Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Pleszew. Dom Kultury po kolejce

› Aktualności ponad rok temu    29.07.2017
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 9 ocen 0 / 0%
A A A
Projekt. Widok od ulicy KolejowejProjekt. Widok od ulicy Kolejowej

Za dwa lata pleszewski dworzec PKP i jego otoczenie zmienią wygląd. To będzie właściwie kulturalne centrum miasta. Do zmodernizowanego budynku przeniesiona zostanie bowiem biblioteka, a w dawnej parowozowni nową siedzibę będzie miał dom kultury.

Przetarg na adaptację budynku dawnego dworca PKP na siedzibę miejskiej biblioteki został już rozstrzygnięty. Przystąpiły do niego cztery przedsiębiorstwa. Niestety – każde z nich zaproponowało kwoty wyższe, od tej, jaką na inwestycję zaplanował samorząd – 3.800.000 zł. Najniższa wynosiła 4.147.999 zł, a najwyższa – 4.877.950 zł. Problem został już jednak rozwiązany. Radni dorzucili co nieco z miejskiej kasy na ten cel. – Chodzi o 165.000 zł – mówi wiceburmistrz Pleszewa, Andrzej Jędruszek.

Projekt nowej biblioteki jest już gotowy. Zakłada gruntowny remont dotychczasowego budynku dworca z dobudowaniem w części dawnej spedycji dodatkowego piętra. Całość elewacji będzie dostosowana do obecnego wyglądu. Początkowo miasto planowało pozyskać na inwestycję dotacje. Gdy się nie udało, samorząd nie zrezygnował z planów. Wyłoży własne środki. Prace rozpoczną się we wrześniu.

Więcej w "Życiu Pleszewa"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ anty
ponad rok temu 9
w pleszewku wszystko się niszy, już kiedyś dawno wyburzono pocztę i postawiono śliczną nową, teraz potraktuje się budynek dworca pkp będzie nowy ładniutki, cały pleszewek będzie ładniutki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
ponad rok temu ocena: 100%  8
Brawo ~Gruby !!! Takich internatów nam potrzeba. Niestety ludzie nie interesują się lokalną polityką a na lokalną prasę nie ma co liczyć . Czy w Pleszewie macie już też jak w Jarocinie dwóch płatnych członków powiatu ??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xyz
ponad rok temu ocena: 100%  7
Będzie nowy Dom Kultury, świetnie, ale kto będzie tym zarządzał? No bo chyba to jest większym problemem aniżeli lokal! No i dlaczego nie inwestuje się w DOM parafialny? Tam są naturalne warunki, wspaniała sala, tradycje, akustyka itp
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kilka osób zakochanych w Pleszewie
ponad rok temu ocena: 100%  6
Słuszna racja ! Dom Parafialny wybudowany był z myślą, żeby służył społeczności Pleszewa. Chwała za to ks. Kazimierzowi Niesiołowskiemu, z którego inicjatywy ten dom Pleszewianie wybudowali. Jest bardzo źle, że i ten dom stoi "pusty" i "butwieje". Za parę lat stanie się z nim to samo co z domem po byłym starostwie przy ul. Poznańskiej. Inicjatywa jego zagospodarowania powinna wyjść od administracji kościelnej a władza powinna ją podjąć. W końcu dla dobra społeczności Pleszewa idzie się dogadać. Zatem wzywam administrację Kościoła i władze miasta do rozpoczęcia rozmów w celu przywrócenia tego domu do użyteczności publicznej w pełnym zakresie. Obie strony w interesie Pleszewian na pewno mogą i muszą się dogadać. Poza tym plusem jest przylegający do niego Ogródek Jordanowski...
~ Janek
ponad rok temu 5
Za 2 miliony to raczej kilkupiętrowego bloku się teraz nie wybuduje, nowy blok na Maliniu kosztował 4151000,10 zł.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
ponad rok temu 4
Za 2 miliony to raczej kilkupiętrowego bloku się teraz nie wybuduje, nowy blok na Maliniu kosztował 4151000,10 zł.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ UEniak
ponad rok temu ocena: 75%  3
Czyżby znowu źe napisano wniosek o dotacje z funduszy europejskich i dlatego dotacji nie przyznano ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gruby
ponad rok temu ocena: 100%  2
Witajcie 4.147.999,-netto to ponad 5.100.000,- brutto za taką kwotę prywatny inwestor wybuduje porównywalny całkowicie nowy budynek większy niż ten stary dworzec lub prawie 20 nowych domów. Pieniądze z kasy miasta to pieniądze mieszkańców z wpłaconych podatków i opłat. Czy ktoś wreszcie w tym mieście zacznie szanować pieniądze mieszkańców?Jeżeli budowa kilkupiętrowego bloku kosztuje trochę ponad 2miliony złotych to jak się ma kwota ponad 5 milionów za remont czy wy pleszewiacy długo chcecie na to pozwalać? Nowy Dom kultury to podobny przykład. Oczywiście sam pomysł przeniesienia biblioteki i domu kultury jest BDB ale chodzi o kwoty. Ciężko i uczciwie zapracowane pieniądze wydaje się z rozwagą i szacunkiem to nasze pieniądze mieszkańców. Dobry gospodarz dbałby o to żeby jego mieszkańcy mogli się uśmiechać na ulicy - stworzyć dobre warunki dla pracodawców po to aby pracownicy mogli lepiej zarobić, życie w mieście było by nie drogie i spokojne. Czy tak jest odpowiedzcie w komentarzach?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Figo Fago
ponad rok temu ocena: 100%  1
Gruby - komentarzem trafiłeś w 10". Brawo !