Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOZNY A1

Pleszew. Miliony na rewitalizację oficjalnie przyznane

› Aktualności 4 miesiące temu    26.07.2019
Redakcja
komentarzy 15 ocen 0 / 0%
A A A

O 15 proc. zwiększyło się w mieście czytelnictwo, a o ok. 35 proc. wzrosła liczba odwiedzin w pleszewskiej bibliotece - po jej przeprowadzce do nowego obiektu na terenach pokolejowych.

 

Liczby cieszą władze województwa, które w minionym tygodniu oficjalnie przyznały nam 5,3 mln zł dofinansowania na rewitalizację tej części miasta. Całość prac zakończy się w przyszłym roku.

5,3 mln złotych – tyle pieniędzy otrzymał Pleszew z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację budynku po dworcu PKP w Pleszewie oraz generalnie - całego pokolejowego otoczenia nowej biblioteki. W minionym tygodniu umowę w tej sprawie podpisali burmistrz Arkadiusz Ptak przy kontrasygnacie Katarzyny Matusiak-Mareckiej oraz członek zarządu województwa wielkopolskiego Marzena Wodzińska.

- Mówimy nie tylko o bibliotece ale rewitalizacji całego terenu - zaznacza włodarz miasta. Przed podpisaniem dokumentów zaprosił ponadto Marzenę Wodzińską na przejażdżkę otwartą kolejką wąskotorową, która wystartowała z Kowalewa i zatrzymała się właśnie przed nową biblioteką.

Czytaj także: Pleszew. Ciuch, ciuch! W sierpniu rusza kolejka [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Jednym z celów rewitalizacji jest także całe otoczenie infrastruktury kolejowej - chcemy tworzyć imprezy i przedsięwzięcia, które będą pomagały promować Pleszew - właśnie jako część dawnej kolei dojazdowej - komentuje Arkadiusz Ptak.

Marzena Wodzińska nie ukrywała, że jest pod dużym wrażeniem zmian, jakie do tej pory miały miejsce w Pleszewie. 

