Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1-HYUNDAI grudzień 17-23
R E K L A M A

Pleszew. Nowa biblioteka oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA, WIDEO]

› Aktualności miesiąc temu    16.11.2018
Redakcja
komentarzy 9 ocen 0 / 0%
A A A
Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali odchodzący ze swojego urzędu burmistrz Marian Adamek, przewodniczący starej rady Olgierd Wajsnis, szefowa biblioteki Elżbieta Mielcarek oraz jedna z najstarszych i najbardziej aktywnych czytelniczek: Janina Molińska.Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali odchodzący ze swojego urzędu burmistrz Marian Adamek, przewodniczący starej rady Olgierd Wajsnis, szefowa biblioteki Elżbieta Mielcarek oraz jedna z najstarszych i najbardziej aktywnych czytelniczek: Janina Molińska.

Pleszew. Powiat pleszewski. Nowa biblioteka przy ul. Kolejowej w Pleszewie została już oficjalnie otwarta dla czytelników. Nowoczesne miejsce ma łączyć pokolenia - znajdą tu coś dla siebie zarówno najmłodsi mieszkańcy naszego miasta jak i ci w kwiecie wieku. - Chcemy by była to nie tylko perełka architektoniczna, ale i kulturalna - komentowała zakończenie tej dużej inwestycji szefowa placówki, Elżbieta Mielcarek.

 

R E K L A M A

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali odchodzący ze swojego urzędu burmistrz Marian Adamek, przewodniczący starej rady Olgierd Wajsnis, szefowa biblioteki Elżbieta Mielcarek oraz jedna z najstarszych i najbardziej aktywnych czytelniczek: Janina Molińska.

- Dla mnie to szczególny dzień, bo swoją pierwszą kadencję rozpoczynałem od otwarcia siedziby biblioteki przy ul. Słowackiego. A dziś kończę ostatnią kadencję oddając w ręce czytelników budynek przy ul. Kolejowej 1 - komentował odchodzący z urzędu burmistrz Marian Adamek.

- Oddaję w ręce czytelników, czyli także i w swoje, bo zamierzam być tu częstym gościem - podkreślał przy tym włodarz. Podczas otwarcia przypominał także wieloletnią drogę do zwieńczenia tej inwestycji - która rozpoczęła się ponad dekadę temu od walki o przejęcie gruntów od kolei.

- Życzę, żeby to miejsce tętniło życiem, kształtowało tożsamość nowego pokolenia i było miejscem kreującym naszą wyobraźnię i chęć do zdobywania wiedzy. Kornel Makuszyński rzekł, że książka jest przybytkiem słońca. Niech słońce świeci w naszej bibliotece każdego dnia - komentował Adamek.

Jak podkreślała z kolei dyrektorka placówki, budynek został tak zaprojektowany, by kojarzył się z historią tego miejsca - gdzie była dawna siedziba dworca.

- Staraliśmy się tak zaprojektować wnętrza, by chciało się tu podróżować. Ta podróż ma być oczywiście intelektualna - komentowała.

W nowym miejscu znajdują się nowoczesne pomieszczenia dla każdej grupy wiekowej - jest kącik do zabawy dla najmłodszych w oddziale dziecięcym, jest świetlica z grami planszowymi, kawiarenka internetowa, czy kącik gdzie można poczytać gazety.

- Chcemy by pleszewska biblioteka była nie tylko perełką architektoniczną, ale także perełką szeroko rozumianej kultury - podkreślała Elżbieta Mielcarek.

Podczas otwarcia nowej siedziby dla czytelników wzruszenia nie ukrywała także była wieloletnia dyrektorka biblioteki - Ewa Szpunt. - To przepiękna chwila - jak się widzi tłumy czytelników, którzy mają się gdzie pomieścić i co czytać - komentowała z uznaniem.

A teraz przez cały weekend w bibliotece odbywać się będzie szereg imprez. Jakich? Przeczytasz o tym TUTAJ

ZOBACZ TEŻ WIDEO Z OTWARCIA BIBLIOTEKI:

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (9)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ james h maly
  28 dni temu ocena: 0%  9
  następcę hadesu.widze w tej wieży cisnien na marszewskiej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ longet
  28 dni temu ocena: 100%  8
  Czy jest szansa by amfiteart.w najblizszym czasie. Był bardziej wykorzystywany np sylwester w plantach.lokalni artyści i dj .plus trochę folkloru.i bylo by git.panie burmistrzu pomysł jest .teraz pan niech go zrealizuje.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ etnograf
  28 dni temu ocena: 100%  7
  Pofobno na deptaku odkopia ner.kurcze na miejscu tych co tam mieszkają juz bym się zaczął bać. Wiadomo czemu zakopali .bo smierdzialo.i ciągle zalewalo.no cóż przynajmiej będzie wenecja w pleszewie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bsrt simpson
  28 dni temu ocena: 100%  6
  Podobno wiata będzie dla pks.tak pleszew zasługuje tylko na wiate. Ale na pewno będzie zajezdnia w planach za 5 lat.tuż przed nowymi wyborami.na razie czas na wycięcie powoli parku i plant.plus krzaczki na ulicy sienkiewicza. I nowe super dino na kaliskiej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jan999
  27 dni temu 5
  To i planty chcą wycinać?
  R E K L A M A
  ~ pikolo
  28 dni temu ocena: 100%  4
  Spoko jest ten pomysl z nowa biblioteka. Budynek stalby i niszczal zajmowany przez jedna rodzine i jakas firme a tak nadano mu blasku i posluzy wielu ludziom. Oczywiscie ze diuza czesc ludzi to matolki i nie czytaja w ogole ksiazek, niektorzy nawet gazet nie czytaja jedynie ogladaja jakies kretynskie pisma dla kobiet, gdzie 80% to zdjecia i obrazki a 10% prymitywne teksty jakiejs blondyny (reszta reklamy).Mimo wszystko mam nadzieje, ze coraz wiecej ludzi bedzie korzystac z nowej biblioteki bo na pewno warto. Nowa biblioteka to 3 razy lepszy pomysl niz rozbudowa szkoly muzycznej dla jakiejs grupki dzieci biznesmenow, bo to sa dopiero pieniadze wyrzucone w bloto...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ktoś
  miesiąc temu ocena: 75%  3
  A kiedy otwarcie nowego dworca autobusowego? Zima idzie a młodzież dojeżdżająca do szkoły marznie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ lis
  miesiąc temu ocena: 100%  2
  Nie dostałem zaproszenia :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ życzliwy
  miesiąc temu ocena: 100%  1
  Oby b w pleszewie przez 5 lat nie było. Tak prezes w staroswie rządzi. A marionetka w ratuszu wykonuje polecenia i ładnie się usmiecha .tego życzę wszystkim mieszkańcom pleszewa na te kolejne 5 lat.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A