Playarena: Galew-Trzebin pojedzie na mistrzostwa

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 2 miesiące temu    29.06.2019
Piotr Hain
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Galew-Trzebin obronił w starciu ze Spomaszem jeden punktGalew-Trzebin obronił w starciu ze Spomaszem jeden punkt fot. P. Hain

Uczestnicy Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Playarena Pleszew rozegrali ostatnią kolejkę spotkań przed wakacyjną przerwą. Rozgrywki wznowione zostaną 24 sierpnia. Mistrzostwa Polski piłkarskich szóstek odbędą się jednak wcześniej, bo w drugiej połowie lipca (eliminacje w dniach 20-21 lipca w Warszawie, finały tydzień później w Chorzowie). W związku z tym pleszewskie rozgrywki reprezentować będzie lider po siedmiu kolejkach – Galew-Trzebin.

Przodownik tym razem zaprezentował się słabo i w konfrontacji ze Spomaszem dość szczęśliwie zdobył jeden punkt. Wystarczyło to jednak do objęcia samodzielnego prowadzenia w tabeli Playarena Pleszew. Przegrał bowiem dotychczasowy wicelider, Broniszewice, a jego pogromczyni, Myjnia pod Brzozą, wskoczyła na drugą pozycję. Straty z początku sezonu odrabiają Stalpot Amatorzy. Co prawda po pierwszej połowie przegrywali ze strażakami 0:1, ale po przerwie trzykrotnie udokumentowali swoją wyższość. Szansę na dołączenie do czołówki zmarnował Tilgner, który wypuścił zwycięstwo z rąk, choć z Weekend Warriors prowadził już 3:0. Krzysztof Konieczny, autor dziewięciu goli, utrzymał prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Rozgrywki zostają zawieszone na czas wakacji. Uczestnicy mile będą je wspominać, tym bardziej, że na koniec ugoszczeni zostali przez organizatora, pleszewską Stal, kiełbasą z grilla i piwem.

Tilgner – Weekend Warriors 3:3

Gole: Dominik Włodarczyk (2), Roman Bandosz – Mateusz Wróblewski (2), Tomasz Balcer

Galew Trzebin – Spomasz 1:1

Gole: Patryk Antczak – Maciej Paterka