.gov.pl

Powiat pleszewski. Szybkość internetu. Pomiar szybkości internetu. Twój internet działa wolniej niż masz zapisane w umowie z operatorem? Od 1 grudnia możesz łatwiej dochodzić swoich praw. Od soboty rusza bowiem bezpłatne narzędzie pomiaru szybkości i jakości dostępu do internetu, które zostało certyfikowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Wyniki pomiaru mogą być podstawą dochodzenia roszczeń w procesie reklamacyjnym.

 

R E K L A M A

Zasada działania jest prosta. Wystarczy zarejestrować się na stronie pro.speedtest.pl a następnie pobrać specjalną aplikację. Po jej uruchomieniu można sprawdzić dokładne pomiary naszej usługi.

Warto zaznaczyć, że aplikacja PRO Speed Test weryfikuje, w jakich warunkach był realizowany pomiar. Sprawdza m.in. takie elementy jak obciążenie procesora, rodzaj karty sieciowej, obecność aktywnych łącz VPN, natężenie generowanego ruchu w tle, liczbę urządzeń w sieci domowej użytkownika. 

Zgodnie z art. 4 rozporządzenia PE i Rady UE 2015/2120 (które ma bezpośrednie zastosowanie w Polsce) pomiar wykonany za pomocą mechanizmu pozwala stwierdzić nienależyte wykonanie umowy i skuteczne dochodzenie roszczeń konsumenta wobec dostawcy usług. Natomiast z uwagi na uwarunkowania prawne i techniczne, wyniki pomiarów uzyskane za pomocą aplikacji WEB oraz aplikacji mobilnych mają przede wszystkim walor informacyjny - czytamy na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

 

Wygenerowanie raportu, który posłuży jako dowód, wymaga jednak wykonania dwóch dobowych cykli pomiarowych w odstępie nie większym niż sześć dni. Jeśli wyniki okażą się gorsze niż te zapisane w umowie, można wykorzystać raport w procesie reklamacji.

ZOBACZ WIDEO:

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ gregor
5 miesięcy temu 2
Bzdura bzdurą pogania. Nikt na rynku obecnie nie gwarantuje stałego parametru prędkości. Tak jak żadna droga krajowa czy autostrada nie gwarantuje maksymalnego czy średniego czasu przejazdu. Zatem jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ... ?
~ liczydło
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
To tylko połowa prawdy, resztę doczytacie tu: zaufanatrzeciastrona.pl/post/oficjalna-aplikacja-do-pomiaru-internetu-odda-wasze-dane-prywatnej-firmie/
R E K L A M A
R E K L A M A