Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Projekt nowych mieszkań będzie gotowy jeszcze w tym roku

› Aktualności 3 miesiące temu    28.04.2019
Redakcja
komentarzy 7 ocen 1 / 0%
A A A

Władze Pleszewa rozstrzygnęły przetarg na stworzenie dokumentacji dla budowy nowych mieszkań na skrzyżowaniu ul. Bogusza i Poznańskiej. Projekt - wraz z wnioskiem o wyburzenie starego budynku - ma być gotowy pod koniec tego roku.

 

Przetarg na stworzenie dokumentacji wygrała firma ze Szczecina - „Artop Pracownia Projektowa Iwona Kaczyńska”. Prace wyceniono na ponad 125 tys. zł. A to dla miasta oznacza oszczędności - ponieważ wcześniej zaplanowano na to w budżecie 275 tys. zł.

Zgodnie z założeniami poza kompleksowym projektem nowego budynku powstać ma już także stosowny wniosek o udzielenie decyzji na rozbiórkę starych budynków - chodzi o miejsce, gdzie obecnie znajduje się dom kultury oraz budynek dawnego urzędu skarbowego, gdzie siedzibę mają organizacje społeczne. Całość projektu powinna być gotowa w do połowy października tego roku.

W sumie na skrzyżowaniu ul. Bogusza i Poznańskiej - powstać ma w przyszłości 21 mieszkań. Po przeprowadzce domu kultury do nowego miejsca na terenach pokolejowych - stare budynki mają zostać zburzone - w ich miejscu powstanie całkiem nowy obiekt. U góry będzie 21 mieszkań, dół będzie z kolei przeznaczony na usługi. Mieszkania mają być na wynajem.

Sposób finansowania całej inwestycji? - Chcemy oprzeć się na Banku Gospodarstwa Krajowego. Szczegóły wyjdą po wniosku i przetargu - zaznaczał już na naszych łamach burmistrz Arkadiusz Ptak.

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mohamed el Kafila
3 miesiące temu 7
Niczym wieżowiec w Dubaju
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fora
3 miesiące temu 6
Fajne miejsce. Niektorzy wola mieszkac w centrum.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytelniczka
3 miesiące temu ocena: 100%  5
Miasto bierze się za kolejny projekt, podczas gdy wcześniejszych nie potrafi zakończyć a nawet rzekłabym dobrze rozpocząć, jak szeregowce na kaliskiej...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ golonka_sojowa
3 miesiące temu ocena: 83%  4
Taki budynek pasuje w tym miejscu jak siodło do świni :/
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
3 miesiące temu ocena: 100%  3
Przy tym co tam teraz stoi, będzie to "miss pleszewia". "Średnie miejsce do zamieszkania, ale pewnie chętni się znajdą." A co proponujesz,może jakiś obiekt hotelarsko gastronomiczny ? Jeden pustostan miasto już sobie wyremontowało. 100 metrów w linii prostej mieszka sobie 500 rodzin. Jakoś nie narzekają.
~ Bolo
3 miesiące temu ocena: 100%  2
Średnie miejsce do zamieszkania, ale pewnie chętni się znajdą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tak
3 miesiące temu 1
Gregor, 500 rodzin?