WIĘCEJ PRZECZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (16)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mieszkaniec Pleszewa
  4 miesiące temu 16
  Ale moi drodzy współmieszkańcy o co Wam chodzi? Były wybory, wybraliście to macie. Proste! Byli inni kandydaci i na burmistrza i na radnych. Nikt ich nie słuchał. To teraz jest jak jest. A powiem Wam , że będzie jeszcze mniej drzew i zieleni. To się posadzi 500 nowych drzew? Tylko ile takie drzewa rosną ? Proponuję pooglądać sesję rady miejskiej. Każda sesja jest na you tube, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę PLESZEW. Wszystko jest przegłosowane, żadnego głosu przeciw. Wszyscy są jednomyślni?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obywatel
  4 miesiące temu ocena: 100%  15
  Masz rację co do sesji Rady Miasta. Tam wszystkie propozycje burmistrza przechodzą bez żadnej merytorycznej dyskusji. Jestem przekonany, ze niektóre osoby nie orientują się nad czym głosują, Współczuć tylko pani Przewodniczącej Rady.Również zachęcam do obejrzenia przebiegu każdej sesji: https://pleszew.pl/archiwum-tr...
  ~ myślę
  4 miesiące temu ocena: 80%  14
  Prawda z tym tornadem w Pleszewie, Na ulicach 70 pp i Kolejowej wycięto wszystkie drzewa. Kiedyś w Pleszewie był pan,od ochrony przyrody. Walczył, o nią, upominał się gdy jej szkodzili, propagował ją ,Chwała mi za to. No i co się stało ? Wybrano go "Pleszewianinem Roku 2009. Od tego czasu już nikt przyrody w Pleszewie nie broni. Czyżby można wysnuć taki wniosek: dostałeś tytuł, jesteś "zasłużony", więc siedź cicho.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ekolog
  4 miesiące temu 13
  Do myśle! A jak ty sobie wyobrazasz posxerzenie drogi bez wyciecia drzew ? Tu chcecie miec drogi I drzewa,w koncu o co Wam niektorzy chodzi? A tak naprawde to wszystkie drzewa-wszystkie powinny byc powycinane co sa przy drogach bo takie zjawisko to pozostało chyba tylko w naszym kraju
  ~ wycięte drzewo
  4 miesiące temu ocena: 100%  12
  Odpowiadam Zielonemu - formalista z Ciebie, jednocześnie prawdziwie zielony.
  ~ Zielony
  4 miesiące temu ocena: 0%  11
  Nie wycięto wszystkich drzew przy tych ulicach - nie siej fermentu proszę
  ~ Pleszewianie
  4 miesiące temu ocena: 93%  10
  Panie A. Ptak - Burmistrzu Pleszewa ! ! ! ! ! ! Zapraszamy na przemarsz w upał z końca ul. Prokopowskiej ,na Osiedle Mieszka I. Ma pan kilka wariantów trasy. I wariant: ulicami Hallera, św. Ducha,, Poznańska, Bogusza,Targowa, Kazimierza Wielkiego, II wariant:: przez Rynek, Sienkiewicza, Podgórna lub Malińska, K. Wielkiego, III wariant Kilińskiego, Garncarska, Krzywa, Stolarska, Kaczyńskiego, Ogrodowa, plac Kolejowy, Targowa, Kazimierza Wielkiego.... IV wariant - z Rynku przez Poznańską do szpitala - tragedia ! , V wariant : z Rynku na cmentarze przy Kaliskiej i Piaski na cmentarz komunalny i inne trasy..Cały czas idziesz pan w słońcu i upale, żadnego na tych trasach cienia. Pan i pana poprzednik zrobiliście z Pleszewa totalną pustynię. Nie na takiego burmistrza głosowaliśmy. Nędza do kwadratu, a nawet totalna. ps. może by tak w dni upalne do i z pracy chodzić pieszo. Wtedy by Pan lepiej rozumiał bolączki Pleszewian.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ W.K.
  4 miesiące temu ocena: 92%  9
  Panie Burmistrzu !Pleszewa nie potrzeba promować na swoim terenie i wśród mieszkańców, ale na zewnątrz, czyli na kraj i zagranicę. Dlaczego np. miasto nie promuje się miedzy innymi na portalu: https://www.webcamera.pl... ? Inne miasta to czynią, a Pleszew śpi. Co w ratuszu robią ludzie od promocji ? Czas się im przyjrzeć.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wyborca
  4 miesiące temu ocena: 78%  8
  Brawo, tak się dzieje za rządów PiS.....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ W.K.
  4 miesiące temu ocena: 87%  7
  Do "Również wyborca" Gdyby nie Zjednoczona Prawica droga 70 p.p / do Kowalewa/ leżałaby odłogiem. Głosujmy na Zjedn. Prawice ! Nie dla złodziei.
  ~ Równieżwyborca
  4 miesiące temu ocena: 31%  6
  Przed wyborami wszystko jest możliwe. Poproś o lot na księżyc może PiS też zafunduje?
  ~ Znudzony
  4 miesiące temu ocena: 100%  5
  Znając możliwości włodarzy wszystko wybetonują podobnie jak rynek
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ & J.
  4 miesiące temu ocena: 100%  4
  Nie nerwuj się W.K. , Pan Burmistrz obiecał posadzić 500 drzew, w tym na Glinkach. Proponuję, żeby każde drzewko miało numerek z imieniem i nazwiskiem osoby sadzącej je. Za to osoba ta będzie zobowiązana o to drzewko dbać przez okres powiedzmy ,że 10 lat.. Dobra propozycja, no nie ?
  ~ łowca tornad
  4 miesiące temu ocena: 50%  3
  Tornado cały czas szaleje w Pleszewie. Ostatnio szalało na Kolejowej i 70 pp.
  ~ Hejka
  4 miesiące temu ocena: 67%  2
  Nikt Tobie W.K nie odpowie na komentarz,, bo ci do których jest on kierowany mają nas Pleszewian w d..... Nawet redaktory nie starają się dociekać .
  ~ W.K.
  4 miesiące temu ocena: 85%  1
  A gdzie się podziały topole rosnące na łuku ulicy Kolejowa - Ogrodowa ? Ktoś je podpie...., czy tornado je wyrwało ?