Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Jedna z ostatnich sal w gminie została wyremontowana

› Aktualności 4 miesiące temu    11.09.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. urzędu

Gmina Pleszew. Rokutów. Nowy dach, okna, drzwi, ściany, posadzki, instalacje i cały teren wokół - tak prezentuje się odnowiona sala wiejska w Rokutowie. Inwestycja kosztowała w sumie 743 tys. zł.

 

Prace remontowe trwały kilka miesięcy. Całość kosztowała 743 tys. zł, z czego 450 tys. zł pochodziło z unijnej dotacji w ramach PROW 2014-2020. - Sala wiejska w Rokutowie jest jedną z ostatnich w gminie Pleszew, która przechodziła gruntowny remont - przyznaje burmistrz Arkadiusz Ptak.

Co się konkretnie zmieniło? Można rzec - niemal wszystko. Budynek przeszedł gruntowną termomodernizację – ocieplono ściany, wymieniono dach oraz okna i drzwi. Wewnątrz wykonane zostały z kolei nowe ścianki działowe, podwieszane sufity i posadzki.

- Są także nowe instalacje: elektryczna, sanitarna, grzewcza, wentylacyjna i wodociągowa. Ciekawostką jest zastosowanie innowacyjnej instalacji grzewczej zasilanej z rewersyjnej pompy ciepła, która umożliwia ogrzewanie i aktywne chłodzenie jednym urządzeniem. W porze zimowej pompa ciepła pracuje jako efektywne urządzenie grzewcze pobierające energię z dolnego źródła ciepła, ale dzięki odwróceniu procesu pompa ciepła staje się agregatem chłodniczym - komentuje rzecznik urzędu Anna Bogacz.

Warto dodać, że zagospodarowany został także teren przy budynku sali. Wykonano dojścia i schody zewnętrzne oraz nowe miejsca postojowe. Wykonawcą robót była firma ST INVEST Agnieszka Troińska z Wilkowyi.

- Od wielu lat systematycznie odnawiamy budynki korzystając z pieniędzy zewnętrznych. Są to miejsca, gdzie integrują się mieszkańcy, gdzie odbywa się wiele przedsięwzięć i ważnych spotkań - podsumowuje inwestycję burmistrz Arkadiusz Ptak.

- Najważniejsze, żeby sala była wypełniona treścią - zaznaczał z kolei już wcześniej na łamach „Życia Pleszewa” sołtys Rokutowa, Grzegorz Szwedek. - A to już się w Rokutowie dzieje, gdzie prężnie działają organizacje. Wprowadziliśmy cykliczne imprezy - sylwester, walentynki, dzień kobiet, andrzejki. Mamy także od 8 lat dzień dziecka, podczas którego dzieci mają wszystko za darmo. Bardzo dobrze wygląda współpraca z KGW czy OSP - wyliczał sołtys wsi.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!