Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 31.01-22.02 2019
R E K L A M A

Pleszew. Mamy kolejne miliony na kanalizację i wodociągi. Będą też utrudnienia

› Aktualności 6 miesięcy temu    26.07.2018
Redakcja
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew inwestuje kolejne miliony w kanalizację i wodociągi. Roboty rozpoczną się już w przyszłym roku. A to oznacza, że w centrum znowu będą utrudnienia w ruchu.

 

Pieniądze - i to duże - na kontynuację prac wodno-kanalizacyjnych w mieście już są. Kolejne 6 mln zł z Unii Europejskiej pozyskało miejscowe Przedsiębiorstwo Komunalne. Umowa - o czym już pisaliśmy - została podpisana w kwietniu. Ale pełny koszt prac - przynajmniej ten szacowany przed przetargami jeśli chodzi o drugi etap - to aż 11,6 mln zł.

R E K L A M A

Co konkretnie będzie robione?

- W drugim etapie zajmiemy się m.in. sprowadzeniem wód deszczowych z centrum miasta do Neru - opowiada szczegóły wielomilionowego projektu prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie, Grzegorz Knappe.

Przypomnijmy: dzięki wcześniejszym pracom - podczas pierwszego etapu porządkowania gospodarki wodno-ściekowej w gminie Pleszew - przez minione kilka lat udało się zmodernizować kilometry sieci kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. W sumie kosztowało to blisko 20 mln zł. Prace pozwoliły przyłączyć do sieci kanalizacyjnej posesje ponad 900 mieszkańców gminy, a inwestycje ograniczyły ponadto ryzyko skażenia wód gruntowych i powierzchniowych ściekami komunalnymi. Teraz - za kolejne miliony - prace będą kontynuowane w kolejnych częściach miasta. Ruszyć mają już w przyszłym roku.

A to oznacza - niestety - także utrudnienia. Gdzie konkretnie?

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ania
6 miesięcy temu ocena: 100%  3
Karmi się lud propagandą informując co jakiś czas o tym samym. A za przeproszeniem ciemny lud to kupuje myśląc że miasto w roku wyborczym co najmniej ze sto milionów na kanalize pozyskało. Bu ha ha...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krycha
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
Cytuję: "Umowa - o czym już pisaliśmy - została podpisana w kwietniu". To ile mamy kolejnych milionów szanowna redakcjo pozyskanych przez PK teraz a nie w kwietniu? Proszę zatem nie wprowadzać nas w błąd bo to odgrzewane kotlety. Skoro pisaliscie o tym w kwietniu to proszę zmienić tytuł i nie sugerować że pozyskano nowe środki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sprężyna Wekowa
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
hi hi hi - totalna kompromitacja redakcji. Tak naprawdę, to nie ma się co dziwić, bo redakcja"nie wie co pisze a gdzieżby miała wiedzieć choćby co nie co o kanalizacji. Ten portal należy do tzw. słoikowych /na gumę weka/.
R E K L A M A
R E K L A M A