Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Pleszew. Młodzież z OHP trafiła do... przedszkola [ZDJĘCIA]

› Aktualności 5 miesięcy temu    7.11.2018
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. OHP

Pleszew. Uczniowie z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie będą wspólnie spędzać czas z maluchami z Przedszkola nr 2 „Miś Uszatek”. 

 

R E K L A M A

A wszystko to w ramach porozumienia o współpracy, które ma zostać zawarte pomiędzy obiema placówkami. W planach jest wspólne spędzanie czasu polegające na zabawie młodzieży z maluchami. Rolą starszych kolegów będzie m.in. czytanie, rysowanie i wspólne zabawy edukacyjne z przedszkolakami.

- Nasza młodzież ma już za sobą takie spotkanie. Wzięli w nim udział wolontariusze, którzy pomagali młodszym kolegom w tworzeniu dyniowych postaci. Zarówno dla maluchów, jak i uczniów była to fantastyczna zabawa - komentuje Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.

Ideą porozumienia jest integracja młodzieży z przedszkolakami. - W ten sposób nasi uczniowie uczą się opiekowania młodszymi dziećmi, cierpliwości i empatii. To bardzo ważne, aby nastolatkowie potrafili znaleźć wspólny język z maluchami, które są od nich młodsze o kilkanaście lat. Z drugiej strony przedszkolaki też mają szansę nauczenia się wielu nowych od swoich starszych kolegów - dodaje szef Centrum.

Pleszewskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP podjęło współpracę nie tylko z Przedszkolem im. Misia Uszatka. W ostatnich dniach placówka podpisała porozumienie z Uniwersytetem III wieku, wcześniej z Aresztem Śledczym w Ostrowie. Uczniowie pomagają również okolicznym schroniskom dla bezdomnych zwierząt, angażują się również w życie społeczne mieszkańców miasta.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A