Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKRAFT-BOX
R E K L A M A

Pleszew. Kontrowersje wokół wyboru wariantów drogi S-11

› Aktualności 9 miesięcy temu    10.07.2018
Redakcja
komentarzy 68 ocen 5 / 100%
A A A
Tematu budowy drogi S-11 niemal co tydzień poruszany jest na łamach Tematu budowy drogi S-11 niemal co tydzień poruszany jest na łamach "Życia Pleszewa"

Gmina Pleszew. Nie milkną echa związane z budową drogi S-11. Wielu mieszkańców zdecydowanie sprzeciwia się wariantom korytarzy, które pozytywnie zaopiniowały władze miasta. Ludzie wprost apelują o spotkania i wnoszą o zmiany przebiegu trasy. - Rozmawiajmy, póki jest czas! Bo później pozostanie chyba tylko przykuć się do drzewa - komentują „Życiu Pleszewa”.

 

R E K L A M A

Po naszym ostatnim artykule w papierowym wydaniu "Życia Pleszewa", w którym opisaliśmy za jakimi wariantami korytarzy drogi S-11 przebiegającymi przez gminę Pleszew opowiedziały się władze miasta, rozdzwoniły się telefony. Mieszkańcy - i to z różnych wsi - nie kryli oburzenia.

- Dlaczego miasto stoi uparcie za wariantami „A” i „C”, chociaż w praktyce oznacza to ogromne koszty społeczne dla mieszkańców, ale także może wpłynąć negatywnie na rozwój całej gminy? - komentowała m.in. jedna z Czytelniczek z Zielonej Łąki.

Rozgoryczenia nie ukrywają też m.in. mieszkańcy Kowalewa. 2 lipca do urzędu trafiło pismo, podpisane przez 262 osoby, w którym sprzeciwiają się zdecydowanie wariantom „A” i „C”. W tej sprawie na wsi ma zostać zorganizowane w najbliższy czwartek o godz. 18.00 specjalne spotkanie.

WIĘCEJ O SPRAWIE PRZECZYTASZ W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA" 

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (68)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ja
9 miesięcy temu ocena: 100%  68
W Kowalewie odbyło się wczoraj spotkanie w sprawie S11. Ludzie są przeciwni forsowanemu przez miasto wariantowi A i C. Opowiadają się za wariantem B. Napiszcie coś o tym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ geogr
9 miesięcy temu ocena: 65%  67
Ale różnica wynosi 1 wiadukt kolejowy a nie 2. Ten który w wariancie A/C trzeba będzie wybudować nad bocznicą do Pleszewa też będzie miał taka samą szerokość i wysokość jak nad lk 272. A to z tej racji, że powstanie również nad droga powiatową i będzie musiał być tak samo duży. Dla porównania zobacz sobie na wiadukt przy obecnej obwodnicy Pleszewa (nad ul. 70 Pułku Piechoty). Reasumując te koszty wcale tak drastycznie nie będą się różniły ja sugerujesz, a ze względu na lokalizacje wariant B może być bardziej opłacalny środowiskowo i ekonomicznie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ no no
9 miesięcy temu ocena: 25%  66
czy większy jest koszt wyburzenia 20 domów czy wybudowanie 2 wiaduktów kolejowych - odpowiedzcie sobie sami krzykacze :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamus258
9 miesięcy temu ocena: 60%  65
Najlepszy i najgorszy wariant - wybierzmy po połowie. A tak serio - czytam te bzdury, że Pleszew to taki, że owaki... trele morele... Jak komuś się miasto nie podoba niech się wyniesie - a że tylko pierniczy to znaczy, że coś go tu trzyma jednak... Wariant między Kowalewem a Pleszewem jest pomysłowy i optymalny. Nie trzeba niczego wyburzać, a korytarz w tym miejscy znany jest od wczesnych lat 80. Chyba że plany są takie, ażeby Kowalew zniknął na poczet wchłonięcia go przez Pleszew - wówczas Pleszew by się znacząco rozrósł i może dziwne byłoby gdyby S11 szło przez miasto.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kmk
9 miesięcy temu ocena: 50%  64
W Warszawie S8 idzie przez miasto i nie ma z tym problemu :) A Kowalew zostanie wchłonięty nie prędzej jak za kilkadziesiąt (50+) lat. Jeszcze się nie zrasta z Pleszewem jak np. Marszew, który już chyba kiedyś przymierzali do włączenia.
R E K L A M A
~ ja
9 miesięcy temu ocena: 25%  63
No widzisz, potrafisz wyciągnąć logiczne wnioski. Kowalew miał być kiedyś przyłączony do Pleszewa i pewnie kiedyś sie tak stanie a wtedy eska w środku będzie bardzo dziwna.
