Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Młodzież z OHP wybrała się na jesienne porządki

› Aktualności 4 miesiące temu    9.10.2019
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. OHP

Młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie po raz kolejny w tym roku - ale po raz pierwszy jesienią - uporządkowała teren kampusu i pobliskich Plant. A śmieci, niestety, nie brakowało.

 

 

Każdy pretekst jest dobry do tego, aby posprzątać swoje najbliższe otoczenie. Wie o tym doskonale młodzież z pleszewskiego OHP, która często uczestniczy w akcjach ekologicznych.

Międzynarodowy Dzień Ziemi, Dzień Wiosny, Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi czy Sprzątanie Świata - to tylko kilka z nich, w których każdego roku biorą udział podopieczni pleszewskiego Centrum. Teraz młodzież zabrała się za pierwsze jesienne porządki, w tym również za sprzątanie liści z terenu placówki.

- Tego rodzaju akcje mają charakter nie tylko estetyczny. Angażując młodzież w sprzątanie otoczenia uczymy ją dbania o środowisko i zachowań proekologicznych. Wiele osób uczy się też porządku w swoim otoczeniu i zaczyna sobie zdawać sprawę, że troska o przyrodę bywa bardzo trudna - wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

Sprzątanie miało miejsce nie tylko na terenie Centrum - młodzież tradycyjnie wybrała się na sprzątanie pobliskich Plant. A tam śmieci nie brakowało. W efekcie zebrano kilkanaście worków plastików, papieru i szkła. Wszystko zostało posegregowane i trafiło do odpowiednich kontenerów.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mirmił
  4 miesiące temu ocena: 100%  1
  Brawo, ale miasto też niech zadba o planty, kiedy były pod opieką spółki Sport było wyraźnie mniej śmieci, ile butelek pływa w stawach...kto to uprzątnie?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji