Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Padły strzały. Są zabici. Czy to ta sama grupa, co z Dobrzycy?

› Aktualności› Na sygnale 10 miesięcy temu    7.12.2017
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Próba włamania do bankomatu zakończyła się strzelaniną. Zginął antyterrorysta i gangster. Do tragedii doszło co prawda pod Wrocławiem, ale już pojawia się pytanie czy za napad odpowiada ta sama grupa, która w sierpniu obrabowała bankomat w Dobrzycy?

 

R E K L A M A

Wrocławska policja nie udziela informacji w tej sprawie i odsyła do prokuratury. W tej z kolei tłumaczą, że prowadzą postępowanie jedynie w sprawie strzelaniny.

Czytaj także: Dobrzyca. Wysadzili bankomat

Policja informację o próbie włamania do wolnostojącego bankomatu w Wiszni Małej w powiecie trzebnickim otrzymała około godziny 23.00 w sobotę – 2 grudnia.

- Próbowaliśmy zatrzymać napastników na gorącym uczynku. Doszło do wymiany ognia - mówi Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W akcji uczestniczyli antyterroryści. Jeden z bandytów miał karabin maszynowy. Gdy zorientował się, że jest otoczony, zaczął strzelać. Doszło do wymiany ognia.

- Na czele antyterrorystów szedł policjant z tarczą balistyczną. Jednak siła strzałów, które trafiły w tarczę była tak duża, że policjanta odrzuciło i częściowo została odsłonięta podążająca za nim grupa. Prawdopodobnie w tym momencie strzały trafiły pozostałych policjantów – opisywał podczas konferencji prasowej Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji.

I dodał. - Zatrzymaliśmy współsprawcę przestępstwa, który czekał w zaparkowanym niedaleko samochodzie.

Zastrzelony funkcjonariusz miał 40 lat. Od 14 lat pracował w policji, a od 8 należał do Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Osierocił dwójkę dzieci w wieku 8 i 12 lat.

Kolejnych trzech antyterrorystów zostało rannych. W trakcie strzelaniny zabity został gangster, który strzelał z broni maszynowej. To 42-latek z Wielkopolski. Policja ujawniła, że mężczyzna był wielokrotnie notowany i karany za kradzieże samochodów, włamania oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Drugi z mężczyzn, który przebywał w samochodzie, ma 41 lat i pochodzi z woj. pomorskiego. Również należy do zorganizowanej grupy przestępczej.

Już po strzelaninie zatrzymano także trzecią osobę - to mieszkaniec powiatu legionowskiego w woj. mazowieckim. Mężczyzna był znany policji ze współpracy z dwoma przestępcami, którzy włamywali się do bankomatu w Wiszni Małej. Dwaj ostatni zostali zatrzymani.

Ci sami, co w Dobrzycy?

Czy grupa odpowiedzialna za napad pod Wrocławiem ma na swym koncie próbę wysadzenia bankomatu w Dobrzycy? Przypomnijmy – do zdarzenia doszło w sierpniu.

Czytaj także: Dobrzyca. Napad na stację. Pościg za napastnikami

- W wyniku wybuchu została zniszczona szklana ściana budynku. Odłamki bankomatu były rozrzucone w odległości ok. 30 metrów – opisywała wówczas mł. asp. Monika Kołaska, rzecznik prasowy KPP w Pleszewie.

Sprawcy odjechali w siną dal. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że poruszali się białym samochodem. Do dziś nie ustalono – kto stał za napadem.

Czytaj także: Podejrzany o napad w Dobrzycy trafil do Wrocławia [NOWY FILM]

Faktem jest, że w ostatnim czasie doszło do kilku podobnych zdarzeń. Np. w czerwcu w Międzyborzu (dolnośląskie) nieznani sprawcy również wysadzili bankomat. Schemat działań był identyczny. Środek nocy, małe miasteczko, ładunek wybuchowy i ten sam bank.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nyyga#%!$
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Tak trzymać! JP 100%
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A