~ pit ...errr
9 miesięcy temu ocena: 78%  62
BAZANTY plesiewskie - pamiętajcie dzieki prusakom nie jestescie dzis mikro-miescina, jak CHOCZ ..... kolej do was nie dotarła bo : BO PLESZEWSCY MIESZCZANIE BALI SIE ZE KURY IM JAJA PRZESTANA NIESC ...patrz info w przedwojennym oredowniku pleszewskim .... A DZIS NIECH WAŻNIEJSZE DROGI OMIJAJĄ TĄ MIEŚCINE . . BO TAM NADAL - moskal -bolszewik na piedestałach stroi ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Odprysk
9 miesięcy temu ocena: 67%  61
Koziarki zawsze były w tyle ! Najpierw była Calisia a zaraz potem Pleszew i to Pleszewianie założyli Jarocin bo po 20-tu kilometrach musieli sobie gdzieś odpocząć w drodze do Poznania.Więc koziarku nie pław się w dumie bo istniejesz dzięki Pleszewowi ! Jarocin to była bida z nędzą ,gdzie koza była jedyną podporą budżetu domowego i jedyna żywicielką czasami ! Stąd K O Z I A R K I jarocińskie ! Baby z Koziarkowa były tak nędzne i wychudzone,że kozy mogły całować między rogi albo z drugiej strony pod ogon. I tyle historii bez obrazy.
~ do blubry
9 miesięcy temu ocena: 25%  60
do blubry .. blubry ..czyli gwara poznanska .. i twoja zarozumialosc i ,,braki" tez typowo poznańskie ... a jesli juz bym mial wybierac miedzy plesiewo a jarocinem -- to zdecydowanie jarocin ... i daj juz tym jarociniakom spokojjj --- bo wyjawniasz tylko swoje kompleksy ...
~ Blubry
9 miesięcy temu ocena: 67%  59
--- hej bazancie ..gdybym byl jarocinski -to tez bym bazantem byl -- uzupelnienie luk w edukacji - by przydalo sie ...TOBIE BAZANCIE ...--- koniec c y t a t u ! KOZIARKAMI ZAWSZE JAROCINIAN ZWANO A KOZIARKOWO to JAROCIN ! TAK PRAWILI NAJSTARSI PLESZEWIANIE JUŻ PRZED I WOJNĄ ŚWIATOWĄ ! Bażantami byliśmy MY Pleszewianie ! Edukacje to sobie ty przypomnij , koziarku jeden !
~ do bazanta
9 miesięcy temu ocena: 0%  58
hej bazancie ..gdybym byl jarocinski -to tez bym bazantem byl -- uzupelnienie luk w edukacji - by przydalo sie ...TOBIE BAZANCIE ...
~ Bażant
9 miesięcy temu ocena: 50%  57
Drogi k o z i a r k u jarociński - mimo wszystko masz rację ! Gnijący liberalizm lewicowy tak smrodzi w naszym grajdole ,że rynsztoki przy tym bledną ! Jedynie wyziewy z oczyszczalni mogą tym lewicowym odchodom dorównać ! Prym w smrodzeniu wiedzie tutejszy weterynarski oszust , który z drugiego rzędu próbuje sterować najbliższymi wyborami i politykę starych "porządków" podtrzymuje układzikami z kliką i w klice.Ale przyjdzie kryska na matyska i nowa miotła zafunduje mu dłuższy " odpoczynek ".I na koniec przysłowie ,które bardzo pasuje do ciebie bo " gdyby kózka nie skakała to by w de nie dostała " ! Pa koziarku !
~ Xd
9 miesięcy temu ocena: 67%  56
Dokladnie plesiew to dziura.Te bajki ze jak bedzie S11 to zaraz beda inwestycje itd. Powstana moejsca pracy itd.
~ ~ pit ...errr 2
9 miesięcy temu ocena: 50%  55
a moze tylko stoi ...
~ s11
9 miesięcy temu ocena: 25%  54
Taczanów, Lubomierz, Sowina Błotna i reszta wsi ma już ponad 2000 podpisów przeciw wariantowi B i zbieramy dalej i co wy na to krzykacze?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ geogr
9 miesięcy temu ocena: 50%  53
No ale to o czym ja piszę to nawet na tej mapie bardzo wyraźnie widać. To osiedle przecież nie zmniejszyło sie, jeśli już to mogły powstać dodatkowe domy. A przecież jest ich tam ponad 100. Nawet jeśli część z nich przetrwa to słabe sąsiedztwo im Ratusz szykuje.
