Pierwszy turniej z pięciu

Pierwszy turniej z pięciu - Zdjęcie główne

Stowarzyszenie Dart Pleszew zaplanowało na sezon 2016/2017 pięć turniejów rankingowych, na podstawie których najlepsza ósemka wywalczy kwalifikację do IX Masters. Inauguracyjne zawody odbyły się w „Hadesie” w sobotę, 24 września.

Pierwsze miejsce wywalczył Jacek Cieślak (Krotoszyn), pokonując w finale Pawła Stramskiego z Ostrowa Wlkp. Pokonani w półfinałach Przemysław Misiak (Ostrów Wlkp.) i Przemysław Pawlicki (Krotoszyn) sklasyfikowani zostali ex aequo na trzecich pozycjach. Pleszewianie postanowili być bardzo gościnni, dlatego nie pchali się po zaszczyty. Najlepszy z nich, Jakub Madaliński, zajął lokatę w przedziale 5-8. Statuetka za pierwsze miejsce w zawodach kobiet trafiła w ręce krotoszynianki Marty Pawlickiej, ale resztę podium wypełniły mieszkanki Pleszewa: wicemistrzyni Aleksandra Gramala oraz Katarzyna Jakubczak i Iwona Jezierska, które podzieliły się trzecią lokatą.