Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Pleszew. Famot zainwestował w najnowsze technologie [ZDJĘCIA]

› Aktualności 7 miesięcy temu    8.10.2018
Redakcja
komentarzy 18 ocen 3 / 67%
A A A

Pleszewski Famot zakończył pierwszy etap potężnej inwestycji związanej z budową cyfrowej fabryki. Wkrótce gotowe będą też nowe hale montażowe. Inwestycje - za ponad 60 mln euro - sprawiły, że firma stała się jednym z największych producentów obrabiarek w Europie. Do roku 2020 powierzchnia zakładu w Pleszewie wzrośnie aż o 20 tys. m².

 

R E K L A M A

Nowe hale montażu, nowy obszar produkcji wrzecion, nowe rozwiązania logistyczne i - przede wszystkim - pierwsza cyfrowa fabryka. Famot - będący jednym z największych zakładów międzynarodowego koncernu DMG MORI, zakończył pierwszy etap rozbudowy swojego zakładu w Pleszewie. Koszt to - bagatela - 60 milionów euro.

W poniedziałek - 8 października - odbylo się oficjalne zakończenie I etapu inwestycji pleszewskiego Famotu. Wstęgę uroczyście przecięli przedstawiciele władz zakładu oraz koncernu DMG Mori - wspólnie z ambasadorem Japonii w Polsce oraz zastępcą konsula generalnego Niemiec.

- Inwestycje w Pleszewie w całości zostały przeprowadzone dzięki pieniądzom, które tu najpierw zarobiliśmy. Najpierw zarobiliśmy - a teraz inwestujemy - komentuje z dumą Zbigniew Nadstawski, prezes zarządu Famotu. 

Plany - jak zapowiadają władze firmy - są znacznie poważniejsze. Czy kolejne inwestycje grupy DMG MORI również mogą być przeprowadzane właśnie w Pleszewie? Czy możliwe jest zwiększenie zatrudnienia w Pleszewie?

PRZECZYTASZ O TYM W PAPIEROWYM WYDANIU PAPIEROWYM "ŻYCIA PLESZEWA"

