Piłkarki w blasku spartakiadowego złota

Piłkarki w blasku spartakiadowego złota - Zdjęcie główne

Dwa lata temu w triumfowali piłkarze. Dzisiaj ich wyczyn skopiowały piłkarki. Żeńska reprezentacja pleszewskiego powiatu zajęła pierwsze miejsce w turnieju piłki nożnej Letniej Wielkopolskiej Spartakiady LZS o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W półfinałowych zawodach przeprowadzonych przed tygodniem w Dobrzycy drużyna Tobiasza Wojcieszaka pokonała 10:0 Ostrzeszów i 2:0 Krotoszyn, zremisowała 1:1 z Koninem i pomimo porażki 1:2 z Ostrowem Wielkopolskim awansowała do finału w Żerkowie. Dzisiaj nasze dziewczęta zremisowały 1:1 z reprezentującą Konin Goliną (gol: Patrycja Sikora) oraz pokonały 3:1 Wolsztyn (gole: Alicja Grzybowska – 2, Patrycja Sikora), powracając ze złotymi medalami i pucharem. W drużynie, występującej pod opieką Andrzeja Latańskiego, zagrały: Patrycja Sikora, Maria Wasiewicz, Alicja Grzybowska, Zuzanna Franczak, Karolina Jachowicz i Anita Cicha, która tym razem zastąpiła Wiktorię Rogacką.