Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus

Pleszew. Podatkowa rewolucja. Burmistrz: to trudna decyzja

› Aktualności 3 miesiące temu    7.07.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Podatki od środków transportowych w Pleszewie idą w dół. I nie chodzi tu o żadną symboliczną stawkę, ale o diametralną zmianę polityki fiskalnej w mieście - daniny dla przedsiębiorców zajmujących się transportem spadną o kilkadziesiąt procent. - Paradoksalnie to dla nas trudna decyzja - zaznacza burmistrz Arkadiusz Ptak.

 

Podatkowa rewolucja - tak w dwóch słowach można opisać to, co przegłosowano podczas ostatniej sesji rady w Pleszewie. Stawki od środków transportowych spadną bowiem od 1 stycznia 2020 roku o blisko 50 proc. Cel: zatrzymać dotychczasowy odpływ firm i przyciągnąć do miasta nowe.

- Paradoksalnie to dla nas dosyć trudna i niebezpieczna decyzja - ostrzegał wprost burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

Niebezpieczna, bo miasto - poprzez radykalną obniżkę podatków - pozbawia się tym samym dużych dochodów w budżecie - według wyliczeń chodzi o ok. pół miliona złotych „na start”. Z drugiej jednak strony, jak przypominał burmistrz, przy obecnych stawkach istniało też inne - jeszcze większe niebezpieczeństwo. - Nasze stawki od środków transportowych były jedne z najwyższych w województwie. Już pojawiały się symptomy wycofywania dużych firm, co mogło doprowadzić w konsekwencji do ograniczonej bazy podatkowej - mówił włodarz.

CO O SPRAWIE MÓWILI RADNI? JAK KOMENTUJĄ TO PRZEDSIĘBIORCY? PRZECZYTASZ O TYM WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tomekw
3 miesiące temu 1
Tak jak nie pasuje mi Pana polityka Panie burmistrzu tak tym razem podpisuje się obiema rękoma. JEDNAK tutaj może zadecydować polityka Unii bo transport w PPL nie kończy się tylko na lokalnych autobusach ale jak unia zniszczy Polski transport to i wasze działania spełzną na niczym
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji