Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pijany złodziej, stłuczka, pościg i ranni policjanci

› Aktualności› Na sygnale 5 miesięcy temu    6.09.2019
Redakcja
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.fotolia.com

Powiat pleszewski. To były sceny niczym z filmów akcji. Wszystko zaczęło się, gdy pijany mężczyzna ukradł w Pleszewie samochód.

 

Takich scen na ulicach naszego regionu dawno nie było. A wszystko zaczęło się w czwartkowy wieczór 5 września w Pleszewie, gdzie skradziono auto marki Peugeot 407. Policja szybko przystąpiła do akcji. O zdarzeniu poinformowano sąsiednie komendy.

Informacja dotarła również do Kalisza.

– Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie, że na terenie Pleszewa – w wyniku kradzieży – został utracony pojazd marki Peugeot 407 koloru srebrnego. Samochód miał poruszać się w kierunku naszego miasta, dlatego policjanci ustawili się na wjeździe do Kalisza na wysokości cmentarza komunalnego. W pewnym momencie zauważyli oni zbliżający się pojazd pasujący do opisu. Poruszał się z dużą prędkością środkiem jezdni – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.


Funkcjonariusze chcieli uniemożliwić autu wjazd na teren miasta. Zablokowali drogę. Kierowca w peugeocie zacząć gwałtownie hamować. Uderzył w tył radiowozu. Jednak na tym nie koniec. Wycofał i z impetem ruszył do przodu, chcąc przejechać jednego z policjantów.

– Funkcjonariusz w ostatnim momencie zdążył odskoczyć na bok unikając potrącenia. Rozpoczął się krótki pościg. Zaledwie po kilkuset metrach mężczyzna w siedzący za kierownicą skradzionego pojazdu z impetem uderzył w tył innego radiowozu uczestniczącego w pościgu. Policjanci blokując drogę i pojazd wyciągnęli zza kierownicy 34-letniego mężczyznę i obezwładnili go na jezdni. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień i kierowania pojazdami. Dodatkowo miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu – mówi asp. Jaworska-Wojnicz. Do szpitala trafił zarówno pijany kierowca, jak i dwaj policjanci.
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ śmieja młyn
5 miesięcy temu 8
na śmieja młynie siedzo i jedzo kebaby ale sprzątajo po sobie - porządne chłopy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ śmieja młyn
5 miesięcy temu 7
ja bym im dał do po 2000 premii a co tam niech majo chłopy, oczywiście pensja za to że przyszli do pracy swoją drogą bo to się należy każdemu jak psu micha ale za to że coś zrobili to się należy premia - co sądzicie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piekarz
5 miesięcy temu ocena: 71%  6
Witam Państwa, dziś jak zawsze zrobiłem to co do mnie należy, to za co mi płacą, upiekłem 1000 bochenków chleba i dzięki temu całe rodziny mają co jeść i nie umrą z głodu, robię to każdego dnia i dzięki temu wszyscy żyją! czy jestem bohaterem bo robię to za co mi płacą? Czy należało by opisać mnie w gazecie - przecież to moja praca i 1000 rodzin dzięki mnie nie będzie chodzić z pustymi brzuchami... Czy dostanę, awans i medal - nie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Okok
5 miesięcy temu ocena: 0%  5
Do piekarz: chłopie o Tobie filmów nie kręcą, książek nie piszą.......z czym do ludu
~ zzzz
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
Przepraszam bardzo, kto pisał ten tekst: "Funkcjonariusze chcieli uniemożliwić auto wjazd na teren miasta. Zablokowali drogę. Kierowca w peugeocie zacząć gwałtownie hamować. Uderzył w tył radiowozu. Jednak na tym nie koniec. Wycofał i z impetem ruszył do przodu, chcąc przejechać jednego z policjantów. – Funkcjonariusz w ostatnim momencie zdążył odskoczyć na bok unikając potrącenia. Rozpoczął się krótki pościg. Zaledwie po kilkuset metrach mężczyzna w siedzący za kierownicą skradzionego pojazdu z impetem uderzył w tył innego radiowozu uczestniczącego w pościgu. Policjanci blokując drogę i pojazd wyciągnęli zza kierownicy 34-letniego mężczyznę i obezwładnili go na jezdni. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień i kierowania pojazdami. Dodatkowo miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu – mówi asp. Jaworska-Wojnicz. Do szpitala trafił zarówno pijany kierowca, jak i dwaj policjanci"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MILICJA
5 miesięcy temu ocena: 67%  3
teraz pewno policjanci za kilka zadrapań naskórka dostaną po sto tysięcy odszkodowania i 5 lat zwolnienia L4 A na deser medal od komendanta i awans na generała
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dlaczego nie
5 miesięcy temu ocena: 50%  2
A może jakiś filmik z policyjnej kamery
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Człowiek
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Na tym osiedlu w przeciągu ostatnich 8 dni dzieją się same takie "ciekawostki"... Strach gdzieś wyjść... Ale gapiów pełno, a bojących d*p jeszcze więcej... Patrzą, komentuja, dodawają... Ale żeby pomóc drugiemu to nie...cwani tylko w g***e....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji