Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Piłkarze z Kowalewa z pucharem starosty pleszewskiego

› Sport i rekreacja› Piłka nożna miesiąc temu    3.02.2020
Piotr Hain
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Najlepsze drużyny turnieju wraz z opiekunami, fundatorami nagród i przedstawicuelami organizatorówNajlepsze drużyny turnieju wraz z opiekunami, fundatorami nagród i przedstawicuelami organizatorów fot. P. Hain

Piłkarze z Kowalewa zostali triumfatorami XXIII Halowego Turnieju „Ferie z Życiem” o Puchar Starosty Pleszewskiego.

Mistrzowska drużyna, reprezentowana przez Jana Ciesiólkę, Jakuba Grabowskiego, Miłosza Derbicha, Błażeja Pięknego, Roberta Babiarza, Bartosza Opielewicza, Jakuba Kubasika, Oskara Marciniaka, Bartosza Molińskiego, Sebastiana Kończaka i Nikodema Dryjańskiego, wygrała cztery z pięciu spotkań. Tyle samo zwycięstw odnotowali zawodnicy z pleszewskiej „Trójki”, którzy jednak przegrali bezpośredni mecz z kowalewianami. Turniej z udziałem sześciu zespołów z klas VII-VIII szkół podstawowych był emocjonujący aż do samego końca. Zawodnicy z „Dwójki” , zwyciężając w ostatnim meczu, zajęliby pierwsze miejsce. Skończyli na czwartym, wyprzedzeni jeszcze przez kolegów z „Jedynki”. Piłkarze trzech czołowych drużyn otrzymali medale, ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Pleszewie. Dwie najlepsze ekipy zdobyły czeki na zakup sprzętu sportowego, ofiarowane przez Starostwo Powiatowe w Pleszewie. Ponieważ w turnieju nie było przegranych, toteż pozostałe zespoły otrzymały piłki, które zasponsorowała firma „EL-MONT” Anny i Józefa Tymeckich oraz Stal Pleszew. W 15 turniejowych meczach padły 64 bramki. Najwięcej, bo aż osiem, zdobył piłkarz z „Trójki”, Igor Kuczkowski. W nagrodę wyróżniony został piłką i statuetką, ufundowanymi i wręczonymi przez Sebastiana Wasielewskiego. Piłkę od Spółki Sport Pleszew otrzymała ponadto Oliwia Krysińska – jedyna dziewczyna, która wzięła udział w zawodach. W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyli: redaktor naczelny „Życia Pleszewa” Agnieszka Matusiak, wicestarosta powiatu pleszewskiego Damian Szwedziak, prezes zarządu Spółki Sport Pleszew Eugeniusz Małecki, specjalista ds. marketingu w Banku Spółdzielczym w Pleszewie Tomasz Górczyński, prezes Klubu Sportowego Stal Pleszew Tomasz Zawada oraz prezes Stowarzyszenia Sympatyków Sportu „Lider” Sebastian Wasielewski. Turniejowe mecze, przeprowadzone dzisiaj w Hali Sportowej w Pleszewie, sędziowali Stanisław Suchanecki i Szymon Guźniczak.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. SP Kowalew                    5      12         13-3

2. SP 3 Pleszew                  5      12         20-6

3. SP 1 Pleszew                  5        9           9-7

4. SP 2 Pleszew                  5        9         11-9

5. SP Żegocin                      5        1          8-22

6. SP Broniszewice              5        1          3-19

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!