Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Brakuje oznakowania, więc rowerzyści mogą zgarnąć mandat!

› Aktualności 4 miesiące temu    4.10.2019
Redakcja
komentarzy 16 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Lenartowice. Mieszkańcy gminy proszą o oficjalne dopuszczenie do ruchu rowerów na ul. Lenartowickiej. Bo choć dziś wiele osób codziennie porusza się tam swoim jednośladem - to teoretycznie robi to… nielegalnie. Brakuje tam bowiem stosowanego oznakowania.

 

W związku z tym stosowną interpelację - w imieniu mieszkańców - złożyła niedawno radna Elżbieta Hyla. Jak zaznacza, ustawienie znaku zwiększy bezpieczeństwo samych rowerzystów, a w szczególności dzieci dojeżdżających do szkół. Będzie też logiczną konsekwencją wcześniejszego oznakowania. - Dopuszczony jest bowiem ruch rowerów na ul. Niesiołowskiego - przypomina radna. Tymczasem przy zjeździe z głównej trasy - właśnie w ulicę Lenartowicką - stosownego oznakowania brakuje. To z kolei powoduje absurdalną sytuację, zgodnie z którą za jazdę w tym miejscu można nawet dostać… mandat. Podczas sesji radni oraz sam burmistrz nie ukrywali zdziwienia. - Sam tą drogą jeżdżę czasami rowerem - przyznawał włodarz Pleszewa.

Trasa należy jednak do powiatu.

Co na to wszystko Zarząd Dróg Powiatowych? Przeczytasz o tym wkrótce w papierowym wydaniu "Życia Pleszewa"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (16)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Obywatel
4 miesiące temu ocena: 83%  16
Nie wiem, czy tylko ja chodzę po Dobrzycy pieszo, czy nikt tego nie widzi, czy nie chce widzieć. Nie widzi tego policja, zarząd dróg, starostwo itp. itd. Po obu stronach ulicy Koźmińskiej robi się elewacje i nie ma tam przejścia dla pieszych, ani z jednej strony, ani z drugiej strony. Osoby z wózkami mają alternatywę jazdy po jezdni. To jest chore!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lenartowiczanin
4 miesiące temu ocena: 100%  15
Oznakowanie tej ścieżki to jedno a drugie to brak odpowiedniego oznakowania na głównej krzyżówce w lenartowicach koło myjni gdzie wielokrotnie dochodzi do wypadków spowodowanych nieustąpieniu pierwszeństwa ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ziomek
4 miesiące temu ocena: 80%  14
to niech jezdza droga a nie chodnikiem !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ S. z pani osiedla
4 miesiące temu ocena: 100%  13
Pani Elżbieta Hyla jak widać, jest radną Rady MiG Pleszew specjalizująca się interpelacjach: nasadzenia drzew na Glinkach, teraz znaki na ścieżce rowerowej, Czekamy na kolejne........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ plich
4 miesiące temu ocena: 100%  12
A ja się pytam - gdzie jest oznakowanie poziome od początku z DK12?? Dlaczego nie ma go a droga została odebrana??? Czegoś brakuje, a w SWIZ jest jasno opisane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwerty
4 miesiące temu ocena: 75%  11
Za to w Pleszewie na Koźmińskiej rowerzyści notorycznie jeżdżą ulicą choć mają do dyspozycji ciąg pieszo-rowerowy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aleks
4 miesiące temu ocena: 100%  10
To są "wymysły" leniwych rowerzystów.Na szczęście policja i sądy rozumieją ten przepis inaczej :-)
~ P
4 miesiące temu ocena: 0%  9
Do Aleks: - Nie mam takiego obowiązku. Nie wystarczy, że będzie dwukierunkowa. Musi być "wyznaczona dla kierunku, w którym rowerzysta jedzie lub zamierza skręcić". I nie chodzi o kierunek w popularnym znaczeniu - chodzi o kierunek ruchu drogowego - w Polsce obowiązuje ruch prawostronny, czyli droga rowerowa musi być po prawej stronie drogi. Owszem, byłby obowiązek, gdyby po prawej stał znak B-9 "Zakaz wjazdu rowerów", ale takiego znaku tam nie ma.
~ Aleks
4 miesiące temu ocena: 89%  8
Do ~P: a to jest "ścieżka" jednokierunkowa? Jeśli nie, to masz obowiązek poruszać się nią zarówno z Kowalewa w stronę Pleszewa jak i odwrotnie !
~ Mojżesz
4 miesiące temu ocena: 20%  7
Przykazanie 11 - Nie kabluj.
~ P
4 miesiące temu ocena: 20%  6
Z Kowalewa w stronę Pleszewa tak, ale jeśli jadę z Pleszewa w stronę Kowalewa to nie mam obowiązku korzystania z tego ciągu.
~ tom
4 miesiące temu ocena: 100%  5
Nie bardzo z tego artykułu rozumiem o co chodzi. Jakie znaki? To rowerzyści potrzebują specjalnego oznakowania, żeby móc "legalnie" poruszać się jakąś drogą? Chyba, że chodzi o drogę dla rowerów: ktoś wybudował, a nie postawił znaków, ale to nie wynika z opublikowanego tekstu. Potrafi ktoś to wytłumaczyć?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawnik
4 miesiące temu ocena: 50%  4
Pani Hyla nam wyjaśni, bo ona zna sprawę. A wy "redakcja" poprzez usuwanie komentarzy obrażacie czytelników jak Neummanz PO , ktory to samo uczynił wobec mieszkańców Tczewa i całej Polski
~ Czytam...
4 miesiące temu ocena: 100%  3
Rozumiem, że nie rozumiesz, bo ja także nie rozumiem. Informację napisała redakcja Życia Pleszewa ...
~ tom
4 miesiące temu ocena: 100%  2
Dzięki za wyjaśnienie. Tylko dlaczego "dziennikarz" nie potrafił tak napisać artykułu, by był on zrozumiały dla wszystkich ...
~ Mieszkaniec
4 miesiące temu ocena: 100%  1
Chodzi o to, że żeby po chodniku, który jest widoczny na zdjęciu, mogli poruszać się rowerzyści. Jeżdżą nim codziennie ale robią to „nielegalnie” bo nie ma znaku, że dopuszcza się ruch rowerowy a taki powinien być. Rowerzyści z wiadomych przyczyn wolą jeździć chodnikiem/ścieżką rowerową niż droga.