Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Pleszew. Pisarz i podróżnik opowiadał dzieciom [FOTO]

› Aktualności 7 miesięcy temu    13.06.2018
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Łukasz WierzbickiŁukasz Wierzbicki

W pleszewskiej bibliotece odbyły się dwa spotkania autorskie z Łukaszem Wierzbickim - poznańskim podróżnikiem i autorem książek, m.in. ",Afryka Kazika", "Dziadek i Niedźwiadek" czy "Ocean to pikuś".

R E K L A M A

Wszystkie publikacje Łukasza Wierzbickiego opisują prawdziwe historie, które usłyszał od swojego dziadka, sąsiadki oraz przyjaciela. Pierwsze spotkanie z pisarzem odbyło się w siedzibie biblioteki przy ul. Słowackiego i gościli na nim uczniowie klas trzecich z pleszewskich szkół. Podróżnik w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o przygodach Kazimierza Nowaka, który rowerem przemierzył Afrykę, oraz historię niedźwiedzia Wojtka, przyjaciela polskich żołnierzy z Armii Andersa, który jest bohaterem książki "Dziadek i Niedźwiadek".

Pisarz zabrał słuchaczy w rejs kajakiem przez Atlantyk, snując opowieść o Aleksandrze Dobie, który, jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. Historie bohaterów uatrakcyjniły prezentacja multimedialna i liczne egzotyczne rekwizyty przywiezione przez gościa, a niespodziewane efekty dźwiękowe zaskoczyły zebraną publiczność. Pan Łukasz zachęcał do podróżowania, odkrywania nowych pasji, bo, jak zapewniał "gdy ruszysz przed siebie, na pewno spotka cię coś ciekawego…". Podróżnik tak ciekawie opowiadał o swoich książkach, że młodzi uczestnicy słuchali go z zapartych tchem. Po zakończeniu spotkania dzieci w długiej kolejce oczekiwały na możliwość zakupienia książek i zdobycia autografu gościa.

Na kolejne spotkanie pisarz udał się do Szkoły Podstawowej w Sowinie Błotnej. Obydwa zorganizowano w ramach projektu „Biblioteczne podróże w czasie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Promocja czytelnictwa”.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A