Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus

Pleszew-Korzkwy. Remont trasy idzie pełną parą [ZDJĘCIA]

› Aktualności 3 miesiące temu    3.07.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Poza remontem nawierzchni będzie trasa rowerowa oraz chodnikPoza remontem nawierzchni będzie trasa rowerowa oraz chodnik

Pełną parą idą prace przy kompleksowej przebudowie trasy Pleszew-Tomaszew-Korzkwy.

 

- Wartość całego zadania drogowego to blisko 7 mln zł. Połowa dofinansowana jest z budżetu wojewody - przypomina burmistrz Arkadiusz Ptak.

Inwestycja idzie dwutorowo - rozpoczęto od modernizacji kanalizacji na os. Zachodnim w Pleszewie, gotowa jest już jednak także część ścieżki pieszo-rowerowej od stront Korzkiew.

- Roboty budowlane obejmą odcinek od ul. Zachodniej w Pleszewie czyli całą ulicę Szenica aż do granic miasta i dalej przez miejscowości Tomaszew i Korzkwy do skrzyżowania z drogą powiatową. Łącznie ponad 2,8 km - wylicza Anna Bogacz, rzecznik urzędu w Pleszewie.

Zgodnie z założeniami jezdnia będzie poszerzona do sześciu metrów. Od Korzkiew do ul. Zachodniej w Pleszewie stać będą także nowe lampy.

Nie obyło się niestety bez wycinki drzew, choć jak obiecuje miasto - wszystko ma zostać zrekompensowane nowymi nasadzeniami – na trasie zaplanowano 287 sztuk lip o wysokości od 1,80 do 2,20 cm. Sama droga ma być gotowa do końca października.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!