~ es11
9 miesięcy temu ocena: 50%  52
A skąd wiadomo, że mapy są aktualne? Bo z tego co widzę to chyba nie są, więc tak jak pisałem wcześniej, nie oceniajcie w którym wariancie więcej trzeba zburzyć domów bo tego nikt nie wie dopóki nie poda oficjalnie jakiś liczb. A co można odczytać z mapy która jest nieaktualna i na dodatek w niskiej rozdzielczości bo jakiejś w wysokiej to nie udało mi się znaleźć. Ocenić możemy gdyby podali mapę z lotu ptaka w bardzo wysokiej rozdzielczości, to może by się coś odczytało.
~ geogr
9 miesięcy temu ocena: 33%  51
Gdy przypatrzysz się uważnie mapce przebiegu tych wariantów to zobaczysz w którym jest więcej wyburzeń. Spójrz sobie na przykład na Kowalew, tam wariant A/C idzie przez środek osiedla. Dokładnie przez środek, nie bokiem ale centralnie, potem zabiera Kraft-BoX, jeszcze szklarnie i idzie pod oknami ludzi z Baranówka. To wszystko na mapie widać i można wnioski sobie wyciągnąć.
~ es11
9 miesięcy temu ocena: 50%  50
Napisze tylko tyle. By móc oceniać gdzie jakie będą koszty (chodzi mi tu głównie o ilość domów) trzeba mieć jakieś konkrety. Pisanie, że w B jest mniej wyburzeń to jak jasnowidzenie. Byłeś? Widziałeś? Wszedłeś każdemu do domu by wycenić jego wartość? Wiesz gdzie to konkretnie pójdzie? Jeśli tak to gratuluję i radzę tym ludziom zmienić branżę jako rzeczoznawca połączony z jasnowidzeniem. Bo nie widzieć a pisać bądź mówić to już przecież cud! No chyba, że interesujecie się tym bardziej niż miasto i jedyną rzeczą jaka robicie w ciągu dnia jest wycena wariantów. Ups! Chyba wydałem Panią od Zieleni.
~ geogr
9 miesięcy temu ocena: 60%  49
Czyli wg Pan "nie krzykacza" bez sensu jest zbieranie podpisów przeciw wariantowi B lub przeciw wariantowi A i C bo i tak ratusz zasugeruje jedyny właściwy kierunek działania i los ludzi, którzy tam mieszkają będzie w rekach urzędników?
~ nie krzykacz
9 miesięcy temu ocena: 25%  48
Pan geogr widocznie mieszka w korytarzu A i C, skoro nie może zgodzić się z decyzją miasta. A kto miał ostatnie zdanie? Pan "krzykacz" czy UMiG. Bo chyba GDDKiA biorąc pod uwagę sugestie "kowalskiego" i UMiGu, na pewno pod uwagę w pierwszej kolejności weźmie sugestie miasta a nie Kowalskiego który pewnie do końca nie wie w jakich miejscach ta eska ma iść bo nigdy na tych terenach nie był a ratusz zna gminę jak własną kieszeń.
~ geogr
9 miesięcy temu ocena: 63%  47
Ne liczymy tylko pieniędzmi ale i kosztami społecznymi. A ponadto różnica w wiaduktach nie wynosi jednak 2 a 1. Bo nie można zapomnieć, że w wariancie A/C będzie trzeba wybudować również wiadukt nad bocznicą do Pleszewa. I nie da się tego przeskoczyć. A te 100 mln to dla mnie taki chwyt marketingowy pana architekta aby przekonać do swojej wersji wydarzeń :-) Tak więc wersja B, przy wykupie tańszych gruntów, mniejszej ilości domów do wyburzenia i oczywiście analogicznie mniejszych kosztach społecznych nie powinna być droższa.
~ Maestro
9 miesięcy temu ocena: 25%  46
No nie wiem czy bardziej sie opłaca budować wiadukty nad torami ktorych koszt to 100 milionów jak powiedziane było w reportażu,a koszt jednej zabudowanej działki to 500 tyś jak pan pisze.To tych domów trzeba by wyburzyc 200 by zrównać te koszty ,wiec co sie bardziej oplaca.A szklarnie można bez problemu rozebrać to zostaja plac lesniewskiego kraft box i resztka kusia bo polowa aut stoi juz w krzywosadowie.
