Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Pleszew. 263 uczniów otrzymało stypendia [ZDJĘCIA]

› Aktualności 6 miesięcy temu    13.11.2018
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Najzdolniejsi uczniowie pleszewskich szkół odebrali specjalne stypendia od burmistrza. W sumie miasto przeznaczyło na ten cel ponad 81 tys. zł z budżetu. Warto zaznaczyć, że ten rok był wyjątkowy - w sumie wyróżniono rekordową liczbę 263 uczniów.

 

- Rozpoczynaliśmy w 2007 r. w kinie Hel. Wówczas stypendium otrzymało 60 uczniów - przypominał burmistrz Pleszewa Marian Adamek. - W ubiegłym roku było ich już trzy razy więcej. W tym roku padł rekord, a to oznacza, że zdolnych uczniów jest coraz więcej – komentował z uznaniem odchodzący ze swojej funkcji włodarz.

R E K L A M A

Stypendia przyznawane są także wychowankom szkół prowadzonych przez stowarzyszenia. - W ubiegłym roku rada miejska rozszerzyła procedurę o szkoły prowadzone przez powiat pleszewski – tłumaczy Arkadiusz Ptak - burmistrz-elekt.

Uroczystość odbyła się w hali sportowej przy ZSP nr 3 w Pleszewie. - Tradycją jest, że corocznie galę wręczenia stypendiów przygotowuje inna szkoła. W tym roku zaszczyt ten przypadł Zespołowi Szkół Publicznych nr 2 w Pleszewie - komentuje rzecznik urzędu Anna Bogacz. Uczniowie przenieśli przybyłych do „trójki” w muzyczną podróż po całym świecie - prezentując swoje talenty instrumentalne i wokalne.

Warunkiem otrzymania stypendium przez burmistrza jest uzyskanie średniej ocen co najmniej 5,4. Trzeba mieć ponadto zachowanie co najmniej bardzo dobre lub trzeba napisać sprawdzian kończący dany etap nauki na poziomie 95 proc. punktów. Stypendium otrzymują też laureaci i finaliści ogólnopolskich konkursów z wyłączeniem sportowych, ponieważ sportowcy nagradzani są osobno.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
  R E K L A M A
  R E K L A M A