Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Pleszew. 12 dróg w gminie doczekało się nowej nazwy

› Aktualności 8 miesięcy temu    10.05.2018
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Podczas ostatniej sesji rady w Pleszewie radni zgodzili się na nadanie nowych nazw dla 12 dróg w gminie - 11 prywatnych i jednej publicznej - w okolicach zakładu „Florentyna”.

 

R E K L A M A

- Wspomniane nazwy to efekt próśb samych mieszkańców - komentuje burmistrz Pleszewa, Marian Adamek.

W sumie chodzi o zmiany w trzech sołectwach: w Suchorzewie, Tomaszewie i Zielonej Łące. W 11 przypadkach chodziło o nazwanie tras, które powstały w wyniku podziału nieruchomości.

- W Tomaszewie chodzi o boczne ulice od ul. Lawendowej, gdzie powstają nowe domy - tłumaczy „Życiu Pleszewa” włodarz sołectwa, Kryspin Zięciak.

Sami rajcy nie mieli żadnych wątpliwości w związku z nadaniem nazw na gruntach prywatnych - tym bardziej, że zgodzili się na to pisemnie sami mieszkańcy.

Większą dyskusję wzbudziła jednak kwestia nadania nazwy niewielkiej publicznej trasie w okolicach zakładu Florentyna. Tu ulica nazywać się będzie bowiem… właśnie ul. Florentyny.

- To również odbyło się na prośbę samej firmy podczas jednego ze spotkań. Sami radni wówczas wstępnie się zgodzili, dlatego przedłożyliśmy to pod głosowanie - tłumaczył powody takiego rozwiązania podczas jednej z komisji włodarz Pleszewa.

Radni nie byli przeciwni, choć sugestii nie brakowało.

- Może będzie to dobry początek do rozpoczęcia dyskusji, by przy takich okazjach firmy dokładały później np. do budowy chodnika na „ich” ulicy - mówił radny Eryk Kowcuń.

- Nie możemy oczekiwać procentowych wartości inwestycji, ale np. żeby to było 20 tys. zł. Mogą to zrobić, choć oczywiście nie muszą - sugerował rajca. - Jeśli jest taka wola to wystąpimy z takim wnioskiem - obiecał Marian Adamek.

Przy okazji dyskutowano także nad systemem nazywania ulic.

- Generalnie przychylamy się do wniosków mieszkańców, jednak są sytuacje, gdy mówimy „nie”. Ma to miejsce np. w przypadku gdy w Pleszewie jest ul. Zielona i jest prośba, aby taka sama była gdzieś indziej w gminie. To może powodować problemy komunikacyjne, np. w GPS kierowców. Staramy się tego unikać - komentował Adamek.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A