~ geogr
9 miesięcy temu ocena: 50%  45
To ja nie rozumiem po co kupować działki na której nie chce się wybudować? Oczywiście, że UMiG strzelił sobie w kolano. I powiem więcej - nam obywatelom strzelił jeszcze bardziej bo teraz trzeba będzie wykupić działki które są warte 10 razy tyle. One miały sobie spokojnie leżeć odłogiem i czekać na wybudowanie eski. Byłyby dużo tańsze w wykupie. A teraz jako działki zabudowane domami są warte przynajmniej 500 000 za jedną. A takich działek jest bardzo dużo. To dlaczego teraz my wszyscy mamy za to płacić. To ja naprawdę wolę, żeby ta eska szła przez Taczanów i Fabianów bo tam są tańsze działki w wykupie. I przede wszystkim nie ma tylu domów do wyburzenia. Pewnie są jakieś, ale nie w tej ilości co w Foluszu, Zielonej Łące, Nowej Wsi i Kowalewie. Już o szklarniach i przedsiębiorstwach w Kowalewie nie wspominam. Tam to dopiero będą koszty. I nawet te dwa wiaduktu bardziej opłaca się postawić niż te wszystkie domy i firmy burzyć.
~ es11
9 miesięcy temu ocena: 43%  44
Czyli wychodzi na to, że UMiG sam sobie zaszkodził wydając te pozwolenia? Bo mnie się wydaje, że wydał je by im ziemia odłogiem nie leżała tyle lat jak mogli na tym zarobić. Kupując tam działkę i wiedząc że pójdzie eska, pomimo pozytywnej decyzji nigdy bym się tam nie wybudował mimo, że zachęcała cena i bliskość miasta. Ja nie mam pojęcia kto ma działki w A i C ale na pewno nie jest to ktoś z urzędu czy starostwa i ich rodziny. Wiem tylko kto z starostwa ma działkę w B, więc czy starostwo jest za B też bym powątpiewał.
~ geogr
9 miesięcy temu ocena: 56%  43
Nie, to nie jest tak jak piszesz. Gdyby miasto nie pozwoliło (czytaj: nie wydało decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu - wzizt) w tym miejscu budować domów to i starostwo nie mogłoby wydać pozwolenia. A jeśli miasto pozwoliło to Starostwo musiało wydać pozwolenie. Tylko niech teraz miasto nie płacze, że ktoś im się w pasie wybudował, bo sami na to pozwolili. A, że Starostwo uważa, że wariant B jest lepszy to chwała im za to. Przynajmniej tam ktoś myśli logicznie i analitycznie patrząc na przyszłość a nie tylko na to jak Pleszew wygląda teraz. PS: takie pytanie: kto ma działki w korytarzu A/C?
~ es11
9 miesięcy temu ocena: 20%  42
Decyzje jako tako i tak wydaje Starostwo, więc zapewne było tak jak wcześniej pisałem. Starostwo wydało decyzję z polecenia UMiGu bądź nie bo po co przez tyle lat miała ziemia leżeć odłogiem skoro można było na tym zarobić przez podatki itp. UMiG poprze A i C, Starostwo poprze B za krzywdy i wyjdą na "zero". Tylko Zielona Łąka może czuć się pokrzywdzona ale kto tam będzie na to uwagę zwracał.
~ geogr
9 miesięcy temu ocena: 56%  41
Widzę tu małą manipulację ale ok, wyjaśnię. Pozwolenie istotnie wydaje Starostwo. Ale... i tu zaczyna się robić mniej miło. Wydaje je albo na podstawie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego które jest dziełem radnych miejskich (czytaj Ratusza) albo na podstawie decyzji o warunkach zabudowy wydanej przez Burmistrza (jeśli dla danego obszaru nie został uchwalony MPZP). Starostwo więc jest tutaj jedynie organem kontrolnym a nie stanowiącym. Decyzje o zabudowie tak w jednym jak i w drugim scenariuszu musiały więc zapadać w RATUSZU !!!
~ es11
9 miesięcy temu ocena: 43%  40
Decyzje na budowę wydaje Starostwo Powiatowe. A chyba poniżej ktoś pisał, ze Starostwo jest raczej za wariantem B. Tak, jest za wariantem B bo chyba wydając decyzje popełniło wielki błąd z którego chce się teraz umyć. Nie wiem czy popierając wariant B chcą w ten sposób "przeprosić" mieszkańców Zielonej Łąki za wydane pozwolenia. A UMiG cieszył się, że jak ludzię się pobudowali to będą płacić podatki, nie wnikali raczej w to, żę za kilka lat mogą te domy zniknąć. Zawsze lepiej jest mieć pieniądze niż patrzeć jak przez te kilkanaście lat jest zielona łąka na Zielonej Łące.
~ geogr
9 miesięcy temu ocena: 67%  39
Wiedzieli czy nie wiedzieli, że ma tam eska iść to nieistotne. Pytanie jest inne: kto im wydał pozwolenie na budowę w miejscu gdzie była zaplanowana eska? Sami z siebie nie mogli się wybudować, jakiś organ to musiał zatwierdzić. Musiały powstać ulice dojazdowe. Podciągnięto wodę, kanalizację i inne media. Pobierane były i są podatki od nieruchomości. Ktoś z ratusza musiał zgodzić się na zlokalizowanie tam osiedli ludzkich. To chyba jednak miasto ma korzyść z tego, że Ci ludzie tam się wybudowali i mieszkają. I miasto musiało na to pozwolić, że ten pas był zabudowywany. Wiec dlaczego teraz mówi się, że tam jest rezerwa, jak faktycznie jej nie ma?
