Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Od 1 stycznia zacznie działać Centrum Usług Wspólnych

› Aktualności 4 miesiące temu    28.09.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Od 1 stycznia 2020 roku oficjalnie rozpocznie działalność Centrum Usług Wspólnych - nowa instytucja, która zbiorczo będzie zajmować się księgowością i kadrami dla jednostek podległych miastu - chodzi o wszystkie szkoły oraz MGOPS. 

 

- Do utworzenia Centrum Usług Wspólnych przymierzaliśmy się dość długo, przeprowadzono m.in. audyt - przypomina Izabela Świątek, wiceburmistrz Pleszewa nadzorująca oświatę oraz opiekę społeczną.

Czyta także: Pleszew. Miasto "wskrzesi" instytucję sprzed 12 lat?

Plusy i minusy utworzenia jednostki centralizującej księgowość opisywaliśmy już na łamach „Życia Pleszewa”.

- Centrum będzie tak naprawdę biurem rachunkowym. Będzie zapewniało obsługę, ale nie będzie podejmowało decyzji, nie będzie zabierało odpowiedzialności i nie będzie odbierało kompetencji dyrektorom - podkreślał Hubert Goska, główny ekonomista firmy „Curulis”, która przeprowadziła wspomniany przez wiceburmistrz audyt.

- Całą przewagę w CUW budujemy na specjalizacji i na tym, że jesteśmy w stanie podzielić zadania między osoby i zagwarantować im zastępowalność, zarówno w zakresie księgowości, płac, kadr. To najbardziej pomoże jednostkom - zaznaczał wówczas ekonomista firmy „Curulis”.

- Z chwilą przekazania przez dyrektorów wspólnej obsługi, nie ponoszą oni odpowiedzialności za sprawy finansowo księgowe, ponieważ odpowiedzialny za to będzie kierownik CUW-u - dodawał.

- W sytuacji, gdy jest jeden księgowy, nie ma kto go zastąpić, natomiast gdy mamy grupę, która pracuje wspólnie, wymienia się swoimi doświadczeniami i zawsze jedna osoba może zastąpić drugą w razie potrzeby - uzupełniała również wiceburmistrz Izabela Świątek.

Ostatecznie - podczas ostatniej sesji rady miasta - radni zgodzili się na utworzenie nowej instytucji. Według założeń oficjalnie funkcjonować ma od 1 stycznia 2020, choć już teraz rozpoczną się niezbędne zmiany organizacyjne.

- Finał jest taki, że nie musimy nikogo zwalniać, żeby powołać CUW - zaznacza Izabela Świątek. - Spotkałam się ze wszystkimi pracownikami, którzy mieliby przejść do CUW - dwie osoby powiedziały, że mają inne plany zawodowe, że chcą pracować w sektorze prywatnym - dodaje wiceburmistrz.

I choć oficjalnie CUW działać zacznie w styczniu, już teraz wybrany został dyrektor nowej jednostki. Dyrektorem Centrum Usług Wspólnych Miasta i Gminy Pleszew - po konkursie - została Anita Błaszczyk. 

-  Chcielibyśmy, żeby w połowie listopada osoby zatrudnione w CUW zaczęły już funkcjonować razem w grupie - na razie będzie to I piętro starego budynku po MGOPS - zaznacza Izabela Świątek.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kancelaria prawna
4 miesiące temu 1
No to będzie n Pleszewianin lepiej żyło
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji