Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

PiS odsłonił wyborcze karty. Kto wystartuje z naszego powiatu?

› Aktualności 6 miesięcy temu    16.08.2019
Redakcja
komentarzy 9 ocen 2 / 100%
A A A

Powiat pleszewski. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało dziś oficjalnie kandydatów w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu.

 

Przypomnijmy: z naszego powiatu wybierać będziemy kandydatów z okręgu kalisko-leszczyńskiego (nr 36). W przypadku wyborów do Senatu podlegamy pod okręg nr 96 (wspólnie z powiatem jarocińskim, kaliskim i Kaliszem jako miastem na prawach powiatu).

Czytaj także: Platforma odkrywa karty. Znamy pierwszego kandydata na posła

Jak więc wyglądają kandydaci PiS? W przypadku wyborów do Senatu nie ma niespodzianek - reprezentantem partii rządzącej ma być Andrzej Wojtyła. 

Z kolei na listach PiS do Sejmu znaleźć możemy dwoje kandydatów z naszego powiatu. Wysoko - na 7. miejscu - znalazł się Leszek Bierła - szef pleszewskiego PUP oraz obecny radny sejmiku woj. wielkopolskiego. Na miejscu 15. znajduje się z kolei Czesław Szymoniak z gminy Gołuchów.

Jedynką - o czym było wiadomo już wcześniej jest Jan Dziedziczak, na kolejnych miejscach są obecni parlamentarzyści: Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński. Z czwartego miejsca wystartuje Marlena Maląg, z piątką Piotr Kaleta, a z szóstego miejsca Lidia Czechak - obecny starosta powiatu jarocińskiego.

Co ciekawe na 12. miejscu znalazł się Jerzy Kozłowski - poseł wybrany do Sejmu z ramienia Kukiz'15, który niedawno zrezygnował z członkowstwa w klubie.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ:

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ PPL
6 miesięcy temu ocena: 100%  9
Afera dekady. Z ustawy Prawo Bankowe zniknął zapis wymagający zgody kredytobiorcy na zmianę wierzyciela hipotecznego. Ustawę w nowym brzmieniu po cichu została przegłosowana przez posłów PiS i podpisana przez prezydenta. Centrum Legislacyjnego Rządu nie potrafi wyjaśnić, kto i kiedy wprowadził zmianę do przegłosowanej ustawy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zwolennicy
6 miesięcy temu ocena: 44%  8
Bardzo dobry poziom życia........brawo dla PiS, oby tak dalej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ piotr
6 miesięcy temu ocena: 56%  7
Cały ten kraj rozsypie się jak domek z kart. Mamy inflację, słabą gospodarkę i przemysł, jak również ciemne i niewykształcone społeczeństwo. Będziemy zarabiać mniej i wydawać więcej. Zaczną się strajki i rozróby. W końcu Unia Europejska odstawi nas na margines, lub sami ją opuścimy. A w Okręgu Kaliningradzkim stacjonuje zdyscyplinowana i silna armia, która poradzi sobie z nami w co najwyżej dwa tygodnie. I nikt z zachodu nie będzie umierać za Gdańsk. Do tego doprowadzi ten socjalizm i rozdawnictwo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Henry
6 miesięcy temu ocena: 43%  6
Mamy inflację i słabą gospodarkę ? My żyjemy na pewno w tym samym kraju ? Piotrze widać w Tobie zacofanie, zacietrzewienie i poddaństwo. Zero rozumowania. My wszyscy wiemy ze za PO PSL było najlepiej !!! Tylko i wyłącznie dla Piotra.
~ PPL
6 miesięcy temu ocena: 50%  5
Idź polatać z Kuchcińskim, albo z aniołkami Glapińskiego...
~ maciek
6 miesięcy temu ocena: 64%  4
dziadek w ormo,tata w zomo a ja jestem za pltformą
~ wyborca
6 miesięcy temu ocena: 50%  3
Do boju, silna Polska to tylko PiS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robert
6 miesięcy temu ocena: 75%  2
Napisał beneficjent 500+.
~ wolność
6 miesięcy temu ocena: 53%  1
do boju i od 2020 zus 1500 za chleb 5 zł wszystko w górę za państwo socjalistyczne