~ es11
9 miesięcy temu ocena: 38%  38
Pobudowali się na Zielonej Łące bo ziemie blisko miasta były w takiej samej cenie co w Taczanowie. Cieszą się z tego tylko Ci którzy tą ziemię wtedy sprzedali a dobrze nazwani "krzykacze" chcą teraz za wszelką cenę plany kilkunastoletnie odsunąć od realizacji tylko dlatego, że mając świadomość o esce mimo to pobudowali się na tym terenie. A Taczanów zostawcie w spokoju. Nie potrzebny tam węzeł bo las mają pod nosem a pałac z tego co mi wiadomo kupiła niedawno jakaś spółka i na tym terenie już coś zaczyna się dziać w kwestii odnowy go.
~ geogr
9 miesięcy temu ocena: 55%  37
To trzeba eskę z 30 000 pojazdów poprowadzić w korytarzu A lub C, blisko miasto, to będzie jeszcze bardziej zanieczyszczone. A nowych domów to więcej powstało na Foluszu, w Zielonej Łące czy w Marszewie niż w Taczanowie. Taczanów powinien się cieszyć, ze będzie miał blisko węzeł bo przynajmniej więcej ludzi będzie miało szybki dojazd do lasu i do pałacu jeśli go kiedyś odnowią. Może sie wtedy bardziej rozwinie. I wtedy rzeczywiście będzie miał więcej mieszkańców.
~ es11
9 miesięcy temu ocena: 33%  36
Uciekają też i z Pleszewa które jest przecież tak zanieczyszczone, więc możliwe, że to co piszą to prawda o ilości mieszkańców. Taczanów to nie tylko mieszkańcy bloków, wieś ta rozciąga się w stronę szkoły aż na Karmin czy Sowinę, Lubomierz tak samo jest jeszcze w stronę Sowiny. Więc "who know".
~ geogr.
9 miesięcy temu ocena: 50%  35
Mocno mi się wydaj, że liczba 2000 jest bardzo przesadzona. Tam poprostu tylu ludzi nie ma. Prawda, ludzie uciekają na wieś ale w okolicach Poznania, Wrocławia. A to jest Pleszew, tam powstaje kilka domków i ta liczba mieszkańców aż tak drastycznie ne wzrasta. Ktoś strzelił 2000 a Ty w to wierzysz. Ja nie.
~ es11
9 miesięcy temu ocena: 33%  34
Ale skąd wiesz, że jest nierealna? Dla mnie bazowanie na danych z 2011 roku jest abstrakcją. Skoro tyle podpisów zebrali to tylu musi być mieszkańców, a jak widać chyba nawet u wszystkich nie byli. Ludzie w dzisiejszych czasach "uciekają na wieś" więc mogę tylko gdybać że dane z 2011 są mocno nieprawdziwe.
~ geogr
9 miesięcy temu ocena: 44%  33
Nie napisałem, że ktoś kseruje tylko, że ta liczba jest nierealna w stosunku do ilości osób, które zamieszkują to terytorium. Taki był sens tej wypowiedzi. Może niepotrzebnie użyłem słowa kserować ale chodziło o to, że po odjęciu niepełnoletnich i tych co nie podpiszą to poprostu nie wychodzi. A żeby wyszło to trzeba by skserować. A nie że ktoś kseruje. Tylko o to chodziło.
~ es11
9 miesięcy temu ocena: 14%  32
Możesz nawet mnożyć razy 10. Dla mnie głupotą jest podawać dane z 2011 i wypisywać, że ktoś kseruje podpisy. Radzę najpierw się upewnić w odpowiedniej instytucji ilu jest mieszkańców a potem osądzać ich o kserowanie podpisów. Ja nie znam tej liczby więc nie mogę narzucać ile razy macie sobie mnożyć dane z 2011.
~ geogr
9 miesięcy temu ocena: 33%  31
To od 2011 nastąpił dynamiczny wzrost liczby ludności w tych miejscowościach? Mam to pomnożyć razy 2? A może 3? Nie za mało? Ciekawe bo wszędzie jest spadek hmmmmm
~ es11
9 miesięcy temu ocena: 22%  30
~geogr. łatwo "wygooglować" ale trudniej czytać ze zrozumieniem, że dane są z 2011 roku!
~ geogr.
