Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Pleszew. 33 mln zł na inwestycje. Które będą najdroższe?

› Aktualności 5 miesięcy temu    1.12.2018
Redakcja
komentarzy 11 ocen 0 / 0%
A A A
Przebudowa drogi Pleszew-Tomaszew-Korzkwy zaplanowana jest w budżecie Pleszewa na 2019 rokPrzebudowa drogi Pleszew-Tomaszew-Korzkwy zaplanowana jest w budżecie Pleszewa na 2019 rok

Pleszew. Około 33 mln zł na inwestycje przewidziano na 2019 rok w gminie Pleszew.

 

R E K L A M A

Sztandarowe – i najdroższe - będą jednak dwie. W sumie - razem - pochłoną aż 15 milionów złotych.

Jedna z nich to przebudowa drogi Pleszew-Tomaszew-Korzkwy. I tylko ten remont to koszt aż 9 mln zł. Warto jednak dodać, że 3 mln zł pochodzić będzie z rządowego dofinansowania - nasze miasto jest na 12. miejscu listy rankingowej wojewody - co daje praktycznie pewność, że pieniądze dostaniemy.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ WE WTOREK W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Radek.
5 miesięcy temu ocena: 67%  12
Ludzie opamietajcie się. Droga w Kowalewie też będzie zrobiona. Wszystkiego nie da się jednocześnie zrobić. Pleszew i okolice nam pieknieja i to się liczy. Mieszkańcom Korzkiew tak samo się droga i chodnik należą jak mieszkańcom Kowalewa.
~ olo
5 miesięcy temu ocena: 25%  11
Do Kowalewa drogę robić, a nie jakiś Tomaszew!!!
~ crowa
5 miesięcy temu ocena: 80%  10
Ktos wazny musial kupic dzialki przy drodze do Tomaszewa, skoro pieniadze na remont drogi Pleszew-Kowalew [2 lata temu koszt remontu szacowano na 6 mln] zostaly przesuniete na drugorzedna inwestycje. Chcialbym wierzyc, ze Gazeta zrobi wszystko by sie dowiedziec, kto ma takie wplywy! Przeciez od tego mamy lokalne media. Czyz nie..? ps. Droga Pleszew - Tomaszew wyglada bardzo dobrze. Troche gorzej ostatnie metry przed Korzkwami, jak ktos juz wspomnial. Kto nie wierzy, niech sobie zrobi wirtualna przechadzke w google maps: https://www.google.com/maps/@5... Stan drogi Pleszew-Kowalew [ul. 70 Pułku Piechoty - 24 Stycznia] jest bardzo zly, droga zatloczona i bardzo szybka. Przetacza sie tedy dziennie setki samochodow. Ruch mieszany, do tego rowerzysci, pobocza brak. Takie drogi powinny miec priorytet. Ile to juz lat remont jest odkladany? 4?
~ Darek
5 miesięcy temu ocena: 57%  9
Wreszcie zrobią drogę w Korzkwach. Asfalt tak popekany że nie idzie jechać rowerem, brak pobocza pozarastane rowy itd. Droga chyba nie remontowana od czterdziestu lat. od skrzyżowania do dk 11 to to już była tragedia. Droga na Kurcew to jakieś kpiny.
~ paranoja
5 miesięcy temu ocena: 100%  8
A Dobra Nadzieja pomimo, że w linii prostej półtora kilometra od oczyszczalni ścieków kanalizacji nie ma do dziś. O stanie drogi prowadzącej do krajówki nie wspominając. Brawo Pani radna ! No tak, tutaj nie ma nikogo kto by miał działki za grube pieniądze do rozprzedania (patrz Lenartowice ! no i ... Korzkwy)
R E K L A M A
~ janusz
5 miesięcy temu ocena: 80%  7
polska to bogaty kraj, ostatnio w zielonej łące całkiem dobrą drogę zerwali i wylali nowy asfalt naprawdę droga byłą w dobrym stanie jeżdżę tam co dzień a np droga do kowalewa albo na karmin - tragedia. gdzie tu logika? dobrą drogę remontować a ze złymi nic nie robią
~ PPL
5 miesięcy temu ocena: 75%  6
przejeżdżam tam często na rowerze i ta droga nie wymaga remontu wręcz przeciwnie jest w dobrym stanie może z wyjątkiem odcinka przed samymi Korzkwami.
~ Tadeusz
5 miesięcy temu ocena: 60%  5
Eryk Ty chyba przez jakieś inne Korzkwy przejeżdzasz. Jeżdżę rowerem też przez Korzkwy na szosówce praktycznie trzeba wychamowac do minimum. Brak pobocza i ścieki w rowach. Dobrze że tam robią. Mam nadzieję że w lesie też zrobią chociaż jeden pas.
~ papa
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
Co to za koras co tydzien w piatki chalasuje i zaczyna się w ludzi .kolo sklepu miś na kaliskiej??????.
~ adamus258
5 miesięcy temu ocena: 25%  3
Na zdjęciu nie widać, by droga wymagała inwestycji. OK, zgodzę się, że kanalizacja, ale... no właśnie inwestycja za bagatela nie 9 a 11 mln zł...!!!!
~ X-men
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
Na zdjęciu droga z Tomaszewa do Pleszew a. Droga w Korzkwach to tragedia.
~ Mic
5 miesięcy temu ocena: 71%  1
Lepiej by drogę do Kowalewo zrobili, ale pownie nikt z urzędu tam nie mieszka to robić nie trzeba
R E K L A M A
R E K L A M A