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (18)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
  ~ FAMO
  7 miesięcy temu ocena: 100%  18
  Hura ! Nakarmiono najemników pizzą, frytkami i drożdżówką i - DO ROBOTY.
  ~ *# Z
  7 miesięcy temu ocena: 100%  17
  Musze przyznać, że pojadłem, a zjadłem za dwóch, bo kumpel zrezygnował. Następne wielkie żarcie w 2020 r. Może dożyję.
  ~ Pleszewianka
  7 miesięcy temu ocena: 100%  16
  Famot to obóz dla robili pracownik znaczy tyle co nic można było się przekonać na tych uroczystościach tam przysłowiowe ośmiorniczki a dla roboli pizza i drożdżówki no zapomniałam frytki ale wyżerka sprawdzić można na festynie w niedzíele kadra kierownicza też może popisać się jak to "fajnie traktują" pracowników
  ~ XYZzzzzz
  7 miesięcy temu ocena: 100%  15
  Ok ok ile osob dodatkowo dostanie prace w FAMOcie..to jest wazne.Ja wiem, ze w srodku to wcale nie jest super,ja wiem,ze saniesnaski i ludzie narzekaja na ta prace , ja wiem, ze jesli mam 35 czy 40 lat i nie skonczylem technikum mechanicznego to i tak takiej osoby tam nie zatrudnia bo maja duze wymagania i oczekiwania ale taka prace w famocie mozna potraktowac jako NAUKE, pracujesz 1 rok i niezaleznie od tego po tym czasie zwlaniasz sie i biora cie z pocalowaniem reki w Poznaniu, Wroclawiu, Warszawie i innych miastach gdzie zarabia sie od 4 tys netto...
  ~ yyy
  7 miesięcy temu ocena: 100%  14
  Sukces za sukcesem, a o podwyżkach brak wiadomości. Panie prezesie, czym chce Pan zachęcić ludzi do pracy? Prestiżem?
  R E K L A M A
  ~ portier
  7 miesięcy temu ocena: 67%  13
  No przecież zarabiacie 5370 zł/m - napisał "obrabiarki" /patrz komentarz na końcu/
  ~ suport
  7 miesięcy temu ocena: 100%  12
  Pytanie redaktora: Większa produkcja i wyższa sprzedaż wymagają wzrostu zatrudnienia w Państwa firmie? Odpowiada Pan Nadstawski: Oczywiście. Równocześnie wzrost zatrudnienia nie jest naszym głównym celem. Jesteśmy przekonani, że cyfryzacja i automatyzacja procesów produkcyjnych pozwoli na zwiększenie produktywności i ograniczenie wzrostu zatrudnienia. Naszym głównym celem jest poprawa warunków pracy dla osób już zatrudnionych. Cytat pochodzi z tej strony: https://staleo.pl/z-kraju-i-ze... - Czyli nie wzrost zatrudnienia tylko odwrotnie.
  ~ PPL
  7 miesięcy temu ocena: 100%  11
  jest to oczywiste co napisałeś, ponieważ celem każdej firmy jest maksymalny zysk dla jej właściciela a nie zatrudnianie pracowników. Co do zatrudniania pracowników tego typu firmy co Famot mają dużo firm tzw. kooperantów i tu jest pole do popisu dla np. burmistrza czy starosty. Warto przekonać Famot by tych firm z naszej gminy,powiatu była jak najwięcej.
  ~ wsk
  7 miesięcy temu ocena: 100%  10
  Famot klamot.Jak widzę kto tam pracuje to od razu widzę tam wysoki poziom inteligencji.
  ~ olo
  7 miesięcy temu ocena: 100%  9
  Taka wielka firma, a śmiesznych kilku tysięcy nie potrafi zasponsorować dla koszykówki czy nożnej...
  ~ Asia
  7 miesięcy temu ocena: 100%  8
  Czy udało się na imprezie "dogadać" z obecnym burmistrzem sprzedaż terenów PK za symboliczną kwotę?
  ~ Andrew
  7 miesięcy temu ocena: 100%  7
  Po jakiego diabła te zdjęcia ? Kogo to obchodzi ? To ich /Famotu/ prywatna impreza. Na Rynku w dniu 6.10.2018 postawili płot i ustawili ochronę,żeby jakiś Pleszewianin nie wszedł do namiotu .Makabra.
  ~ #omg
  7 miesięcy temu ocena: 100%  6
  OMG. Nadmuchane towarzystwo...
  ~ ....
  7 miesięcy temu ocena: 92%  5
  Podziękowania od prezesa dla pracowników ktorych tam w ogóle nie było bo zaiwaniali żeby przypadkiem jakiejś kary nie dostać. Ot cała motywacja. I troska o ludzi.
  ~ Pleszewianin
  7 miesięcy temu ocena: 90%  4
  Dzisiejszy FAMOT to firma absolutnie nie integrująca się w miastem, Nigdy nie uczestniczy w imprezach organizowanych przez miasto nie mówiąc o ewent. sponsorowaniu jak to czynią inne firmy pleszewskie. Żyjje tylko dla siebie, Społeczność miasta ją nie obchodzi. Liczy się tylko polski robol, który z którego można wycisnąć nawet szpik kostny.
  ~ xxx
  7 miesięcy temu ocena: 75%  3
  Musisz iść do roboty do Tekni lub topiciela aluminium w Gołuchowie byś docenił co masz
  ~ obrabiarki
  7 miesięcy temu ocena: 8%  2
  Jestem dumny, że tam pracuję......jedynie do 5,370 zł mogliby coś dorzucić, co by 6 było
  ~ Żona
  7 miesięcy temu ocena: 100%  1
  No ty napewno jesteś dumny a gdzie pracujesz na na obróbce a może na szlifierni nie na montażu, na pewno niech zgodne mistrz. Wiem ile zarabia mój mąż i do tej kwoty to mu brakuje tyle co inteligencji temu co to napisał a zapraszam rodziny na piknik w niedzielę dla prezesa i zarządu rarytasy ośmiorniczki a dla robili drożdżówki i frytki no zapomniałam pizza niech się cieszą że o nich ktoś pamięta
  R E K L A M A
  R E K L A M A