9 miesięcy temu ocena: 50%  29
Taczanów II - 1041 mieszkańców, Taczanów I - 101 mieszkańców, Lubomierz - 161 mieszkańców, Sowina Błotna - 361 mieszkańców, Sowina - 249 mieszkańców. Przy optymistycznym wariancie, że wszyscy by podpisali to daje 1913. Ale pamiętajmy, że część nie podpisze a część to dzieci i młodzież do 18 roku życia i nie mogą takich rzeczy podpisywać. Więc jeśli nie kserujecie podpisów to 2000 nie wychodzi ;-) Pozdr.
~ ja
9 miesięcy temu ocena: 25%  28
Hola hola a u nas nie byliście? (chodzi mi o domy od tzw. krzyża do szkoły) Ja chętnie też to podpiszę.
~ s11
9 miesięcy temu ocena: 55%  27
Ja mam jedno proste pytanie - czy mieszkańcy Zielonej Łąki kupując tanie bądź też drogie działki wiedzieli, że ma tamtędy iść trasa szybkiego ruchu czy nie? Bo ja jako mieszkaniec okolicy wiem od ponad 20 lat, że trasa ta jest planowana, ba jest nawet wytyczony pas szerokości 50m tej drogi, wystarczy popytać na Foluszu starszych mieszkańców to wam powiedzą kiedy wytyczali ten pas. Zatem jeśli wiedzieli i kupili działki, wybudowali domy wiedząc, że obok pójdzie droga to czy teraz ci ludzie mają prawo żądać by droga szła w innym miejscu i komuś innemu podkładać ŚWINIE pod płot?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ podstęp
9 miesięcy temu ocena: 40%  26
Czujecie? Ale czujecie? Przecież to już od dawna jest przesądzone skoro miasto uparcie idzie za wybranymi wariantami. W sumie może to lepiej, jak kolei tu nie ma to może chociaż ekspresówka będzie blisko miasta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maestro
9 miesięcy temu ocena: 63%  25
Miasto nie zachowuje sie wcale dziwnie po prostu robi swoje,jeśli eska była wytyczona x lat temu to miasto przygotowywalo sobie przy jej trasie tereny do inwestycji,wiec idzie za swoim,a ludzie ktorzy na oślep kupowali dzialki na zielonej łace a wiedzieli że ma tam iść s11 powinni miec pretesje sami do siebie co zrobili.
~ S11verB
9 miesięcy temu ocena: 38%  24
To racja, miasto zachowuje się dziwnie, widzi tylko jeden wariant - wariant A/C. Bo to jest jeden wariant. B odrzuca i tu następuje litania nieracjonalnych powodów i przekonywanie wszystkich, że A/C jest najlepsze bo jest w planach od lat 80. Tylko, że od lat 80. okoliczne miejscowości bardzo się rozrosły, ale taki mały szczegół to pikuś dla miasta. Przecież można wszystko wyburzyć hehe
~ mieszkaniec
9 miesięcy temu ocena: 29%  23
Ale będzie laba jak Pani od zieleni wybuduje się potem w Taczanowie bądź okolicach haha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olchowo
9 miesięcy temu ocena: 100%  22
Jo se tak myśla co by odwodnice sła se Poznańskom bez rynek a potym Kaliskum , zeby było jak było ! Tamuj same pruskie chałupy rozpadujące sie od samygo patrzania a rynek to siedlisko szczurów i insektów pseruznych i tu powinno dać sie węzeł z kierunkim na Ostrów i wielgachny parking dla tirów i ich pań.Wsyskie wiosecki ochronimy bo psyroda z naturalnom zieleniom jest najwazniejso ! Nie wycinejta lasków i dzewek bo one rosnom dłuzy niz my zyjema !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zainteresowany
9 miesięcy temu ocena: 63%  21
No proszę, ponad 260 podpisów z Kowalewa przeciw wariantowi A i C. A w programie tv, gdy Pani z Zielonej Łąki mówiła, że mieszkańcy Kowalewa są przeciwko temu wariantówi Pan architekt miejski twierdził, że jest inaczej, że mieszkańcy uważają ten wariant za najlepszy. Co to miasto tak się upiera za tym A i C? Chcą koniecznie ludziom pod oknami ekspresowke poprowadzić. To chyba jakieś antyplanowanie przestrzenne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
9 miesięcy temu 20
No to jest bardzo dziwne, bo ja z w miarę dobrego źródła słyszałam, że w Kowalewie niewiele osób podpisało się przeciwko wybudowaniu
~ troskliwy
9 miesięcy temu ocena: 47%  19
Jak GDDKiA wybierze wariant A i C co jest bardzo możliwe to mieszkańców Zielonej Łąki zapraszamy do Taczanowa. Wybudować się tam bo zieleni u nas że ho ho
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ troskliwy
9 miesięcy temu ocena: 25%  18
W pobliżu gdzie nie ma zieleni (bo jadąc tam zieleni nie widać chyba że wspominacie zieleń w swoich ogródkach) a jest jedynie wysypisko śmieci to my dziękujemy... Tylko gdy już Wam tą eskę tam zrobią to nie szukajcie ziemi do wybudowania w Taczanowie i okolicach bo przecież tak na nasze okolice narzekacie... A przecież godnie służą Wam na przejażdżki rowerowe, spacery czy też dobry teren do uprawiania joggingu po leśnych ścieżkach.
