Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Pleszew. Blisko 200 osób przybyło na spotkanie z wielkopolskim poetą

› Aktualności 6 miesięcy temu    16.12.2018
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. OHP

Bogusław Graliński, wielkopolski poeta, członek m.in. Polskiego Towarzystwa Artystów, Autorów i Animatorów Kultury PTAAAK, kronikarz i falerysta Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju w Poznaniu gościł w progach Ośrodka Szkoleniowego „Kasyno” w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, gdzie spotkał się z młodzieżą z pleszewskich szkół.

 

Bogusław Graliński przyjechał na zaproszenie pleszewskiej Ligi Obrony Kraju oraz CKiW. Spotkanie było okazją nie tylko do zapoznania się z patriotycznymi utworami gościa, ale i też okazją do zapoznania się z historią 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecia Powstania Wielkopolskiego.

- Dla młodych ludzi spotkanie miało wyjątkowy wydźwięk, bowiem po raz kolejny dostali szansę na poznanie historii wydarzeń sprzed stu lat - tłumaczy Andrzej Woźniak, współorganizator spotkania z ramienia Centrum.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP od początku roku 2018 organizuje wiele imprez i spotkań okolicznościowych dotyczących 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

- Organizując takie spotkania zależy nam przede wszystkim na tym, aby młodzi ludzie znali i pamiętali o tych, którzy przelewali krew za ojczyznę i dzięki temu dzisiaj wszyscy możemy żyć w wolnym kraju - komentuje Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!