Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Pamiątki z Watykanu w Jedlcu!

› Aktualności› Wydarzenia 7 miesięcy temu    11.10.2018
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Mitra Jana Pawła II, talerz z papieskiej jadalni czy alba, w której kard. Wojtyła odprawiał mszę - to tylko niektóre z pamiątek, jakie będzie można zobaczyć w Jedlcu.

Zbiór pamiątek papieskich będzie można obejrzeć z okazji 40-tej rocznicy wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową w najbliższą niedzielę - 14 października - w świetlicy wiejskiej w Jedlcu. Wystawa czynna będzie w godz. od 13.00 do 17.00.

R E K L A M A

Zaprezentowane zostaną wyjątkowe przedmioty, które do Jedlca trafiły z Krakowa i Watykanu. Wśród nich papieska mitra noszona przez Jana Pawła II w trakcie obchodów Roku Jubileuszowego 2000 czy też alba, w której mszę świętą odprawiał w Krakowie kard. Wojtyła. Będą też inne pamiątki - m.in. talerz z papieskiej jadalni, zegar i inne przedmioty z apartamentu papieskiego w Watykanie czy też obrazki z własnoręcznym podpisem kard. Wojtyły.W trakcie świętowania 40-tej rocznicy wyboru Jana Pawła II w Jedlcu słodką niespodziankę dla gości będą miały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jedlcu - "papieskie kremówki".

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

To już kolejna wystawa papieska przygotowywana przez mieszkańców Jedlca. W przyszłości - jeżeli znajdą się na to srodki - powstanie stałe miejsce dla pamiątek po św. Janie Pawle II. 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
R E K L A M A
R E K L A M A