~ troskliwytez
9 miesięcy temu ocena: 56%  17
Jak GDDKiA wybierze wariant B co jest bardzo możliwe to mieszkańców Taczanowa zapraszamy do Zielonej Łąki. Wybudować się tam bo niewyciętej zieleni będzie u nas że ho ho
~ aska
9 miesięcy temu ocena: 0%  16
A skąd wy wiecie, że słynna Pani od Zieleni z Zielonej Łąki zbierała te podpisy za wariantem B ale z modernizacją??? Czy ktoś widział tą listę?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PPLII
9 miesięcy temu ocena: 40%  15
Tyle szumu nad obwodnicą wsi Pleszew i kilkoma osadami w pobiżu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Latorośl
9 miesięcy temu ocena: 67%  14
Wioski najbliższe Pleszewa nie powinny być rozdzielane obwodnicą ! Kiedyś to będzie jedna wielka aglomeracja bo już prawie tak wygląda i umiejscowienie w środku obwodnicy zakłóci funkcjonowanie miasta ! Musi powstać wiele węzłów i łączników o dużej płynnej przepustowości to wtedy Pleszew na tym nie ucierpi ! Alternatywą do tego co napisałem jest tylko i wyłącznie puszczenie obwodnicy w T U N E L U ,można by rzec dosłownie POD MIASTEM ! Ale koszty tu są przeogromne i to na pewno nie przejdzie.Zbyt dalekie oddalenie obwodnicy od Pleszewa to ś m i e r ć Miasta ! Kolej nas omineła bo niemiecki dziedzic był krótkowzroczny, nie popełnijmy tego samego błędu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PITER
9 miesięcy temu ocena: 57%  13
ojBAZANTY nie narzekajcie tak na pruskiego pana .... bo dzieki niemu nie jestescie dzis mikro-miescina jak CHOCZ ..... a kolejki nie macie BO PLESZEWSCY MIESZCZANIE BALI SIE ZE KURY IM JAJA PRZESTANA NIESC ...patrz info w przedwojennym oredowniku pleszewskim ....
~ s11
9 miesięcy temu ocena: 43%  12
trzeba było kupić działki na Lubomierzu i tam się pobudować ja tak zrobiłem bo od ponad 20 lat wiadomo, że przez Zieloną Łąkę i Folusz pójdzie S11 dlatego kupiłem działkę w Lubomierzu, zapłaciłem więcej, żeby mieć ciszę i spokój a teraz ci co kupili tanio działki w Zielonej Łące i pobudowali domy z pełną świadomością, że w przyszłości będzie za płotem droga chcą by droga była budowana przez Lubomierz za moim płotem - ludzie ogarnijcie się to co robicie to jest świństwo. Pani z Zielonej Łąki, która bardzo udziela się na spotkaniach wiejskich nie ma nic merytorycznego do powiedzenia, pan wiceburmistrz się z niej śmieje ja zresztą też, mogła by robic za klowna w cyrku ze swoim podejściem - nie bo nie, bo nie... droga pani i panie doktorze trzeba było nie kupować działek doskonale wiedzieliście o S11 ktoś was zmuszał?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ śmieszne to
9 miesięcy temu ocena: 40%  11
Kilka kilometrów od Pleszewa nie ma wiosek?! Hahahaha śmieszna Pani! Nie wiem czy google maps nie zadziałało czy po prostu boi się Pani wychodzić z domu. Zapraszamy na wycieczkę krajoznawczą by móc oceniać gdzie ta droga ma przebiegać w wariancie B.
