Otwarte Mistrzostwa KS Gilza

Otwarte Mistrzostwa KS Gilza - Zdjęcie główne

Otwarte Mistrzostwa Klubu Sportowego Gilza LOK Pleszew przyciągnęły na Karczemkę sporą ilość uczestników z różnych ośrodków. Pojawili się strzelcy z Konina, Zduńskiej Woli, Gostynia, Oleśnicy, Rawicza, Kalisza, Swarzędza i naturalnie z Pleszewa, którzy rywalizowali w sześciu odrębnych konkurencjach.

Największą frekwencję miały zawody w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu, bo przystąpiło do nich aż 77 zawodników. Zwyciężył Rafał Soliwoda (VIS Gostyń), który osiągnął rezultat 97 punktów. Niewielu mniej zawodników, bo 66, rywalizowało w strzelaniu z karabinu centralnego zapłonu na dystansie 100 metrów. Tutaj górą był Karol Jaworski z Bellony Kalisz (90 punktów), ale tylko punkt mniej „wystrzelał” reprezentant Gilzy Pleszew, Ryszard Bandosz. Na dystansie dwukrotnie dłuższym najlepiej wiodło się naszym zawodnikom. Wygrał bowiem Grzegorz Szulczyński, a drugie miejsce zajął Robert Pospieszny. Obaj uzyskali po 98 punktów. Podwójnym triumfem strzelców Gilzy zakończyła się ponadto konkurencja trapu. Zwyciężył Wiesław Wielebski (16 punktów), natomiast druga lokata przypadła Krzysztofowi Kmiecikowi (15 punktów), który w emocjonującej dogrywce pokonał Zbigniewa Gębusia (Huzar Oleśnica) i Zenona Garsztkę (Gilza Pleszew). W strzelaniu z pistoletu sportowego najlepszym był Marian Cichecki (Sokół Zduńska Wola, 95 punktów), a w strzelaniu z karabinu sportowego dowolnego – Sylwester Domański (Victoria Wieruszów, 93 punkty). W obu startach puchary zgarnął zawodnik Gilzy, Krzysztof Kubiak, zajmując lokatę trzecią (92 punkty) w pistolecie oraz drugą (91 punktów) w karabinie. Organizatorzy – KS Gilza LOK Pleszew i Rejonowa Organizacja LOK w Pleszewie – umożliwili dodatkowo młodzieży rywalizację w strzelaniu z karabinu sportowego. Zwyciężyła Marta Machowska (87 punktów), medalowe lokaty wywalczyli też Maciej Kasprzak (86) i Damian Kubicki (85). Czołowe trójki w poszczególnych startach otrzymały puchary, a najlepsze szóstki ponadto dyplomy. Nagrody wręczali prezes RO LOK w Pleszewie Jacek Przepierski, sędzia główny Jerzy Stempniak oraz przewodniczący komisji klasyfikacyjnej Zygmunt Urbaniak. Wszyscy uczestnicy ugoszczeni zostali pyszną grochówką. Kolejne zawody – Puchar Konstytucji - zaplanowano na Karczemce w środę, 1 maja.