~ NIE S11 przez wioski
9 miesięcy temu ocena: 100%  10
kochany panie S11 wiekszej głupoty nie słyszałam ... dziali na Zielonej Lace sa duuuzo drozsze jak w jakims Lubomierzu ... bo jak by Pan nie wiedział to Zielona Laka jest 3km od centrum Pleszewa A Lubomierz z 10km wiec nie mam pytan co do ceny .. natomiast jesli chodzi o Pania z Zielonej Laki to akurat ona jako jedyna jest dobrze przygotowana merytorycznie ..i jako jedyna ma jakas wiedze i chce dobrze nie tylko dla siebie ale dla większości .. oglądałam wywiad na kablowce i żenujące dla mie było podejście pana z urzedu to on sie zachowywał jak by nic nie wiedział i patrzyl na huki podejść i to on właśnie miał odpowiedzi w stylu "nie bo nie" ... niestety puszczenie takiej drogi miedzy domami to jest wyjątkowa głupota tym bardziej ze można zrobic ekspresówkę kilka km od Pleszewa w miejscu gdzie nie ma żadnych wiosek i nikomu nie zaszkodzi taka lokalizacja ..pozdrawiam szanownego S11
~ .
9 miesięcy temu ocena: 74%  9
Tłumaczy Ci kobieta, że można tę drogę poprowadzić korytarzem B z korektą aby ani Taczanów ani Lubomierz nie ucierpiały a TY tylko klapki na oczach bo burmistrz powiedział A lub C i nic innego nie widzisz.
~ hmm
9 miesięcy temu ocena: 78%  8
zobaczcie tylko jak przechodzi obwodnica w Jarocinie a później mówcie ze blisko ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ iga
9 miesięcy temu ocena: 63%  7
Oczywiście, że wariant B jest najlepszy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ona MWM
9 miesięcy temu ocena: 100%  6
myślę ze najrozsądniejszy dla wszystkich ..wariant B po modyfikacjach nie rozumiem dlaczego tej drogi nie można odsunąć od miasta w bezpiecznej odległości tylko uparcie chcą ja puścić miedzy domami .. GLUPOTA .... a za chwile bedzie tak jak obwodnica na kalisz w srodku miasta i problem ..ludzie takie drogi powinny isc poza miejscami gdzie mieszkaja ludzie .. ta droga tak nam jako miastu nie pomoze w rozwoju ..przez 20 lat sie pleszew nie rozwijal raczej sie zwijal a teraz będzie wielki booom - chyba nie nie ludzmy sie w prywatnym miesce nigdy nie bedzie wielkich inwestycji najlepiej niech przez RYNEK SOBIE MARIANEK PUŚCI SSSS11 ..albo przez swoje hektary heeh wkoncu ma ich sporo wie miejsca duuuzo :)
~ hmm
9 miesięcy temu ocena: 63%  5
najlepiej by ta droga szła powietrzem lub pod ziemią a w ogóle by nie przechodziła w naszym powiecie ... ludzie mieszkam w Kowalewie i jak będzie miała powstać ta droga to i tak powstanie ... im dalszy łącznik z miastem tym miasto szybciej starci na atrakcyjności... ale zielonej Łąki nie rozumiem w planach była droga ale nikt tego nie sprawdza bo po co działka za minimalna kwotę za m2 i budujemy się a później jak w Poznaniu koło toru hałas przeszkadza .... Polakowi nikt nigdy nie dogodzi ... żal.pl
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taka PRAWDA
9 miesięcy temu ocena: 85%  4
Pierdoly gadasz. . Dzialki na zielonej łące nigdy nie były tanie bo to jext miejscowość prawie połączona z Pleszewem wiex skoda takie brednie... a fakt jest taki ze nie normalny drogi eksprasowej nie puszcza przez środek miasta wsi tylko możliwie jak najdalej z bezpieczna odległością od domostw. . Taka zawsze była idea dróg szybkiego ruchu czy obwodnic ... a ta ekspresowka i tak Pleszewowi niepomoże bo to umarle miasto bez perspektyw
~ ja
9 miesięcy temu ocena: 70%  3
jest alernatywny wariant B i czy łącznik będzie miał 2 czy 3 km więcej to dla kierowcy nie ma znaczenia. A prowadzenie drogi w Kowalewie tuż przy osiedlu jest dla mnie totalnym nieporozumieniem.
~ ja
9 miesięcy temu ocena: 65%  2
Wariant B jest najkorzystniejszy. I dobrze, że chociaż Starostwo pozytywnie go zaopiniowało. Zyskują na tym wariancie i gmina Pleszew i gmina Dobrzyca. Więc jest zachowana wspólnota samorządowa. A takie uparte stanie za wariantem A/C jest dla mnie dziwne i egoistyczne. Nie tylko sam Pleszew powinien zyskać na esce, ościenne miejscowości też chcą skorzystać z tej drogi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PITER
9 miesięcy temu ocena: 67%  1
TAKA DROGA KOLO PLESIEWA TO NIEPOROZUMIENIE.--- OMIJAC TE STRONY - BO TAM BOLSZEWOK STOI ---- JAK W KLASYCZNYM KABARECIE MOWIONO --- LEPIEJ LASEM, LASEM .....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A